Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Kurtadam Sorularım
#1
Kurtadam olmadan önce bazı sorularım var.

1- Kendimizi geliştirmek mümkün mü?

2- Nereleri Yağmalamalıyım?

3- Başka kurtadamlar görürsem ne olacak?

4- Genel olarak hangi canlıları ben insanken yenemeyip (level 20- expert) kurtadamken yenemem.
#2
1) Kendini geliştirmek mümkün değil. Kurt adamlık, Dawnguard paketindeki vampir formu gibi bir gelişim ağacına sahip değil maalesef. Onun yerine öldürdüğün düşmanlarının üstüne gelip kanlarını içince kurt adam olma süren artıyor. Ondan başka türlü bir gelişme söz konusu değil.

2) Daha çok haydutların oldukları mağara, maden ve kaleleri yağmalamanı öneririm. Bu şekilde cesetlerden elde edeceğin kanla beraber üstteki soruda da dediğim gibi sonraki dönüştüğünde kurt adam olarak kalma süreni arttırabilirsin.

3) Başka kurt adamlar görürsen bir şey olmaz. Kaldı ki göremezsin de. Görsen bile çok nadir görürsün. Ben kurt adam formunu Solstheim Adası'nda, Companions'ta ve Dark Brotherhood'daki Nord suikastçide görmüştüm. Onlar da zaten düşmanın ise sana saldırır, değilse sana saldırmaz. Kendilerine saldırılmadıkları takdirde kimse kurt adam olmuyor oyunda.

4) Şehir muhafızları oyundaki askerlere nazaran daha fazla zorlayıcı bir özelliğe sahip. Ondan başka olarak sana gruplar halinde baş edemeyeceğin kadar çok kişi saldırıyorsa kurt adama dönüşmek iyi bir seçenek olabilir. Onun dışında haydut şeflerinin yanında diğer haydutlar da varsa onları yenmek bazen sorun olabiliyor. Böyle durumlarda kurt adam formunda saldırmak kesin bir çözüm olabilir. Kısaca gruplar halinde takılan zorlu insan düşmanlar, insanlardan daha güçlü olan Dwemer, Falmer, Draugr lordları gibi her türlü düşmana karşı bu formda savaşabilirsin ve kullanış tarzına göre kolaylıkla alt edebilirsin.
#3
Jester, yanlış biliyorsun, eğer kurtadamken ''tab'' tuşuna basarsan, kurtadamın perk ağacı geliyor.  Cheesy Kurtadamlıkla çok ilgileniyorsun ama bunu senden beklemezdim.  ;D
#4
Ben o kadar o tuşa bastım ama daha önce hiç denk gelmedim. Hatta bilerek "tab" tuşuna bastığım zamanlar da oldu ama karakterimin yetenek ağacı hiç açılmadı. Bu dediğini mod sayesinde yapıyor olma?
#5
[b]Hayır. Bir de öğrendiğim bir şey bu perkler Dawnguard paketiyle geliyormuş. Yani Dawnguard'ın yoksa çalışmıyor. Bak buradan bakarsan en aşağıda skill tree var. Levellerda insan yiyince geliyor. Ama levelın arttıkça, bir insan yemek level artttırmaya yetmiyor. Bir level için insan yeme sayısı hep artıyor.

Bak bu da bir resmi;

resim
#6
Bende Dawnguard DLC'si olmadığı için yetenek ağacından haberim yok. Peki ne gibi özellikler ekliyor kurt adama? Mesela vampirde yeni büyüler ekleniyordu forma.
#7
[b]Hemen çevirdim;

Bestial Strenght: 1 = %25 daha fazla zarar
                            2 = %50 daha fazla zarar
                            3 = %75 daha fazla zarar
                            4 = %100 daha fazla zarar


Totem of Ice Brothers: Size savaşta yardım etmek için 2 müttefik buz kurtu spawnlar.

Totem of Terror: ''Howl of Terror'' gücünüz daha yüksek leveldaki yaratıklara da da işe yarar.

Totem of the Moon: Bir ulumayla iki müttefik kurtadam spawnlar.

Animal Vigor: Stamina ve Health' 100 bonus puan ekler.

Gorging: Canınız iki kat daha fazla iyileşir. (Bunun ne olduğunu anlamadım ingilizcesi burda: Feeding heals twice as much health. )

Savage Feeding: Çoğu ölü yaratıkları insanlardanı yemekten daha hızlı yiyebilirsiniz.

Totem of the Predator: Ulumanız iki kat daha geniş alana yayılır ve her türlü karakter ve yaratıkları göstererir
#8
Gecenin bir yarısı kurt olarak Riverwood'a daldım. Dışarıda bayağı adam vardı hepsi öldüler. Bir güzel de yedim onları. Artık Riverwood Trader benimdir. Birde Stormcloak askerini keserken kafasını kopardı. Modsuz da oluyormuş.  ;D

Beast Form'un günde bir kere olmasını değiştirmek mümkün mü?
#9
Ring of Hircine günde istediğin kadar dönüşmeni sağlıyor.
#10
(26.07.2013, Saat: 19:29)Lightbringer link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Tamam şimdi gidip bulurum.
Falkreath şehrindeki bir görev ile alıyorsun o yüzüğü... Mezarlıktaki adam ile konuş.
İçeriği GösterSpoiler:
#11
Daedra bilmiyordum ama o görevde hapisteki adama yardım edeceğiz. Laneti kaldırması gerekli. Eğer kaldırmadan biterse yine yüzük işe yarayacak ancak %10 ihtimalle her giriş yaptığımızda (şehir, skyrim falan) kurtadam olacağız. Yüzde doğru değil sanırım ama anladığım bu.
#12
Kaldırmadan biterse yüzüğü geri alıyor zaten. Mağaraya girip Sinding'i affedip avcıları da öldürerek dışarı çıkacaksın. Hircine laneti kaldıracak, sonra girip Sinding'i öldürücek, böylece Savior Hide'ı alacaksın. Eğer mağaraya ilk girdiğinde Sinding'i affetmezsen yüzük gidiyor.
#13
Karıştırmış olabilirim...  :Smile
#14
Daha görevi yapmadım. Bugün 2 saat baktım. Belki akşam oynarım.