Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Morrowind Soru-Cevap Başlığı
#1
Böyle bir konunun olması daha iyi olur bence boş boş bir sürü konu açmak yerine. Herkez sorularını bu konuda sorsun. İlk soru benden. Büyüler Loncasından Ondusi's Open Door diye bir scroll aldım. Büyüyü öğrenmek için scroll'a tıkladığım zaman Arapçaya benzer bir yazı dizisi çıkıyor. Büyü öğrenilmiyor. Büyüyü nasıl öğrenebilirim ?
#2
(13.09.2014, Saat: 20:33)Arif Septim link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Böyle bir konunun olması daha iyi olur bence boş boş bir sürü konu açmak yerine. Herkez sorularını bu konuda sorsun. İlk soru benden. Büyüler Loncasından Ondusi's Open Door diye bir scroll aldım. Büyüyü öğrenmek için scroll'a tıkladığım zaman Arapçaya benzer bir yazı dizisi çıkıyor. Büyü öğrenilmiyor. Büyüyü nasıl öğrenebilirim ?

Scroll büyü öğrenmek için değil ki, tek kullanımlık büyü o, oyunda büyü öğrenme kitapları yok. Zaten büyüler aşırı pahalı değil ve neredeyse her büyücü en az 10-15 büyü satıyor. Magic menüsünde scroll'un ismi çıkacaktır, equip et, sonra elini kaldır kullan. Tek seferlik, kullanınca yok olur, magicka harcamaz.
#3
Overhaul modundaki kamera hareketinde görüntü katmanları arasındaki uyumsuzluktan olan bulanıklılık nasıl düzeltilir ? Bir de Overhaul yüklüyken atıp duruyor. PC özelliklerim;

AMD FX Quad Core Processor 4100
4GB Ram
Ati HD 6850 Ekran kartı
#4
(13.09.2014, Saat: 20:36)vatansever link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Scroll büyü öğrenmek için değil ki, tek kullanımlık büyü o, oyunda büyü öğrenme kitapları yok. Zaten büyüler aşırı pahalı değil ve neredeyse her büyücü en az 10-15 büyü satıyor. Magic menüsünde scroll'un ismi çıkacaktır, equip et, sonra elini kaldır kullan. Tek seferlik, kullanınca yok olur, magicka harcamaz.

İşte equip edilmiyor ki. Scroll'u tutuyorum karakterin üstüne götürüyorum. Kılıcın yerine scroll'un geçmesi lazım fakat geçmiyor scroll mektup gibi açılıyor içinde karışık bir yazı dizisi çıkıyor.
#5
(13.09.2014, Saat: 20:38)Arif Septim link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İşte equip edilmiyor ki. Scroll'u tutuyorum karakterin üstüne götürüyorum. Kılıcın yerine scroll'un geçmesi lazım fakat geçmiyor scroll mektup gibi açılıyor içinde karışık bir yazı dizisi çıkıyor.

Öyle equip edilmiyor zaten scrolllar. Magic menüden scroll'u seçince yazıyı maviye dönüyordu sanırsam, işte onu yaptıktan sonra menüden çık. Ekranın altında o sırada equip olmuş büyünün küçük bir simgesi var, işte sen menüde tıkladıktan sonra o simge scroll'un simgesi olacak. Bas büyü tuşuna(ben f olarak değiştirmiştim, sende ne olur bilmiyorum), kaldıracak ellerini böyle, sol tuşa bas kulan.
#6
Bir şey sorucam yuh demeyin. Equip hangi tuşla açılıyor. Ben equip'i anca bir nesneye space tuşuyla basınca açabiliyorum.  Sad
#7
(13.09.2014, Saat: 20:43)Arif Septim link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir şey sorucam yuh demeyin. Equip hangi tuşla açılıyor. Ben equip'i anca bir nesneye space tuşuyla basınca açabiliyorum.  Sad

Onu kastetmedim, mesela normalde elinde bir silah yokken geziyorsun, bu durumda ya "r" ya "f" tuşu eline silah ya da büyüyü alıyor, ama önce equip etmen lazım. Silahlar envanterden karakterin uzerine sürukleyerek, büyuler magic menüden tıklayarak equip ediliyor. Ayrıca envanterde f1'e tiklarsan quick slot menüsü açılır, oradan bir silah, büyü veya item'ı bir rakama atayabilirsin, o rakama tıkladığında hem equip olur, hem de eline gelir.

