Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Morrowind'in harika dövüş sistemi !
#1
http://www.youtube.com/watch?v=zg_PEYI9E...e=youtu.be

Modsuz çekilmez bu...
#2
Şaka gibi...  Big Grin
#3
(02.08.2014, Saat: 21:13)Beyaz link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Şaka gibi...  Big Grin

Morrowind overhaul oyunu bozdu... Combat modu da bulamadım fena halde Morrowind oynayasım var.
#4
1000 kere vurdun ölmemiş  Big Grin mod yükledin demi böyle oldu yoksa oyundan mı kaynaklı?
#5
(02.08.2014, Saat: 21:21)ultimatomgenius link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:1000 kere vurdun ölmemiş  Big Grin mod yükledin demi böyle oldu yoksa oyundan mı kaynaklı?

Oyun şu anda %100 vanilla(modsuz).
#6
Tam olarak üstüne denk getirmen gerekiyor hançeri. Oyunda crosshairin hiç bir numarası yok zaten. Okçuluk yaparken de sağa nişan almak gerekiyor. Silahla vurmak o kadar zor sayılmaz ama. Ha bir de yeteneğinize bağlı olarak miss atma şansınız var her vuruşunuz isabet etmiyor ama onu engelleyen bir mod var.
#7
Tahmin ettiğim gibi düşük fatigue ile rakibe saldırıyorsun. Rehber bölümünde de yazmıştım bu olayı, fatique oyundaki birçok şeyi etkiliyor. Morrowind, Skyrim gibi adventure değil rpg ağırlıklı bir oyun. Silahlarının vurma ihtimalini hem yeteneklerin, hem de bir sürü şey etkiliyor. Elindeki silahın skill'i en az 50 olup tam fatique ile düşmana vurduğunda %80-90 gibi bir vuruş ihtimali yakalayacaksın. Farkındaysan karşındaki kişi de sana hep vuramıyor, oyun tamamen zar atışı olasılıkları üzerine kurulu. Morrowind'i güzel yapan şey de bu, onun tadı başka, Skyrim'in tadı başka. "Haa dövüş dinamikleri berbatmış, bu oyun iğrenç" diyenler oynamayabilir, kimseye zorla oynatmıyoruz.

Oyun vanilla doğru, normal hali bu zaten.

Oyunda crosshair'in numarası yok değil, var. Okçuluk yaparken ben hiç sağa nişan almadım, herhalde arkadaşın oyununa özel bir problem. He okçuluk pek de efektif bir özellik değil, yakın dövüş daha kolay bu oyunda.
#8
(06.08.2014, Saat: 16:12)vatansever link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Tahmin ettiğim gibi düşük fatigue ile rakibe saldırıyorsun. Rehber bölümünde de yazmıştım bu olayı, fatique oyundaki birçok şeyi etkiliyor. Morrowind, Skyrim gibi adventure değil rpg ağırlıklı bir oyun. Silahlarının vurma ihtimalini hem yeteneklerin, hem de bir sürü şey etkiliyor. Elindeki silahın skill'i en az 50 olup tam fatique ile düşmana vurduğunda %80-90 gibi bir vuruş ihtimali yakalayacaksın. Farkındaysan karşındaki kişi de sana hep vuramıyor, oyun tamamen zar atışı olasılıkları üzerine kurulu. Morrowind'i güzel yapan şey de bu, onun tadı başka, Skyrim'in tadı başka. "Haa dövüş dinamikleri berbatmış, bu oyun iğrenç" diyenler oynamayabilir, kimseye zorla oynatmıyoruz.

Oyun vanilla doğru, normal hali bu zaten.

Oyunda crosshair'in numarası yok değil, var. Okçuluk yaparken ben hiç sağa nişan almadım, herhalde arkadaşın oyununa özel bir problem. He okçuluk pek de efektif bir özellik değil, yakın dövüş daha kolay bu oyunda.

Bu zar sistemi Baldur's Gate gibi oyunlarda olmalı o zaman, Morrowind'e hiç uymamış. Grafik tarzı ve 1st person olarak bakıldığında matematiksel değil, aksiyon tarzı olmalı bana göre.
#9
(06.08.2014, Saat: 21:05)Greed link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Bu zar sistemi Baldur's Gate gibi oyunlarda olmalı o zaman, Morrowind'e hiç uymamış. Grafik tarzı ve 1st person olarak bakıldığında matematiksel değil, aksiyon tarzı olmalı bana göre.

Şimdi o zamanlardaki kütük grafikler de buna pek izin vermiyor, daha fazla ekşın daha fazla modelleme grafik demek. Skyrim'deki kill move'ları düşün mesela, hani ağır çekimde son vuruşu yapıyor falan. O zamanlarda bu tip şeyler pek mümkün değildi. Canlı bir kaynak olarak ekşisözlük'e bakarsan Morrowind ilk çıkarken yapılan yorumları görebilirsin(taa 2002 civarları), suyun gökyüzünü yansıtması bile canavar gibi bilgisayarlar istiyordu o dönemler. İnsanlar bu tür grafikleri gördüğünde ağızları açık kalıyordu, şimdi vanilla Morrowind'e baksan "Bu ne lan" dersin. Smile Haliyle zar sistemi bu tür grafiklere daha çok uyuyordu, ki o dönemde pek yaygın ve popülerdi. O yılda çıkıp da hem içinde effective combat olan, hem de rpg ağırlıklı(level atlayabilen karakter, eşya alım satımı, statlar vb.) bir oyun bilmiyorum ben, belki vardır.
#10
O zamanda çıkan Quake 3 ve Return to Castle Wolfenstein gibi oyunlarda daha iyi animasyon vardı, grafik de aşağı yukarı eşit. Aksiyon ağırlıklı dövüş sistemi yapmak mümkündü. Zar sistemini sevmediğimi söylemiyorum, güzel ama Morrowind'e uyumsuz bana göre, dövüş sistemini kötüleyerek hata yaptığımı kabul ediyorum.
#11
Yalnız dediğim gibi, Quake 3 ve Castle Wolfeinstein'da ağırlıklı rpg ögeleri de var mıydı? Enchanting, Alchemy, Repairing, Mercantile, bu tip bir sürü şey. Bu oyunlar aksiyona yönelik oyunlardı, Call of Duty de öyledir mesela, ama RPG ağırlığı yoktur. Bunlar Morrowind için çok uyumsuz olacaktı, he 3-4 yıl içinde yapılır hale geldi, ama işte o zamanlarda zar sistemi göze batmıyordu, öyle diyeyim. Biz şimdiki sistemle bakınca uyumsuz gelebiliyor, ilk başta ben de alışamamıştım, sonra zevkli geldi.