Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Negatrm'ın Çevirileri
#1
Star 
Selamlar. Paylaşmış olduğum çeviriler, oyun için kullandığım modlara aittir. Modların boyutu, içeriği, tercih edilmesi gibi unsurları dikkate almıyorum, çevrilmesini dilediğiniz ve hoşuma giden modların Türkçe oynama ayrıcalığını oyuncu dostlarıma sunuyorum. Emeklerimin bir karşılığı olarak teşekkür etmek ve konu üzerinden yorumunuz benim için kafi. Ayrıca Steam adresim Negatrm, eklerseniz sorularınızı sorabilir, çevirmekte olduğum modları ekran görüntülerimden takip edebilirsiniz.

Çevirilerimin tamamen Türkçe olması prensibimdir. Oyunun evrenine en uygun şekilde çeviriyorum, böylece ortaya oldukça yaratıcı ve oyunu daha zevkli hale getiren bir çalışma meydana geliyor. Sadece birkaç modun teknik sebeplerden ötürü bazı satırları ya da MCM menüsünü çevirmiş olsam da oyuna yansımıyor, çözüm üretene kadar yapabileceğim bir şey yok. Çevirilerde hata bulabilirseniz mutlaka bildirin.

Çeviriler hakkında bilgi bu konu üzerindedir, ekran görüntüleri, detaylı kurulumu ve dikkat edilmesi gerekenler gibi unsurlar ise Nexus sayfasında yer alıyor.

^^^

GÖREVLER - SENARYOLAR

*Oldukça kaliteli görevler ve senaryolar ile oyunun oynama süresini uzatacak yeni maceralar.

Qaxe's Questorium (Kendi konusu mevcut, tıklayınız)

The Brotherhood of Old (Kendi konusu mevcut, tıklayınız)

Forgotten City (Kendi konusu mevcut, tıklayınız)

Pirates of Skyrim: The Northern Cardinal under the Black Flag (Kendi konusu mevcut, tıklayınız) 

Pit Fighters (Kendi konusu mevcut, tıklayınız)

Pit Fighters Travels Add-On (Kendi konusu mevcut, tıklayınız) 

Sea of Ghosts: Hayaletler Denizinde muhteşem bir macera. Kendi tayfanızı ve geminizi kiralayın. Kaptan kabinindeki harita üzerinden yeni maceralara yelken açın. (Kızıl Kuş modu ile uyumsuzluğu yoktur, ikisi bir arada denizci arkadaşlar için harika gidecektir.)

Sorcery: Bir büyücü. Hazinesini koruyup kollamak için giriştiği bir macera. Hazinenin varlığından haberdar olan karakterimiz ve arayış serüveni. ThirteenOranges isimli mod yapımcısından harika bir çalışma. Daha çok mantık ve dikkatin ön plana çıkacağı hoşunuza gidecek fevkalade mod. 

And The Realms of Daedra: Ozanlar Kolejindeki Ornarol'un Kaderi isimli kitabı okuyoruz ve maceraya başlıyoruz. Zamanında savaş lordu Ornarol'un intikam arzusu üzerine Daedralar ile anlaşması ve devamında yaşanan olaylar...

No Mercy!: ThirteenOranges (Mod Yapımcısı) ayrıcalığı ile harika bir görev daha. Bir vampirin hikayesi ve Stendarr Şapelinde yaşanan olaylar...

The Bigger They Are: Şanlı bir Yoldaşın hikayesi... Yarım kalan iş tamamlanmalı. 

Gifts of The Outsider: Bethesda'nın diğer oyunu Dishonored'ı bilmeyen yoktur. Corvo'nun yeteneklerini Skyrim'e görev yoluyla aktaran harika bir mod. Sıçan istilası, ışınlanma, bünye kontrol... (YENİ EKLENDİ)

The Secret of Dragonhead: Ejderkellesi adında bir kale. Kaleye adım attığınızda macera başlıyor. Günlükler, notlar size yol gösterecektir, bol şans.

Rescue Bronwen!: Bronwen adında bir kadın kayboluyor ve kurtarılması gerek. Sarhoş Avcı hanında Kara Kuzgun ile konuşun ve maceraya başlayın.

Pirates of Pacific: The Protection of the Elder Scroll: Pasifiklerde geçen bir macera. Cyrodiil'in İhtiyarlar Konseyinden bir mektup geliyor. Gizli bir Kadim Tomarı bulmamızı ve korumamızı istiyorlar. Korsanlar ile beraber çalışacağınız güzel bir macera. 

