Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

O&O Defrag - Background Defragging nedir?
#1
Bilindiği üzere uzun süre disk kullanımları sonucunda diskimizdeki dosyalar giderek dağılma eğilimindedirler. Yeni harddisklerin boyutlarının büyümesiyle artık dosya silmek zorunda pek kalmıyoruz ve bu zamanla diskin karman çorman olmasına sebep oluyor.

Yahu bunda ne var defrag ederim gider diyebilirsiniz, ben de öyle dedim ama 2tb diskimin 3 gündür defrag edilişini  ve bir türlü bitmeyişini hayretle izliyorum, her gece yatarken ve gündüz evden çıkarken başlatmama rağmen 3 gündür ciddi bir ilerleme olduğunu söylemem Smile Peki bu sorunu nasıl çözebiliriz? Karamsarlığa gerek yok, araştırmalarım sonucunda "background defragging" denilen bir teknik olduğunu buldum Cheesy Bu yazılım türü ile pcnizin idle anlarda otomatik olarak azar azar defrag edilmesini sağlayabilirsiniz. Diskiniz bir defa tam defrag edilmiş bir aşamaya geldiğinde de bu halini sürekli koruyacaktır.

Bu özelliği olan bir programı kullanmaya başladım, sizin de pc'nizin disk performansını koruyabilmeniz için bu tarz bir program kullanabilirsiniz.

[Resim: image.png]

O&O Defrag Free Edition
https://www.oo-software.com/en/free

Not: Auslogic ve Puran programlarının da benzer özellikleri var sanırım.
#2
Bunun bende pro sürümü var. Bir kaç defa kampanya yaptılar. Smile Kendilerini çok severim, iyi iş yaparlar.

Google amcada ''o&o defrag kampanya'' diye arama yapın ara sıra. Kampanyası olur yine.