Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

[Mages Guild] - Chorrol Recommendation/Fingers of the Mountain
#1
Bir başka göreve geldik. Bu görevde diğerlerinden ayrı bir şey var,bu ayrıca kendi özel ismi olan bir görev. Ancak bunu yapınca Chorrol'dan onay alıyoruz görevin amacı zaten o. Bu 5.görev oldu, 2 onay daha var. Bu birçok kısa ama uzatılabiliyor. Neyse uzatmadan hemen göreve geçelim. Bu görevi yapmanın iki yolu var ancak ben ilk anlatacağım yolu rehberi yapan ve oyunu bizzat oynamış biri olarak öneriyorum. Tabii takdir sizin. Öncelikle Teekeeus adındaki Argonian'la onay için konuşun. Size Earana hakkında bir şeyler söyleyecek. Özetlemek gerekirse,onun beladan uzak durmasını istiyor. Gidin ve onunla konuşun. Şimdi Fingers of the Mountain adındaki kitabı, Cloud Top'da bir cesette bulacaksınız. O iş kolay. Ancak Teekeeus ile konuşunca kitabı Earana'dan daha çabuk bulmamızı istiyor. Böylelikle onay alabileceğiz. Kitabı aldıktan sonra bu nedenle iki yol oluşuyor:

1 - Kitabı Teekeeus'a vererek işi uzatmadan görevi bitirmek.

2 - Earana'ya kitabı verip +1 Fame puanı az almak ve daha çok uğraşmak. Ancak bir şok büyüsü almak da var.

1. yolu seçerseniz Teekeeus'dan onay alırsınız,hem görev listenizde bitmiş olarak gözükür hem de diğer yola oranla +1 Fame fazla alırsınız. Hemen onay almak isteyenler için bu ideal. Ancak öbür yolu seçerseniz daha fazla uğraşır ve sadece 1 Fame ile yetinirsiniz. Bir de büyü var tabi. Tek artısı o. 1.yolda zaten dediğim gibi kitabı vererek bitiriyoruz. Sadece Ancak ikinci yolda Earana'ya verince o işlerini bitirecek ve sizde bu arada Teekeeus ile konuşup kitabı çalmak zorunda kalacaksınız. Sonra o size onayı verip direk yollayacak,herhangi bir puan alamayacaksınız.

Fingers of the Mountain Part II
Fingers of the Mountain görevini anlattığım için burayı da eklemek zorundaydım. Bu görevdeki büyü ödülünü almak için ona yardım etmeniz gerekiyor. Ona kitabı verince ödülünüzü nasıl alacağınızı belirten bir not alıyorsunuz. Welkynd Stone'a ihtiyacınız olduğunu hemen söyleyeyim. Skingrad Mages Guild'de bir adet var. Onu aldıktan sonra Cloud Top'a gidin ve yerine yerleştirin. Sonra da herhangi bir (nasıl olduğu farketmez) şok büyüsü yapın. Sonra bazı şok hasarları alacaksınız ve eğer dayanabilirseniz büyü sizin olacak. Bu görevi levelınız yüksekken yaparsanız büyünün gücüne güç katabilirsiniz. Hem de çok fazla.

[Resim: OB-place-Chorrol_Mages_Guild_Exterior.jpg]