The Iron Lass: Vadikent'teki yeni Demirci hatunun fevkalade bir görev senaryosu. Düşmanlarına kadar seslendirilmiş, yeni yerler, ekipmanlar ekleyen harika bir mod. 

Blood of The Nord: (Kendi konusu mecut, tıklayınız) (YENİ EKLENDİ)

Notice Board: (Kendi konusu mevcut, tıklayınız) (YENİ EKLENDİ)

Agent of Righteous Might: (Kendi konusu mevcut, tıklayınız)

Path of The Divine: Dokuzlar'ın kutsaması yetersiz mi kalıyor? İlahlardan daha fazla destek almanızı sağlayacak harika bir mod. (YENİ EKLENDİ)


YENİ - İNŞA EDİLEBİLİR EVLER

**Özenle tasarlanmış bu evlerin neredeyse tamamını kendiniz inşa ve dekora edebilir, kullanışlı özelliklerinden faydalanabilirsiniz.

Bathing Beauties or Beefcake - Luxury Suite: Skyrim'e Hamam gerekiyor diyorsanız bu eklenti sizin için. Hatunların işlettiği Lüks Süit'te kendinize ait eviniz ve yoldaşlarınız için yeterince büyüklükte hoş bir mekan dizaynı. Ayrıca en çok hoşunuza gidecek özelliği ise bodrum katındaki yüzlerce mankeni istediğiniz gibi giydirin. Herhangi bir oyun karakteri ile konuşup "Giyim tarzını değiştirelim mi?" seçeneği ile manken kıyafetini karaktere kopyalayın. Lüks Süit'i aynı zaman da işletebilirsiniz ve Migal'ın Gelini ile sohbet edip faydalanmayı unutmayın. 

Leaf Rest: En hoşuma giden ev. Irmakkoru da yer alıyor. Evcil hayvanlarınız var, tohum atıp gübresini vereceğiniz, sulamasını yapacağınız kısacası detaylı bir de ufak çiftliği olan bu evi tamamen istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Sandıklar için otomatik sıralama sistemi mevcut ve daha bir çok özelliği var. 

Morskom: Seheryıldızı'nda harika bir ev modu. Mülkü satın aldığınızda her şey dayalı döşeli değil, tamamen tepeden tırnağa kendiniz üretip hazırlayacağınız bir ev. Aynı zamanda seyahat etmeniz için tekne sistemi, abone olduğunuzda her gün farklı bir kitap teslimatı, evin türlü işleri için kiralayabileceğiniz işçiler ve sürpriz birçok harika fonksiyon. Şimdi tamamen Türkçe!

Breezehome Fully Upgradable: Meltemevi'ni baştan sona yenileyen bir eklenti. Kahya ile gereken yükseltmeleri yaptıktan sonra asıl geliştirmeleri ve yükseltmeleri Sancaklı Kısrak'taki Garath ile yapıyoruz. (Not: Yapmış olduğunuz yükseltmeler vesaire ile Garath odalara not bırakıyor, gözle görülür, elle tutulur şeyleri anlatıyor, bu yüzden notları çevirmedim. 

Redspire Manor: Solstheim'de güzel bir ev istiyorsanız denemelisiniz.

Whiterun Mansion: Akçay mevkisinde muhteşem bir görünüme sahip ve bir o kadar da kullanışlı bir konak. 

Riverside Lodge: Irmakkoru'nun ilerisindeki nehir kenarına inşa edilmiş harika bir ev modu daha. Nehir ve Akçay manzaralı...

Helms Haven: Helms Haven, oyuna başladığınızda karşılaştığınız ismini unuttuğum taşların (muhafız taşları?) ilerisinde yer alan manzaralı güzel bir ev. 

Skaal You Need: Skaal Köyünün size ihtiyacı var ama kar da kışta yatak dahi vermiyorlar. İşte bu mod ile köyün içerisinden harika bir ev alabilir ve yanında hoş bir takipçi bayanı da alabilirsiniz. 


YENİ YERLEŞKELER

**Skyrim'in ıssız ve boş kısımlarını en verimli şekilde değerlendiren köy ve kasaba modları. 

Black Thorn Manor:İçini dışını yeniden inşa edeceğiniz bir kasaba. Daha birçok farklı özellik sunan harika bir mod. (YENİ EKLENDİ)

Pirates of The North: (Kendi konusu mevcut, tıklayınız) (YENİ EKLENDİ)

LC Become Lord of Utgard: Utgard adında yeni bir yerleşke. İster kalenin soylusu ister kasabanın köylüsü olun. Aynı zaman da işletmeleri satın alıp gelirinizi toplayabilirsiniz. Ayrıca baskın düzenlenebilir, komuta siz de!

