Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Oblivion Vista problemi...
#1
Öncelikle merhabalar.

Win 7 kullanırken Oblivion'u medium ayarlarda akıcı oynayabiliyordum. Sonra pc yavaşlamaya başlayınca da format atmak zorunda kaldım ve elimde sadece Vista Home Basic cdsi vardı. Güzelce formatı attım tekrar yükledim Oblivionu . 6 senedir format atılmamış pcde akıcı oynayabiliyorsam bunda high açarım diye düşünüyordum ama öyle olmadı. Ayarlara gittiğimde pc kendiliğinden lowa almıştı bende böyle kalsın dedim ama oyuna başlayınca bir kasmaya başladı uff. Şu an en düşükte oynuyorum daha weynon priory görevindeyim fps 15-20 arası. Acaba Vistada mı problem var ? İiç mekan dış mekan fark etmiyor hep kasıyor. Sistem özelliklerime göre en azından bi medium da oynamam lazım. Sistem özelliklerim

2 gb ddr2 ram
1gb nvidia 7300 se/7200 GS ekran kartım var 140 gb boş alan var toplamda

Bu özelliklerle medium'da açmalıyım. Acaba vista olduğundan bu problem olabilir mi ? Ya da bunun için bir patch falan var mı ?
#2
Oblivion unofficial patch indir. Vista ara işletim sistemi. Bir nevi 7 nin betası. Xp de oynasan daha iyiydi
#3
İndirdim fakat zip halinde geldi. İçinde Distant LOD, Docs, Meshes gibi klasörler var. Acaba hepsini dataya mı atacağım ?
#4
Öncesinde şunu kurmak gerekebilir;
http://www.nexusmods.com/oblivion/mods/22368/?
Wrye Bash 305 - Installer olan

Ve evet hepsini dataya atacaksın.
#5
Unoffical Patch'ı yükledim. Hepsini dataya attım ve en sonunda da obmm ile etkinleştirdim. Ama hiç bir performans artışı göremedim. Sanırım Win 7 formatı atmam gerekecek.