Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Kane Günceleri - Kitap Tanıımı
#1
resim


Eğer Percy Jackson ve Olimposlular serisini biliyorsanız, bu seriyi de mutlaka biliyorsunuzdur. Bilmeyenler için bilgi kayağı olmak isterim. Yazar Rick Riordan, Percy Jackson ve Olimposlular serisinin de yazarıdır kendisi. Bu serisinde de Mısır Mitolojisini konu alıyor. Bir düşünün, Mısır Tanrı ve Tanrıçaları gerçek, bütün o efsaneler, hikayeler, hepsi yaşanmış olaylar. Ve bir Tanrı sizin içinizde barınıyor. Bu sırada da, kaosun tanrıları dünyayı yok etmeye çalışıyor. Ne yapardınız? Bence bu seri fantastik kitaplara ilgi duyan kişiler tarafından sevilecektir, benim gibi. Baş karakterlerimiz Carter ve Sadie Kane. Sadie ve Carter'ın arasındaki ilişki eğlenceli, Rick Amca araya insanı neşelendiren, okurken gülümsememizi sağlayan diyaloglar koymuş, bazen üzülüyor, bazen gülüyorsunuz. Okumanızı öneriyorum. Şimdi kitaplara geçelim.

Kırmızı Piramit

İçeriği GösterKırmızı Piramit:

Antik Mısır tanrıları birer birer uyanıyor! Akıl almaz bir intikam planını durdurmak, Carter ve Sadie’ye düşüyor.

Çok satan Percy Jackson ve Olimposlular serisinin yazarından bir Mısır Mitolojisi efsanesi! Kane Günceleri serisinin ilk kitabı olan Kırmızı Piramit, gerilimi ve mizahı bir araya getiren, bir kahramanlık ve sadakat öyküsü.Carter Kane, annesini altı yaşındayken kaybettiğinden beri babası, ünlü Mısır Bilimcisi, arkeolog Dr. Julius Kane ile dünyayı dolaşmaktadır ve evi, bir valizden ibarettir. Carter böyle bir hayat sürerken kız kardeşi Sadie Kane Londra’da, anneannesi ve dedesiyle yaşamaktadır. Ayrı geçen altı yıldan sonra iki kardeşin ortak hiçbir noktası kalmamıştır. Ancak artık her şey değişmek üzeredir. Bir Noel gecesi, iki kardeş babaları sayesinde Londra’da yeniden bir araya gelirler. Babaları, her şeyi yoluna koymaya kararlıdır ve onları nedeni belirsiz bir şekilde British Museum’a götürür. Ancak işler beklendiği gibi gitmez ve Julius Kane, kulakları sağır eden, devasa bir patlamayla aniden sırra kadem basar.

Ateş Tahtı

İçeriği GösterAteş Tahtı:

Kane Günceleri İkinci Kitapla Devam Ediyor!Antik Mısır tanrıları yeryüzüne indiğinden beri Carter Kane ve kızkardeşi Sadie’nin başı beladan kurtulmadı. İki kardeş, soyları gereği büyük güçlere sahip; ancak henüz hazır değillerken bazı hain tanrılar Brooklyn Evi’ne saldırıya geçiyor. Şimdiyse en büyük düşmanları, Kaos’un yılanı Apep yükselişte. Apep’in serbest kalması birkaç gün içerisinde önlenemezse dünyanın sonu gelecek. Başka bir deyişle bu, Kane ailesi için son derece sıradan bir gün.

Carter ve Sadie, Kaos güçleriyle savaşabilmek için Güneş Tanrısı Ra’yı uyandırmalı. Fakat bunu tabii ki bugüne dek hiçbir büyücü başaramadı. Önce bütün dünyada Ra’nın Kitabı’nı aramaları, sonra da –bulurlarsa– kitaptaki büyüleri çözmeleri gerekecek. Ah, Ra’nın nerede olduğunu kimse bilmiyor bu arada, söylemiş miydik?

Antik Mısır tanrılarıyla verilen savaş kıran kırana devam ediyor! Bütün yük, iki kardeşin omzunda.

Çok satan Percy Jackson ve Olimposlular serisinin yazarı Rick Riordan, Mısır Mitolojisi üzerine kurguladığı Kane Günceleri serisinin ikinci kitabı Ateş Tahtı ’nda yine unutulmaz karakterler yaratıyor ve soluk soluğa bir macera sunuyor.

Yılanın Gölgesi

İçeriği GösterYılanın Gölgesi:

Antik Mısır tanrılarının izinden gitmeyi öğrenen Carter ve Sadie, dünyanın düzenini yeniden sağlamak için artık hazırlar. Ancak Kaos yılanı Apep, serbest kaldı ve yeryüzünü yok etmeye kararlı. Büyücülerse iki gruba ayrılmış halde. Tanrılar birer birer kaybolmakta, geride kalanlarsa güç bakımından çok zayıf. İki kardeşin en yetenekli yandaşları Walt, üzerindeki lanet yüzünden günden güne eriyor. Zia, güneş tanrısı Ra’nın bakıcılığını üstlenmiş durumda. Birkaç gençten ve acemi öğrenciden oluşan bu ekip, Apep karşısında her şeye rağmen zafer umudunu koruyor.

Kaos tanrısını durdurmanın bir yolu var ama bu, işe yarasa bile Carter ve Sadie’nin hayatına mal olabilir. Yapmaları gereken tek şey, onları öldürmeyeceğine söz veren çılgın bir hayalete inanmak.

Antik Mısır’ı yeniden ayağa kaldıran Kane Günceleri efsanesi Yılanın Gölgesi ile son buluyor. Savaş, aşk ve doludizgin bir macera, Carter ve Sadie Kane’in inanılmaz hikayesine yaraşır bir finalle bu kitapta.

Çok satan Percy Jackson ve Olimposlular ile Olimpos Kahramanları serilerinin yazarı Rick Riordan, Kane Günceleri’nin son kitabı Yılanın Gölgesi’nde bizi yeni karakterlerle tanıştırıp unutulmaz bir seriyi daha tamamlıyor

resim
#2
Eyvallah kardeş.. Bu tip işleri yapan birilerini görmek beni mutlu ediyor. Bir yerden sonra sıkıyor hep Skyrim hep Skyrim..
#3
Okumuştum çok güzel bir seri bunu okuyanlar yazarın diğer kitaplarını da okuyabilir.