Ebonvale: Irmakkoru ilerisinde muhteşem bir köy. Aynı zaman da oyuncu evi ve görevleri de var. 

Lyngwi: Deniz üzerine inşa edilmiş Skaal tarzı bir Kuzeyli köyü, liman şehirlere ulaşım sağlayan tekneleri ve ufak detaylar. 

Heartwood Village and the Amberhalls: Özkereste Değirmeni ilerisindeki boş araziyi en verimli şekilde değerlendiren modlardan birisi. Muazzam yeni bir köy ve tabi ki oyuncu için harika bir ev. 

Helsmyrr: Yine Vadi mevkisinde yer alan bir başka muazzam ve canlı bir köy. 

Hidden Hideouts of Skyrim: Skyrim'in dört bir yanına gizlenmiş gizlenme mekanları. Tam 20 bölümlük çevirisini yaptığım kitap Irmakkoru Tüccarının üst katındaki çekmece üzerinde yer alıyor ve bu yerleri bulmanız için ipuçları verecek. 

Hidden Hideouts of Skyrim City Edition: Bir üstteki modun şehirler için düşünülmüş versiyonu. İki mod farklıdır, iki modu da kullanmak istiyorsanız ikisini de indirmelisiniz. 

Laintar Dale (HF): Akdiyar mevkisinde sessiz sakin ufak bir yerleşke. 

Oakwood (HF): Falkreath mevkisine bağlı göl manzaralı ufak bir yerleşke. 

Northern Towns - Weistone and Amon: Issızkent civarında iki harika yerleşke. İki yerleşke arasında gemi ile seyahat edilebilir ve keşfedilmesi gereken detayları mevcut. Ayrıca sağlam bir kapışma ile malikaneyi sahiplenebilirsiniz. 

North Keep Player Town: Falkreath mevkisinde bir diğer yerleşke. Siddgeir'in vereceği görevi tamamlayıp bu yerleşkeye kendiniz şekil verebiliyorsunuz. 

Syerscote: Issızkent'e yakın bir köy. İç savaş ile ilgili ufak bir görevi olan kaliteli seslendirilmiş yerel halkına sahip bir yerleşke. 


YENİ DÜŞMAN MEKANLARI

**Daha çok düşman kaleleri, mağaraları, zindanları, mezarları. Alışılmamış tasarımları ile oyuna yeni bir soluk...

Heimfeigr: Heimfeigr, Kışhisar Koleji'nin kuzeydoğusunda, Hayaletler Denizi'nde bulunuyor. Kışhisar Koleji'nin arkasında sizi zindana götürecek eski bir tekne bulacaksınız. Bundan sonrası sizin yaşayacağınız macera... 

Hjakhtraevarr Tomb: Devasa büyüklükte tek parça (geçişler yok) bir lahit. Oynarken kaybolmuştum, mutlaka denemelisiniz. Eğer düşmanlarınızı geliştiren eklentiler kullanıyorsanız vay halinize. 

The Temple of Black Rock: Kara Kaya Tapınağı. Keşfedilmesi gereken yeni bir mod daha ve şimdi Türkçe.

Forgotten Dungeons (ALL): Skyrim'in dört bir yanına yeni düşman mekanları ekleyen harika bir mod. 

Granitehall: Granit Köşk'ün üzerine çöken lanet ve kasvetli kaderini anlatıyor.

Amber Guard:Haydutlarla dolu bir mekan. (Pirates of the North ile kullanırsanız uyumluluk yaması gerekir.)

Hammet Dungeons: Fevkalade dizayn edilmiş zindanlara sahip bir mod. Not: Kurulum yaparken orijinal Esp dosyasını siliniz çünkü çeviri Esm için geçerlidir, silmeden atarsanız ikisi oyunda görsel hatalara neden olacaktır.

The Evil Mansion - Final Edition: Ölümcül Deney (Resident Evil) hayranlarının özellikle hoşuna gidecek mod. Oyun evrenine uydurulmuş Resident Evil 1 hikayesi ile bu büyük konakta uzun soluklu bir görevden sonra kendi eviniz haline getirebilirsiniz. 

