Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Merhaba yeni üye oldum. Yardım istiyorum.
#1
Question 
Öncelikle herkese merhaba,
Daha yeni üye oldum pek çok merak ettiğim şeyi sitede buldum. Fakat aklıma takılan şeyler var cevaplarsanız sevinirim.

1- Büyücü olarak oyuna başladım su ana kadar hep magicka ya verdim sizce doğru mu ?

2- O kadar çok skill ağacı var ki hangisine ne vereceğimi şaşırıyorum. Sizce craft sistemine hiç bulaşmasam ilerde eksikliğini hisseder miyim ?

3- oyundaki trade sistemini anlamadım açıkçası 27 levelim Guild store kendime göre item bulamıyorum. 50 olmadan item bulmak zor mu?

4- Topladıgım craft mazemelerini direk npcye satıyorum cantada cok yer kaplıyorlar diye başka nasıl degerlendirebilirim ?

5- Oyun 50 olduktan sonra nasıl bir hal alıyor ?
#2
1- Evet, bütün puanlarını magickaya vermen en mantıklısı.
2- Provisioning ve Alchemy'i sona saklayabilirsin çünkü bunları kasmak kolay.Fakat diğerlerini özelllikle research yapmak için kasman çok mühim. Oyunad en çok kullanacağın şey item craftlama ve 9 traiti de araştırmış olman için çok uzun zaman gerek.Bu yüzden mesleklerin skill ağaçlarındaki bütün perkleri açmana gerek olmasa da research süresini kısaltan ve aynı anda birkaç tane araştırma yapmana izin veren perki açman hayati öneme sahip.Bu perkleri açmanın en kolay yoluysa bulduğun bütün itemleri parçalamak.
3-Evet bulman zor.Çünkü oyuncular guild storelarda aynı anda en fazla 30 item satabildikleri için slotlarını pahalı itemlere ayırıyorlar.Malum olduğu üzere hem düşük leveldeki itemlerin az para etmesi hem de arayanın az olması yüzünden satılmama ihtimali yüzünden guild storelarda düşük level itemlerle karşılaşamıyorsun çok fazla.Şunu da belirteyim düşük leveldeyken paranı item için harcamanı hiç önermem.
4- Raw materialleri satmıyorsan hiçbir sıkıntı yok.Guild storelarda oyunculara satman çok daha karlı ama hem beklemek zor hem de alıcı bulman.
5- 50 level olduktan sonra işin tamamen bitmiş olmayacak.Önce 160 cp olarak oyundaki en üst düzey itemleri giymenin peşine düşeceksin, sonra da 750 puan olup son cpye ulaşmaya çalışacaksın. Yani son raddeye gelmene daha var.
[+] süleyman maik isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#3
Teşekkür ederim Smile
#4
Ben de kısaca cevap vereyim.

1. Doğru
2. Craftinge başlamanı öneririm çünkü oyunu uzun vadeli oynayacaksan mutlaka bir yerde işine yarayacaktır. Üstelik crafting aşırı efor istemez.
3. 50'ye kadar itemle uğraşmana da gerek yok.
4. Craft malzemelerini NPC'ye vermeni hiç tavsiye etmem. Güzel bir gelir kapısıdır. ESO Plus alma imkanın varsa mutlaka al çünkü en büyük artısı Craft Bag vermesi ve bu malzemelerin çantanda yer kaplamaması.

Tavsiyem maceradan keyif almaya bak, level derdine çok düşme. Zaten ESO casual bir oyundur Smile