Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anket Başlığı: Beğendiniz mi?
Bu ankette oy kullanma yetkiniz yok.
Filmi beğendim
0%
0 0%
Filmi beğenmedim
25.00%
1 25.00%
Film ortalamaydı
50.00%
2 50.00%
Batman boost plz
25.00%
1 25.00%
Katılımcı sayısı: 4 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Justice League Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
#1
Film hakkında SPOİLER içerebilir. Hatta kesin içermektedir.

Evet başlıkta da söylediğim gibi JL hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Film yine kesilmiş çıktı bildiğiniz gibi. Karakterler arası ilişkiler en başta fazla kopuktu. Aquaman ve Cyborg'un takımla uyum sağlaması felan çok hızlı değişti. Aquaman'in su altına konuşmak için baloncuk açması hakkında garip şeyler duydum ben. Su altında yaşayan ırk konuşmak için baloncuk mu açacak diye. Konuyla pek alakası yok ama ben geniş bir biçimde izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.  Neden böyle bir şey yaptılar bilmiyorum ama her karakter mizah yapma girişiminde gördüm. Eminim siz de öyle görmüşsünüzdür. Çizgi romanları okuduysanız mizah yapan iki kişiye rastlarsınız. Birincisi Flash ikincisi de Green Arrow. Ne kadar dizideki Oliver'ı farklı işleseler de bunun aslı böyledir. Film'e bakarsak özellikle ikinci yarısında herkes bir espri patlatma girişiminde. Bunun sebebini yönetmenin değişmesine bağlıyorum ki herkes ona bağlıyor. Ana konudan çok karakterlere odaklanmışlar ama sahneler kesilince karakterler de çöpe gitmiş.

Son olarak değinmek istediğim bir yer var o da karakterleri aslında sevmemizi sağlayan şeylerin filmde hiçe sayılması. Yazımın ileriki kısımlarından da çıkarabileceğiniz gibi ağır bir Batman fanboyu'yum. Heimskr'in de dediği gibi ben bunu küfür sayıyorum. Her şeye karşı hazırlıklı olan Batman, ne kadar kötü veyahut tam tersi durumda da olsa ciddi mizacını hiç bozmayan Batman bu filmde gülüyor. İnsanların yüzlerine geçmişlerini vuruyor(Steve Trevor). Normalde yalnız çalışan Batman bu filmde hadi team yapak diye ortada dolanıyor, param var kafam rahat geziyor. Diğer kahramanlar aynı anda 5-10 düşman hallederken Batman'in süzülüp bir kişiyi tokatlıyor. Şimdi diyeceksiniz Batman insan. Bende diyeceğim ki bu adam çizgi romanlarda çok güçlü biri ,dünyanın en iyi dedektifi,dünyadaki tüm dövüş sanatlarını bilen,Leuge of Assasins tarafından eğitim görmüş ve Ra's Al Ghul'a kafa tutmuş(yenmiş) birisi. Nasıl olabiliyor da Superman Flash ile aynı hızda. Bu da ayrı bir konu. Batman v Superman'de Superman dayak yemiş  biz de Supermen'i boostlayalım bu sefer demişler. Superman'i boostlarlarken Batman'i de daha da batırıyorlar aynı zamanda.

Biraz fazla oldu gibi o yüzden birkaç şey daha ekleyip yazımı bitirmek istiyorum çünkü ben de yoruldum. Süperman'in bıyığının CGI ile kesilmesine girmeyeceğim. Christian Bale üşüyoruz  reis. Christian Bale'in nerede diye bağırışlarını bile özledim gerçi.

Son olarak da Superman'i her seferinde farklı yazdığım için affeyleyin.
#2
Superman'in Flash'la aynı hızda olmasını Flash'ın daha güçlerini kendisinin bile tam kavrayamamış olmasına bağlıyorum. Zaten film çıkmadan önce de Flash'ın gücünün tam olmayacağı söylendi. Diğer söylediklerine katılıyorum. Ortalama 2 saatlik kesilen sahne var, bunlar Bluray'de eklenince film daha oturaklı olacaktır. Avengers'ın yönetmenini JL'ye almanın bir hata olduğunu film çıkmadan önce tahmin etmiştim. Zack Snyder filmin tamamını yönetseydi filmi yine çoğu kişi beğenmeyecekti fakat karanlık havası ve konusuyla bizi daha çok içine çekecekti diye düşünüyorum.(Başlık yanlış bu arada.)
#3
Hızlı yazınca pek hatam olmuş. Düzelttim başlığı bu arada. Herkesin sevmediği karanlık tema DC'nin kimliğidir aslında. Zack Snyder'ın da tarzı öyle, cuk diye oturmuş. Tabi film(ler) iyi olsa kimse yargılamazdı. Hal böyle olunca insanlar suçlayacak şeyler arıyorlar.

Bir ekleme olarak yapımcılar bu kadar iyi malzemeyi nasıl heba ediyor onu da anlamış değilim. DC dizileri bile kendi filmlerinden daha iyi. Batman'i hiç Wayne Enterprises'da görmedik. Bu adam şirketi nasıl yürütüyor. O kadar parası var madem niye kamyon lastiği ile antrenman yapıyor? Cyborg nedir veya değildir? Tüm bu olaylar olurken villainlar nerede?
Korktuğum bir şey var. O da başta Joker olmak üzere villainlar'ı henüz doğru düzgün tanıştırmamışken Injustice'e girip hala umut vaat eden bu yapımı çöpe atmazlar. Bu evren bıyıklı Joker'leri de atlattı umarım bunları da atlatacaktır.