Sword of Sigdan: Sigdan'ın Kılıcı üzerine kurulu oldukça kaliteli senaryoya sahip görev zindanı. Kılıcın lanetlediği ruhları özgür bırakın ya da lanetlenmiş kılıç ile yolunuza devam edin. 

ORVAR: Harika bir zindan daha.

Volundr: İlahi bir hata... Volundr harabelerinde büyücülerin açığa çıkarmaya çalıştığı gücü onlardan önce keşfet.


GELİŞTİRMELER - YENİLİKLER - ÇEŞİTLİ FONKSİYONLAR

**Bu kısım açık uçlu. Tamamını kullandığım bu modlar bir arada kusursuz çalışıyor ve her biri bir harika.

Ultimate NPC Overhaul II: Skyrim'in basit yüz tasarımlarından sıkıldıysanız bunu mutlaka denemelisiniz. Neredeyse tüm karakterleri sil baştan tasarlayan bu mod ile Skyrim daha harika olacaktır. Eğer Bijin Warmaidens/Wives/NPC's gibi yüz tasarımı modlarını kullanıyorsanız mod sıralamasında UNOII'den sonra gelmelidir, aksi halde UNOII yüz tasarımları geçerli olacaktır. Modun kendi sayfasından gereksinimleri karşılamayı unutmayın ve mod listesinde en alt kısma yerleştirmeye özen gösterin. 

Arvak's Skull Quest Marker: Arvak isimli ruhani atın kalıntılarını didik didik Ruh Höyüğünde aramak yerine yerlerini işaretleyen eklenti. 

Auto Unequip Ammo: Yayı kullanmıyorsunuz ama ok kılıfı halen sırtınızda gözüküyor. Bu sıkıntıyı çözmekle beraber birçok seçenek sunan eklenti. 

Stones of Barenziah Droppable plus Quest Markers: Her Taşın Altına Bak-ma. Artık gerek yok, bu eklenti ile Barenziah taşlarının yerleri işaretleniyor ve istediğiniz yere de taşları bırakabiliyorsunuz.

Boethiah for Good Guys: Boethiah görevinde size güvenen yoldaşı kurban vermek istemiyorsanız tam size göre. 

Namira for Good Guys: Namira görevinde insan eti yemem diyorsanız bu eklenti alternatif bir seçenek sunuyor.

Kingdom of Forsworn: Yeminliler'i ve mekanlarını daha tehlikeli hale getiren eklenti. Enginyurt mevkisini mesken tutan devriyeleri ve tabi ki Markarth yönetimi de boş durmuyor. Ve birkaç özellik daha.

Immersive Patrols: Skyrim'de iç savaş var ama oyunda dolanırken "hani ulan savaş" diyebilirsiniz. Bu eklenti ile birçok nokta da Fırtınapelerin ve İmparatorluk arasındaki çarpışmalara tanık olacaksınız. 

Jormungandr Dragon: İskandinav mitolojisindeki Deniz Yılanı olarak geçen ejderha. Kendisini yardım etmesi için çağırabilirsiniz. Büyü kitabı Akçay'daki Talos heykelinin önündedir. 
Dipnot: Kitapta mitolojiden bir kısım anlatıldığı için çevirmedim, oyuna kel alaka olduğu için İskandinav kelimelerini çıkardım. Mod linkinde yeni zırh setleri, Bülbül zırhı kaplaması ve Jormungandr var ama hepsi ayrı paylaşılmış, 2. seçeneği indireceksiniz kısacası.

Player Voicesets: Karakterimiz oyunun doğası gereği seslendirmeye sahip değildir. Fakat her şeye suskun kalması da rahatsız edici. Bu eklenti bunu gideriyor ve karakteriniz için seçtiğiniz ses tarzı ile savaşlarda, mekanlarda, ilginç şeylere tepki vermesini, konuşmasını sağlıyorsunuz. Wulfy isimli ses tarzı da bir hayran tarafından uzmanca seslendirilmiş, ama karşılaştığı şey fark etmeksizin basıyor küfrü. 
Dipnot: Helgen'den sonra kullanmalısınız, yapımcının uyarısına göre. 

Simply Knock: Chesko imzalı harika bir eklenti. Kapılar kilitli ise direkt maymuncuğa davranmak yerine artık kapıyı çalma seçeneği de var. Kapıyı çalın, içeri de biri varsa cevap veriyor, içeri girmek için izin isteyin, hayır derse tehdit edebilir veya ikna edebilirsiniz tabi hitabet yeteneğinize bağlı. Daha fazla detay var elbette. 

