Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

[Rehber]Tes Legends nasıl oynanır ?
#1
Oyunu bir çok kez silmeme rağmen. Bir kaç başka kart oyunu denedikten sonra.. Tes legends gibi güzel kart oyunu olmadığını görüp(gerek kartlar olsun, gerek oynanış, gerek sesler efekler görüntüler, gerekse oyundaki tanıdık sevdiğimiz karakterler hikayesi olsun) dayanamayıp tekrar dönüp dolaşıp tes legends'a dönen biri ve oyunu baya bir süre oynamış. Oyunda şuan için bulunan maksimum level sınırına(50) ulaşmış biri olarak*
İçeriği GösterSpoiler:
size tes legends nasıl oynanır bir rehber olışturmak istedim. Gösterdiğim adımları takip edip benim oyunda hissettiğim duyguların aynısını sizde hissedebilirsiniz Smile  Rolleyes lipsrsealed  rulet 

Adım1;
İçeriği GösterSpoiler:

Adım2;
İçeriği GösterSpoiler:

Adım3;
İçeriği GösterSpoiler:

Adım4;
İçeriği GösterSpoiler:

Adım5;
İçeriği GösterSpoiler:

Veeeee Final!;
İçeriği GösterSpoiler:
[+] ibodala isimli üyenin iletisini 3 üye beğendi
#2
Oyunu tekrar oynamaya başlamış biri olarak. Bu kaçıncı bırakıp tekrar geri dönme vakası bilmiyorum ama ? Aradan çok geçmeden ki.. Oyunu neden bıraktığımı tekrar hatırlattı bana kendisi sağolsun. O kadar muazzam bir şey ki bu yani.. Nasıl desem ? 

Bir matematik işlemi gibi. Bu olaydan kaçış yok yani. Bu oyunu oynuyorsan bu senaryoyu illaki göreceksin yani! Artık çok nadir olur. 3 ayda bir görürsün. Veyahut 2-3 günde bir görürsün veya veya her 5 oyununda bir bir sık sık görürsün. Orası artık senin oynayışına kalmış.

Ama herkes bunu görür tadar yani. Oyunda bilindik bir şeydir. 

Peki ben bu oyunu bu kadar sevdim. Neden bırakıp duruyorum? Sorusuna görüntülü cevap niteliğinde.  
Artık yaza yaza anlatmaya çalışa çalışa mahvolduğum çünkü Cheesy Şu forumun TES Legends bölümünde diğer konularında uzunca yazılarımı görebilirsiniz bu anlatmaya çalıştığım olay hakkında. Bir sürü resim atmış uzun uzun yazmışımdır bazıları sinirle hışımla Cheesy Ama artık sinir bile olmuyorum yani. Çok gıcık bir şey ama.. artık o kadar fazla gördüm ki.. Bu gıcık duruma bile alıştım yani. Olay olmaya başlayınca: ''Haa.. gene aynı sahneyi göreceğiz. Oyun oraya doğru gidiyor. Tüh boşuna bu kadar dakika oynadım hamle yaptım. Boşa vakit harcadık'' -_- diyorum. Tepkim böyle oluyor.

Benim kart oyunları ile bir ilgim alakam yoktu. Bu zamana kadar bir kart oyunu sevdalısı değildim. TES Legends'dan önce oynamış olduğum bir kart oyunumda yoktu. Kart oyununu bana TES Legends sevdirdi. Keyfini onla aldım. Kart oyunlarının eğlencesini onunla farkettim.

Dedim hakikaten zevkli oluyormuş ya böyle karşılıklı oynaması ? Vay be. Dedirten oyun bana. Bana kart oyunlarını sevdiren oyun*
Peki ben bu oyunu neden bırakıp duruyorum? Ne beni bu oyunu YA Bİ YÜRÜ GİT LAN! gibi bir tepki ile Big Grin  oyunu bilgisayarımdan kaldırmama ve oynamayı bırakmama neden oluyor?

Oyun muhteşem. Süper zevkli. Hatta, bana kart oyununu bu kadar sevdirdiği için. Legends'ı bıraktıktan sonra kart oyunu kart oyunu dolaştım. Başka güzel oynayabileceğim bir kart oyunu var mı? Varsa onu oynayayım diye ? Piyasada ne var ne yok benim oynayabileceğim. Erişilebilir olan online free kart oyunlarının hepsine baktım. Hiç biri sarmadı. Hafiften saran çıktıysa da tek oda TES Legends tadında değildi. Çok uzun süre oynamazsınız yani kısa sürede hevesin kaçıyor.

İşte dönüp dolaşıp tekrar Legends'da buluyorsun kendini Cheesy Çünkü oyun çok güzel. Anladığın oynadığın zaman kendine bir tarz bir taktik oluşturup. Çok keyifli geçiyor. Onla kapış bunla kapış. AMA ! Oyunun benim gördüğüm TEK bir kusuru huyu varki. Başka hiç bir şey yok hiç bir problemi yok. Ama bu huyu o kadar gıcıkki  o kadar  uyuzki. Oyun mükemmel ama sadece o olayı tekrar tekrar görmeye başlayınca bütün oyun keyfini kaçırıyor ve oyundan uzaklaşıyorsun.

Yukarıdaki rehberimize videolu görüntü olsun :: Yukarıda resimlerle anlatmışım. İsteyen için, görüntülü halini koymuş olayım ki. Böylelikle rehberimiz daha verimli olmuş olur. Yukarıdaki adımları izleyip resimlere bakıp, bu videoyuda izledikten sonra Rehber kafanızda pekişecektir. O yüzden videoyu izlemektede fayda var.  Big Grin

Eğer TES Legends'a başlamayı düşünüyorsanız.  TES Legends - Stup*d system başlıklı videomuz. İyi seyirler.

