Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Lost Legacy
#1
Başka bir Misc.quest daha.Bu gerçekten güzel bir görev çünkü içinde birsürü heyecan var.Ve büyük bir ödül.
Ama uzun. Neyse,öncelikle A New Source For Stalhrim’i bitirmeliyiz.Ufak bir getir götür işi gibi,korkmayın.
Bitince Tharstan denilen abimizden görevi alıyoruz.Bizden araştırması için yardım istiyor.Ve bu adam ejderha dilini biliyor.Konu da o zaten.Bizden Word Wall’a ulaşana kadar eskort etmemizi istiyor.Görev Vahlok’s Tomb’da geçiyor.

DB-interior-Vahlok%27s_Tomb.jpg

Bu mekana gelince zor bir yer var.Ama rehber her zorluğu aşar SmileNeyse,gelince bir yer var ve onun ortasında çekmelik var.Onu çekince aşağıdaki kapak açılır.Zaten orda bir yazı da var.Sacrifice lazım diye.Biz aşağıdaki iskeleti o kapaktan fırlatıyoruz.Üstüne koyup çekin.O zaten düşer.Sonra sağ ve solda geçitler açılıyor.Ve macera başlıyor…

Bir taraftan gidince karşınıza bastığınız şeylerden çıkar.9 tanedir ve puzzle basittir.Bir levhaya iki defa basmadan hepsini dolaşmak.Yaptığınızda,Tharstan amcamız içeri koşar.Ordaki Word wall’ı çevirir ve sizde öğrenirsiniz.Ve bir de claw’ın yarısı olması lazım onu alın.İşimize yarayacak.

DB-quest-Lost_Legacy_04.jpg

DB-npc-Tharstan_02.jpg

Öbür tarafta ise ok lazım.Bir iki tanede olur,önemli değil.Önünüze çıkanları öldürün.Karşınıza 3 taraflı bir sütun gelecektir.Ve 3 tanede silah.Mavi tarafta sopa var.Onu alın ve mavi yüzeye sopayı ateşleyin.Birinci kısım bitti.Kırmızıya baltayla(veya uzun kılıç,hatırlamıyorum)vurun.Ve yeşil tarafa da oku atınca tamamdır.
Kapı açıldı.Deathlord'u öldürüp Word Wall’ı öğrenin.Ve ikinci claw parçasını da alın.

DB-quest-Lost_Legacy_03.jpg

Yarısı bitti,yarısı kaldı.Ama bu kısım daha zor.

Ortaya gelin ve iki claw yerine aldığınız parçaları sokun.Kapı açılacak.Burada dikkat gerekiyor,çünkü mavi şeylerle uğraşacağız.O maviler zamanla hızlanacak.Siz çıkış sıralarına göre geçeceksiniz.Eğer yanlış olursa denize düşersiniz.Orayı geçin.Adamlar çıkabilir.Çıkarsa öldürün.Ama yolunuzun üstünde çıkarsa.Mavi platformlar devam edecek ve hızlanacaktır.Yanlış yaparsanız cezası savaş.Ve bir yığın çile.Ama zor değil.Ben ilk deneyişimde hepsini geçmiştim.Hall of Stories çıkana kadar ilerleyin ve kapıyı açın.Ve Vahlok’u uyandırın.

DB-quest-Lost_Legacy_05.jpg

O kadar zor değil.Öldürün.Ama dragon mask umuduna kapılmayın.Çünkü Vahlok maskesiz tek dragon priest. Neyse, SHAAN kelimesini de öğrenin ve Battle Fury’i açın. Abimizle konuşun. Görev biter.