Wearable Lanterns: Oyundaki kandilleri süs olmaktan kurtaran eklenti. Ateşböceği yakalayıp kandile koyun, bitkiler ile besleyin. Ya da yağlı kandiliniz için yağı tükenmek üzere ise yağını yenileyin ve yolunuzu aydınlatmaya devam edin. İsterseniz elinizde taşıyın, isterseniz belinize bağlayın ve tabi ki yoldaşlarınız için de istediğiniz ayarı yapabilirsiniz. MCM menüsü ile dilediğiniz ayarı yapabilirsiniz. 

OBIS: Haydutları tavşandan aslana çeviren muhteşem bir eklenti. Yeni haydut türleri ekliyor ve daha organize haydut çeteleri yaratıyor. Her an bir gruptan baskın yiyebilirsiniz, okçular uzak bir mesafeden pustuğu alandan saldırabilir ve birçok özellik... (Not: Haydut sıfatlarını Türkçe'ye çevirirken çeşitliliği korumak için elimden geleni yaptım, ilk başta biraz garip gelebilir ama her haydut sınıfı ile karşılaştığınızda anlayacaksınız. Dragonborn eklentisi aynı rar dosyası içindedir, OBISDB eklentisini kullanmıyorsanız sadece ana dosyayı kullanın.) 

ESF Companions (Full): Bethesda'nın oldu bitti'ye getirdiği Yoldaşlar Loncasını daha sistematik hale getirip görevler için yeni seçimler sunan ve görevleri elden geçiren, bunun yanında birçok seçenek ekleyen mod. (YENİ EKLENDİ)

Improved Adoptions: Evlatları evlat yapan eklenti.  

Marriage Mod - To Have and To Hold: Evlilik üzerine işlenmiş bir mod. Eşiniz öldüyse yeniden evlenin ya da şiddetli geçimsizlik mi var, ayrılın. Skyrim'in Kuzeyli güzellerine hastasınız ve sadece birisiyle mi evlenmek zorundasınız, Dokuzlar'ın hakkı artık 11 tane! Ve birkaç özellik daha. 

Revenge of the Enemies 2016: Düşman yaratıklar özelllikle de isminin ya da rütbesinin hakkını vermesi gereken düşmanlarınız ile gerçek bir savaş için kesinlikle kullanmalısınız. 
Dipnot: Karakterlerin, ekipmanların daha doğrusu oyunda gözüktüğünü düşündüğüm tüm kısımlar Türkçe. Eğer İngilizce bir satır görürseniz bildirmeniz durumunda geriye kalan kısmını da çeviririm. Unutmadan OBIS - OBISDB - USLEEP - Immersive Weapons modlarını kullanıyorsanız onlar için uyumluluk yamalarını da çevirdim, lazım olanı indirirsiniz. (YENİ EKLENDİ)

Monster mod v13: Yeni yüzlerce yaratık, canavar... DİKKAT, çeviriyi Nexus sayfasındaki modun üzerine kaydettim fakat o sürüm eski ve kullanmayın. Skyrim Monster Mod v13 verdiğim linkten veya Steam üzerinden abone olunuz. http://www.moddb.com/mods/skymomod-v13 (YENİ EKLENDİ)

Diverse Dragons Collection 3: Yeni ejderhalar, ejderhaların kendine has yetenekleri ve tarzları. Hem Mod Ayarları hem büyü menüsünden mod ayarları yapılabilir. SE versiyonu için Frostpale çevirisini yapmıştır, çevirimi test ettiği için teşekkür ediyorum.

Unread Books Glow: Kitaplarla karşılaştığınızda okuyup okumadığınızı ayırt etmenizi sağlayacak bir eklenti. 

Skyrim Map Markers Visible: Skyrim'in tüm mekanlarını harita da görülebilir hale getiren eklenti. 

Dawnguard - Jiubs Opus Quest Markers: Azizin Sabırsızlığı görevinde aranan notları işaretleyen eklenti.

Socially Alert Guards: Gardiyanlar diyaloglarını karakterinizin ilerlemesine göre şekillendiren bir çalışma. 

Mehrunes Dagon Quest for Good Guys: Silus'a bıçağı takmaktan kurtaran, alternatif seçenek sunan eklenti. 

