Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Lydia'nın Cesedi Yok Oldu! [YOK ARTIK]
#1
Beyler benim sevgili Follower'ım hatta zamanında evlenmeyi planladığım Lydia, korsanların ininde yüzbaşı tarafından öldürülmüştü. Her neyse bundan sanırım 3 hafta sonra (oyunda) Lydia benim Breezehome'da üst katta yatak odasının karşısındaki odada cesedi vardı. Sanırım bir 2-3 hafta da orada kaldı. Ancak bir gün eve geldiğimde yok olmuştu. Ne oluyor hiç anlamadım. Oblivion'da baktım ölüp geri gelen Follower olayı varmış. Acaba böyle bir şey mi var?
#2
(26.07.2013, Saat: 01:34)Lightbringer link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Beyler benim sevgili Follower'ım hatta zamanında evlenmeyi planladığım Lydia, korsanların ininde yüzbaşı tarafından öldürülmüştü. Her neyse bundan sanırım 3 hafta sonra (oyunda) Lydia benim Breezehome'da üst katta yatak odasının karşısındaki odada cesedi vardı. Sanırım bir 2-3 hafta da orada kaldı. Ancak bir gün eve geldiğimde yok olmuştu. Ne oluyor hiç anlamadım. Oblivion'da baktım ölüp geri gelen Follower olayı varmış. Acaba böyle bir şey mi var?
Cesetler ortada sonsuza kadar kalmıyor ki... Belli bir süre sonra ya yok oluyorlar yada şehir mezarlığına kaldırılıyorlar.

Belki mezarlıktadır.
#3
Bunu düşünmemiştim. Ben ölenlere mezarlar modlar ile beraber geliyor diye biliyordum.
#4
(26.07.2013, Saat: 01:44)Lightbringer link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Bunu düşünmemiştim. Ben ölenlere mezarlar modlar ile beraber geliyor diye biliyordum.
Mod ile gelen dandik mezar.  Cheesy Şehirlerde mezarlar oluyor.
Ama herkes'i koymuyorlar sadece şehir sakinleri...
#5
Mezarlık tam nerede ?
#6
Whiterun'da. Üst kısımda. Orada tapınak gibi bir şey var. Onun etrafında bir yerde olacak.
#7
(26.07.2013, Saat: 02:17)Dante link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Mezarlık tam nerede ?
Şehirlede bir yerde bir çok mezar taşının bulunduğu bir alan var. Mezar taşlarının orada bina olması lazım.
İşte o bina mezarlık. İçeride taş mezarlar var. Ölen NPC'ler o taş mezarlara gidiyorlar.

NOT: Dışarıdaki mezar taşları süs, onlar birşey değil.  Cheesy Asıl mezarlar binanın içinde oluyor.

Klasik taktiklerimden birisidir.
Eğer şehirde birisi ölürse, mezarlığa giderim. Cesetinden evinin anahtarını alırım.
Veeee bedava ev...  Cheesy

Mesela şu anda oyunda Riverwood'daki Elf'in evinde kalıyorum.
Kendisi beraber gittiğimiz bir görevde şehit düştü ve evi bana kaldı...  Cheesy
#8
Mezarlığın içinde Skeleton ve Draugr yok muydu? Birde yan kasabalardan ölenler falan bağlı oldukları şehre mi gömülüyorlar?
#9
Konsolda oynamasaydın sana söylerdim kodlarıyla nasıl olduğunu ancak maalesef söyleyeceğim yöntem sadece pc'de çalışıyor..
#10
(26.07.2013, Saat: 03:08)Lightbringer link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Mezarlığın içinde Skeleton ve Draugr yok muydu? Birde yan kasabalardan ölenler falan bağlı oldukları şehre mi gömülüyorlar?
Kasabalardan değil sadece o şehirdekiler...

Mezarlarda Skeleton ve Draugr yok. Sadece Whiterun görev icabı var. O kadar,
Başka şehirlerdeki mezarlarda yok...  Smile
#11
Ölen şehir sakinlerinin şehir mezarlarına gömüldüğünü hiç bilmiyordum, oldukça güzel bir ayrıntıymış. Peki hangi mezarın, hani NPC'ye ait olduğunu nereden anlayacağız? Mezar taşının üzerinde isimler mi yazıyor, yoksa başka türlü mü?
#12
(26.07.2013, Saat: 11:36)JESTER link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Ölen şehir sakinlerinin şehir mezarlarına gömüldüğünü hiç bilmiyordum, oldukça güzel bir ayrıntıymış. Peki hangi mezarın, hani NPC'ye ait olduğunu nereden anlayacağız? Mezar taşının üzerinde isimler mi yazıyor, yoksa başka türlü mü?
Tabuta bakınca ekranda ismi yazıyor. "Search" yapabiliyorsun. Aynı açıktaki cesetler gibi...  Smile
#13
Hmm, o zaman ben bunu bir ara deneyeyim. Kurt adam olup şehirde bir ara katliama girişirsem sonraki hafta kimleri öldürmüşüm, bakarım. Malum, RP yaptığım için adam kurt adam olduktan sonraki kısımları hatırlamıyor. Cheesy
#14
Diriltme büyüsü var mı ? (Kalıcı)
#15
Kalıcı diriltme büyüsü yok oyunda. Olsaydı biraz saçma olurdu herhalde, canlandırma büyüsü de olsa bir sınırı olmalı diye düşünüyorum. Ama belki modlar arasında öyle bir büyü vardır. Nexus'u bir karıştır derim.