Not: Tr karakter hataları için özür, telden yazıyorum.
#8
(13.09.2014, Saat: 21:02)vatansever link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Onu kastetmedim, mesela normalde elinde bir silah yokken geziyorsun, bu durumda ya "r" ya "f" tuşu eline silah ya da büyüyü alıyor, ama önce equip etmen lazım. Silahlar envanterden karakterin uzerine sürukleyerek, büyuler magic menüden tıklayarak equip ediliyor. Ayrıca envanterde f1'e tiklarsan quick slot menüsü açılır, oradan bir silah, büyü veya item'ı bir rakama atayabilirsin, o rakama tıkladığında hem equip olur, hem de eline gelir.

Not: Tr karakter hataları için özür, telden yazıyorum.

Teşekkür ederimde equip tuşu ney oyunda contorls seçeneklerinede baktım equip nereden açılır yazmıyor.
#9
(13.09.2014, Saat: 21:03)Arif Septim link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Teşekkür ederimde equip tuşu ney oyunda contorls seçeneklerinede baktım equip nereden açılır yazmıyor.

Equip tuşu yok, sheathe var, silahi çekme tuşu yani. Dediğim gibi equip etmek için envantere girmen lazım ya da quick slotlara eklemen.
#10
(13.09.2014, Saat: 21:05)vatansever link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Equip tuşu yok, sheathe var, silahi çekme tuşu yani. Dediğim gibi equip etmek için envantere girmen lazım ya da quick slotlara eklemen.

Envantere'de anca bir nesneye space tuşuyla tıklayınca girebiliyoruz değil mi ?
#11
(13.09.2014, Saat: 21:07)Arif Septim link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Envantere'de anca bir nesneye space tuşuyla tıklayınca girebiliyoruz değil mi ?

Hayır, mouse'un sağ tuşu.

Hiç farketmedin mi? Cheesy
#12
Anladığım kadarıyla Fighters Guild ve Thieves Guild arasında bir düşmanlık yok. Düşmanlık çıkaranlar hep Camonna Tong'a çalışan hainler sanırım. Çünkü Percius'un görevlerinde hep hırsızlar loncasına karşı görev verenleri öldürüyoruz. Tespit doğru mu ?
#13
(16.09.2014, Saat: 16:50)Arif Septim link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Anladığım kadarıyla Fighters Guild ve Thieves Guild arasında bir düşmanlık yok. Düşmanlık çıkaranlar hep Camonna Tong'a çalışan hainler sanırım. Çünkü Percius'un görevlerinde hep hırsızlar loncasına karşı görev verenleri öldürüyoruz. Tespit doğru mu ?

Evet. Hatta Thieves Guild görevlerini önce yaparsan Persius'la anlaşma yapabiliyorsun, sonra Eydis'i ikna edip kendi tarafına çekiyorsun falan.
#14
En güçlü aile Redoran fakat kral Hlaalu ailesinden cok sacma olmus. Bu kralı indiriliyor muyuz tahttan ? İlgili bir görev var mı  ?
#15
(18.09.2014, Saat: 22:15)Arif Septim link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En güçlü aile Redoran fakat kral Hlaalu ailesinden cok sacma olmus. Bu kralı indiriliyor muyuz tahttan ? İlgili bir görev var mı  ?

En güçlü aile Redoran diyemeyiz tam olarak o dönemde. Hlaalu Imperial destekçisi, arkasında koskoca Empire var, ki olmasa bile güçsüz falan değiller. Kral Helseth de zaten Barenziah'nın çocuğu. Kralı tahttan indiremiyorsun, öldürsen bile yerine başkası geçmez. Ama öldürmek sıkıntılı lore açısından, King Helseth'in yaşamaya devam etmesi lazım, TES IV: Oblivion'da bahsediliyor çünkü politikalarından.