Run for Your Lives: Canın pahasına koş! Ejderdoğan varken taşla sopayla ejderha ve vampirlere meydan okuyan milletten sıkıldıysanız bunu denemelisiniz. (Not: When Vampires Attack, RfYL modunun bünyesine dahil edilmiştir, yani sadece bu modu indirip çevirisini üstüne yazmanız yeterlidir.) 

No Shout Reload Times: Nidaların bekleme süresini bir saniyeye indiren mod, Ejderdoğan'ım ben.

Hearthfire Multiple Adoptions: 6 taneye kadar çocuğu evlat edinebilir ve ailenizi istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Not: Moddan kaynaklı bir sıkıntı olsa gerek, çeviri kısmen çalışmıyor. Bir çözüm bulamadım maalesef, araştırmaya devam ediyorum.

Face to Face Conversation:Konuştuğunuz karakterlerin sizi dinlediğinden emin olmak istiyorsanız ya da kullandığınız yüz düzeltme-iyileştirme modları (Bijin Warmaidens gibi) var ise mutlaka kullanmalısınız. Ayrıca üçüncü bakış açısı için de incelikleri var.

Guard Dialogue Overhaul (Kendi konusu mevcut, tıklayınız)YENİ EKİPMANLAR

**Aşağıdaki listelediğim ekipmanların Türkçe çevirisine kolayca ulaşmanız için tek bir Nexus sayfasında topladım. Beğendiğiniz ekipmanın çevirisini indirme kısmından bulup indirebilirsiniz. Nexus sayfasında ekipmanların orijinal sayfaları, sürümünü, kurulumunu vesaire detaylı bir şekilde anlattım. Paylaştığım ekran görüntüleri karmaşıktır, o yüzden modların kendi sayfalarından incelemeniz tavsiyemdir. Son olarak yenilerini eklemeye devam edeceğim.İçeriği GösterEkipman Listesi:


YERLEŞKE GELİŞTİRMELERİ

**Skyrim'in mevcut şehir ve kasabaları üzerine yapılan çalışmalardır. Bunlar benim kullandıklarım ve mutlaka hepsini denemelisiniz, tüm yerleşkelere hak ettiği değeri veriyor bu tasarımlar.

Solitude Reborn: Issızkent başkent olmasına rağmen cansız ve boş geliyor diyorsanız bu eklenti ile Issızkent'in tüm boşlukları değerlendiriliyor. Bu mod "TRUE CITY: The Great Expansion of Solitude" ve "Complete Solitude" modunu da bünyesine aldığı için bu iki modu indirmeyiniz. İndirme kısmından "Solitude Reborn Basic" sürümü çevrilmiştir. 

Perfect Falkreath: Falkreath'ı daha kaliteli ve farklı bir şekilde dizayn eden eklenti. 

Windhelm Exterior Altered: Miğferyeli'nin dış cephesini rıhtım haline getiren harika bir geliştirme. 

ETaC New Shiny: (Kendi konusu mevcut, tıklayınız) 


ÇEVRİLECEK - GÜNCELLENECEK MODLAR

**Listelediğim bu modlar çevirmekte olduğum ve çevirisine başlayacağım modlar. İlaveten yeni sürümü çıkan ve mevcut çevirileri rötuş çekerken buradan bilgilendireceğim. Muhtemelen çevireceğim son modlar kendileri.

Mevcut Çalışmalar
1- Qaxe's Questorium - v34 sürümü için çeviri uyarlandı. Yeni satırlar çevrildi. Önceden çevrilmemiş kitapların bir kısmı (gün içerisinde) çevrildi. 
2- Forgotten Dungeons - Yeni sürüme uyarlandı, çevrildi.
3- Hammet's Dungeon Packs - Yeni sürüme uyarlandı, çevrildi. 
4- ETaC New Shiny - Yeni sürüme uyarlandı, çevrildi. 
5- Leaf Rest - Yeni sürüme uyarlandı, çevrildi. Rötuş çekildi. 
6- Immersive Patrols II - Yeni sürüme uyarlandı, çevrildi. 
7- The Brotherhood of Old - Beklemede.

