Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Oblivion Nedir?
#1
Aylar önce Skyrim oynamıştım ve RP yapacağım diye etrafta 5-10 saat dolaştıktan sonra silmiştim. Ama o RP'mi tamamlayamamam içimde kalmıştı. Bir arkadaştan Oblivion önerisi aldım. Peki Oblivion nedir? RP yapmaya daha mı uygundur? Görev yapmayı da sevmem.
#2
Oblivion Skyrim' den çok çok daha serbest bir oyun. Yapılacak şeyler kesinlikle Skyrim' den fazla. GOTY Edition öneririm oynamak istiyorsan. Ne tür bir roleplay yapmak istiyorsunuz?
[+] Enorth isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#3
(28.08.2017, Saat: 00:36)Enorth Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oblivion Skyrim' den çok çok daha serbest bir oyun. Yapılacak şeyler kesinlikle Skyrim' den fazla. GOTY Edition öneririm oynamak istiyorsan. Ne tür bir roleplay yapmak istiyorsunuz?

Aslında yapacağım roleplay'i karakterimi yaratma aşamasında kurguluyorum. Skyrim'de kendime benzeyen, etrafını yeni yeni tanımaya başlayan genç bir karakterle oynamıştım. Bunun için birçok mod kurmam gerekmişti.
#4
Skyrim' de ne gibi engellerle karşılaştınız, ne gibi eksiklikler gördünüz roleplay hakkında? Oblivion' ın o konulardaki farklılıkları ile ilgili bilgi vermeye çalışayım.
[+] Enorth isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#5
(28.08.2017, Saat: 00:44)Enorth Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Skyrim' de ne gibi engellerle karşılaştınız, ne gibi eksiklikler gördünüz roleplay  hakkında? Oblivion' ın o konulardaki farklılıkları ile ilgili bilgi vermeye çalışayım.

Görev yapmadan pek bir şey elde edememem ve sıkılmam, mağaralarda zorlanmam ve sürekli save almak zorunda kalmam, köyde sakin sakin dolaşırken birinin gelip "sen ejderdoğan mısın?" deyip saldırması...
#6
(28.08.2017, Saat: 00:54)Eluveitie Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Görev yapmadan pek bir şey elde edememem ve sıkılmam, mağaralarda zorlanmam ve sürekli save almak zorunda kalmam, köyde sakin sakin dolaşırken birinin gelip "sen ejderdoğan mısın?" deyip saldırması...

 Zindanlarda pek çok değerli eşya bulunuyor oyunda. Ama tek başına yeterli olacağını sanmıyorum. Ana görevler değil de, roleplay' e uygun yan görevler bulabilirsin. Zindanlarda zorlanma konusunda, tabii ki temizlemesi çok zor zindanlar var ama Oblivion' da pek çok kişinin sevmediği bir seviye ölçekleme sistemi var. Düşmanlarınız sizin seviyenizle doğru orantılı olarak güçleniyor. Tabii bu 1. seviyede rahat rahat Xivilai kesebileceğiniz anlamına da gelmiyor. 30. seviyede hala tek darbede sıçan öldüremeyeceğiniz anlamına da gelmiyor. Oblivion' daki seviye ölçekleme sistemine wikiden göz atmanızı öneririm.

 Skyrim' deki kadar önemli biri değiliz Oblivion' da (ana görevleri yapmadığınız sürece). Cyrodiil' de sakin bir hayat yaşamanız daha kolay olacaktır. Smile
[+] Enorth isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#7
Oblivion'da mangal yapabilirsin öyle güzel ortamı var. Skyrim'de ise mangalda sen oluyorsun. Herkes sana düşman.
[+] Teecem isimli üyenin iletisini 3 üye beğendi
#8
(28.08.2017, Saat: 01:11)Enorth Adlı Kullanıcıdan Alıntı:  Zindanlarda pek çok değerli eşya bulunuyor oyunda. Ama tek başına yeterli olacağını sanmıyorum. Ana görevler değil de, roleplay' e uygun yan görevler bulabilirsin. Zindanlarda zorlanma konusunda, tabii ki temizlemesi çok zor zindanlar var ama Oblivion' da pek çok kişinin sevmediği bir seviye ölçekleme sistemi var. Düşmanlarınız sizin seviyenizle doğru orantılı olarak güçleniyor. Tabii bu 1. seviyede rahat rahat Xivilai kesebileceğiniz anlamına da gelmiyor. 30. seviyede hala tek darbede sıçan öldüremeyeceğiniz anlamına da gelmiyor. Oblivion' daki seviye ölçekleme sistemine wikiden göz atmanızı öneririm.

 Skyrim' deki kadar önemli biri değiliz Oblivion' da (ana görevleri yapmadığınız sürece). Cyrodiil' de sakin bir hayat yaşamanız daha kolay olacaktır. Smile

(28.08.2017, Saat: 01:46)Teecem Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oblivion'da mangal yapabilirsin öyle güzel ortamı var. Skyrim'de ise mangalda sen oluyorsun. Herkes sana düşman.

Çok açıklayıcı oldu teşekkür ederim ・ ̫・