Bunlar dışında yeni ekleyeceğim ufak tefek çeviriler ve bazı kendi güncellediğim çeviriler olacak. Alttakiler ise çevirisine öncelik vereceğim modlar;

1- Relationship Dialogue Overhaul - Hangol'un çevirisi hakkında gerekenleri öğrendiğimde başlayacağım.
2- Project AHO - Kafama yatan çevirmeyi planladığım harika bir mod. Çeviren arkadaşlar vardı sanırım ama haber yok. Çevirmek isteyenler olursa da iletişime geçebilir benimle. 
3- Amorous Adventures - İçeriğini kontrol etmedim ama görevlere sahip olması modu deneyeceğim anlamına geliyor. Çevirisine bakarız sonrasında.

^^^

#2
-Elimizden sadece teşekkür etmek geliyor, emeğine sağlık..
#3
Emeklerine şimdiden teşekkür ederiz.Sayende buralar biraz hareketlenecek,ve yine sayende sonsuza kadar skyrim oynıcaz galiba.Kolay gelsin...

Not:En çok görev içeren modları merak ediyorum....
[+] Mostfx isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#4
Konuyu güncelledim arkadaşlar. Baya baya uzun bir konu ve daha yazmak istediklerim var aslında. Umarım yararlı bir konu olur. Bu arada teşekkürler arkadaşlar.
#5
Selam. emeğin için teşekkürler yalnız bir sorum olacak. modlar special edition için de uyarlanacak mı ?
#6
(15.09.2017, Saat: 14:09)Mostfx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emeklerine şimdiden teşekkür ederiz.Sayende buralar biraz hareketlenecek,ve yine sayende sonsuza kadar skyrim oynıcaz galiba.Kolay gelsin...

Not:En çok görev içeren modları merak ediyorum....

En çok falskaar ve wyrimstooth ekliyor galiba.
#7
(15.09.2017, Saat: 20:04)falta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Selam. emeğin için teşekkürler yalnız bir sorum olacak. modlar special edition için de uyarlanacak mı ?

Merhaba, rica ederim. Bilgisayarım emektar olduğu için SSE sürümünü almamıştım. Bu yüzden iki oyunun modları ortak mı yoksa modların uyarlanması zorunlu mu hiç bilgim yok. Bu doğrultu da yoğun istek olursa SSE sürümlerini indirip çevirdiğim modları ilerleyen zamanlarda aktarabilirim. Hatta deneme-yanılma yoluyla bazı çevirileri SSE sürümünde kullanmayı deneyip geri dönüş yapabilirsiniz bana.

(15.09.2017, Saat: 20:23)perpo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En çok falskaar ve wyrimstooth ekliyor galiba.

Evet. Bildiklerim arasında Falskaar, Wyrmstooth, Notice Board, Forgotten City, yeni çıkan Qaxe'nin Questorium (DG DLC'sinden daha büyük) gibi modlar fazlasıyla görev ekliyor. Ama arkadaşın demek istediği anladığım kadarıyla "çevirdiğin görev modlarını merak ediyorum" idi.
#8
(15.09.2017, Saat: 20:37)Negatrm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, rica ederim. Bilgisayarım emektar olduğu için SSE sürümünü almamıştım. Bu yüzden iki oyunun modları ortak mı yoksa modların uyarlanması zorunlu mu hiç bilgim yok. Bu doğrultu da yoğun istek olursa SSE sürümlerini indirip çevirdiğim modları ilerleyen zamanlarda aktarabilirim. Hatta deneme-yanılma yoluyla bazı çevirileri SSE sürümünde kullanmayı deneyip geri dönüş yapabilirsiniz bana.


ortak değil ama uyarlamak basit. SSE için modu indirip esp dosyasını açıp normal çevirdiğin save i bu dosyaya load edeceksin. sonra bakacaksın eksik sütun var mı. eğer varsa onları halledeceksin sonra gerektiği üzere dosyaya kaydedeceksin o kadar. genelde hiç eksik olmadığı da oluyor çünkü SSE modları daha güncel oluyor. bence yapmalısın tabi ki her modu demiyorum ama aynısı SSE de varsa ve özellikle quest modlarını yaparsan iyi olur.
#9
(15.09.2017, Saat: 20:37)Negatrm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba, rica ederim. Bilgisayarım emektar olduğu için SSE sürümünü almamıştım. Bu yüzden iki oyunun modları ortak mı yoksa modların uyarlanması zorunlu mu hiç bilgim yok. Bu doğrultu da yoğun istek olursa SSE sürümlerini indirip çevirdiğim modları ilerleyen zamanlarda aktarabilirim. Hatta deneme-yanılma yoluyla bazı çevirileri SSE sürümünde kullanmayı deneyip geri dönüş yapabilirsiniz bana.


Evet. Bildiklerim arasında Falskaar, Wyrmstooth, Notice Board, Forgotten City, yeni çıkan Qaxe'nin Questorium (DG DLC'sinden daha büyük) gibi modlar fazlasıyla görev ekliyor. Ama arkadaşın demek istediği anladığım kadarıyla "çevirdiğin görev modlarını merak ediyorum" idi.

Aynen öyle,beni doğru anlamışssın.akşam konunun güncellendiğini görüp görev modlarını okuyunca çok heyecanlandım.çok emek vermişsin/vericeksin.hakkın ödenmez.

Bir iki soru sormak istiyorum.Qaxe Questorium modunu çevirecek misin?listede adını göremedim.birde flower girls adında bir mod var.sse için yapılmış acaba normal skyrim için yapabilirmisin önümüzdeki dönemde.tekrar kolay gelsin......
#10
And The Realms of Daedra modunda kitabı okumama rağmen herhangi bir görev gelmedi acaba levelden dolayı mı acaba
#11
Emeğin için teşekkür ederim.
[+] DRAGGUR22 isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#12
(15.09.2017, Saat: 23:40)Mostfx Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir iki soru sormak istiyorum.Qaxe Questorium modunu çevirecek misin?listede adını göremedim.birde flower girls adında bir mod var.sse için yapılmış acaba normal skyrim için yapabilirmisin önümüzdeki dönemde.tekrar kolay gelsin......
Qaxe Questorim modunu çevirmek istiyorum fakat mevcut mod listem ile bir türlü çalıştıramadım. Çalıştırdığım takdir de ekip kurup başlayabilirim, ekip olmadan uzun sürebilir, ilerleyen zamanlarda durumu aktarırım. Flower Girls modunu çevirebilirim, ama Ekim'e kadar bekletmek zorundayım.


(17.09.2017, Saat: 19:05)BlackOttoman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: And The Realms of Daedra modunda kitabı okumama rağmen herhangi bir görev gelmedi acaba levelden dolayı mı acaba

Ornarol'un Kaderi isimli kitabı okudun değil mi? O kitap ile görev başlamalı. Seviye ile alakası olduğunu sanmıyorum, yapımcı öyle bir şeyden bahsetmemiş.

(18.09.2017, Saat: 02:38)DRAGGUR22 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Emeğin için teşekkür ederim.

Rica ederim, iyi oyunlar.


Kısa bir aradan sonra zırhlar eklendi arkadaşlar. Devam eden çeviriler kısmını güncelledim. Ekim ayına kadar yetiştirmem gereken bir işim var, bu yüzden çeviri konusunda kısa bir ara vereceğim. Bu zamana kadar konuyu takip edeceğim, yorumlarınız ve sorularınız için gerekeni yaparım. İyi oyunlar.
[+] Negatrm isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#13
Teşekkür ederim,kolay gelsin.ben size bir ara yine hatırlatırım...
#14
Valla usta aç kapa bile değil direk okudum ama değişen bir şey olmadı kaydı geri aldım tekrar okudum yok.
#15
(18.09.2017, Saat: 23:14)BlackOttoman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Valla usta aç kapa bile değil direk okudum ama değişen bir şey olmadı kaydı geri aldım tekrar okudum yok.

Açıkçası aklıma hiçbir çözüm gelmiyor. Sabah ilk işim görevi test etmek olacak.
-Görevleri etkileyen modlar kullanıyor musun?
-Şöyle yapabilirsin, kitabı okumadan önceki kayıtlı oyunun ile devam edecek şekilde çeviriyi kaldırıp orijinal moda geri dön, ardından kitabı oku, görev gelirse çeviriyi tekrar yükleyebilirsin, gelmezse mod düzgün yüklenmemiştir ya da mod listen ile ilgili bir sıkıntıdır. Çünkü çeviriden kaynaklandığını sanmıyorum.
-Steam üzerinden abone olduğunda oyunun kendi çalıştırma exe'si (Launcher'ı) ile başlatıp aboneliklerin yüklenmesini bekle. SKSE ile direkt giriş yaptığı için Steam aboneliklerini atlıyor bildiğim kadarıyla.
-Son olarak Wrye Bash ve Loot programını kullanabilirsin, mod listende bir sıkıntı varsa belirtecektir tespit etmesi durumunda.

Diğer türlü konsol yardımıyla görevi başlatabilirsin ama ID'sini vesaire bilmiyorum.