Spo içinde yazayım. Üstteki rehberimize spo olmasın Big Grin
İçeriği GösterSpoiler:
#3
Hocam sistemin saçmalığından bahsetmişsin ama bana kalırsa o sistem saçma değil canın 50 60 ları gördüğünde eline gelen kartı atmayıp bekleteceksin biriksin runeların kırılsın. Veya ilk aşamalarda adama her fırsatta vurup rune vermemek lazım. Bu da destenin özelliğine göre değişiyor gerçi. 3 tip deste var: Aggro, midrange, control. Aggro oyunun başlarında güçlüdür erkenden vurmak gerekir. Midrange ortalarda 6 7 manalı kartların iş gördüğü destedir. Control oyun sonlarında vermez oyunu. ilk başlarda 2 3 damage atan aciton kartlarıyla adamın yaratıklarını öldürüp bekler adama vurmaz. Buna göre deste hazırlayıp stratejiyi ona göre belirlemek gerekiyor. Aggro oynuyorsan ölümüne vuracaksın gözü karartıp vs.
Bu 3 deste arasında taş kağıt makas usulü bir sistem işler genel olarak. Aggro control destesini, control destesi midrange destesini, midrange destesi ise aggro destesini hata yapmadığı sürece yener. Tabi kartların kaliteside önemli burada ama o ayrı konu.
Bunların yanında combo şeklinde bir deste tipi daha var ama onun hakkında fazla bilgim yoktu oynadığım zamanlar.
#4
İyi diyon hoş diyon da öyle bir durum yokki: Canın 50-60'ları görünce eline gelen kartı atmayacaksın.

Canım o seviyeye zaten kartlarımı kullanarak kombo yapıp adamın basesini dövdüğüm için çıkıyor. Öyle oynamasan o hp'leri zor görürsün. Agrro, control falan verdikleri isimleri biliyorum. Ben kendi destemi kendim oluşturuyorum. Aggro magro bilmem. 

Bir isim takacaklarsa ama illa aggro oluyor galiba oynanış tarzım. Kontrol fanı değilim büyüler müyüler yada karakter buff'lama gibi gücünü çoğaltma. Ben Hasar verme odaklıyım. Kısa öz kombolar yaparım. Can çalma ve zehir  silahlarım. Bu ikisi ile çeşit çeşit kombolar yapıyorum. Bana guard falan koyup önümü kapatamaz yani oyun başlarında. O yüzden öyle bir dövüyorum ki adamları bazen böyle manzaralar ortaya çıkıyor. 2hp vs 53hp gibi.

Adam bana 1 kez dahi dokunmadan ben baya bam güm pat geçirmiş oluyorum. Ama saçma sapan sistem yüzünden. Oyun dayak yiyene yardım ettiği için.. Bence bu çok saçma bir şey. -_- Adam benden dayak yediği için sürekli ve fazla kart aldığı için. Belli bir süre sonra eli kart ile dolup taşıyor ve bana kart üstünü kuruyorlar. Sonra bütün kartlarını hepsini birden masaya atıp.. (Zaten son ellerde manamız kart oynama puanımız yüksek oluyor biliyorsunuz 9,10,11,12+) Hepsini birden oynayıp ucuz şekilde oyunu kazanıyorlar. Bütün oyunu sen oynamana rağmen. Son bir kaç round içinde oyunu %300 çevirip.

Hatta 2hp vs 53hp gibi saçma sapan bir durumdan. Kazanan taraf: kaybeden, oyunun desteklediği. Bütün oyun boyunca hiç bir şey yapmamış. Dayak yiyip duran.. Ama oyunun bol kart verdiği taraf oluyor. Son olarak öyle Aggro destesi control destesini control şunu bunu yener diye öyle saçma kanunlar yok oyunda. Ben bazı mageleri perişan ederim direk ezerim.  Aynı destem ile*

Bazı mageler çıkar ne hamle yaparsam yapayım büyü ile beni durdurmayı başarır hem yaptığım hamleyi geri püskürtür ve direk yener beni.

Bazı mageler ile kafa kafa gideriz. Öyle bir kanun yok şu bunu yener bu bunu yener diye. Tamamen oynayışına bağlı. Birazda şansına bağlı. Şans odaklı* Desteni güzel hazırlarsın onda sorun yok ama eline hangi kartlar gelecek o maçta? Ona bağlı. Eline ne geldiyse. Hangi zamanda gelecek ? Doğru pozisyonda mı gelecek? Eline gelen o kart çok mu işine yarayacak ? Yoksa yaramayacak faydası olmayacak mı? Bunlar hep oyuna göre değişiyor. Çeviklik Zekayı yener zeka dayanıklığı yener falan öyle bir olay yok. Öyle konuşuyorlar ama.. Hikaye o.

---
Yani hiç hasar almadan rakibini dövmek* Bu normalde bir başırıdır*
Ama bu oyunda.. Saçma sistemi ile oyunun. Bu oyunda bunu yapmak dezavantaj oluyor. İyi oyun sergilemene rağmen. Bu bir başarı olmasına rağmen* Zararlı çıkan sen oluyorsun. Ben bunu ULTRA SUPER DUBER MASSİVE Saçma buluyorum Undecided Ve sık sık karşıma çıkıyor bu sahne. Bir iki kere olan bir şey değil.

Ne yapacağımı halen çözemedim. Oyundan kaynaklı bir manzara. Bir matematik işlemi gibi. Bolca karşına çıkıyor aynı manzara. Eğer adamı son attack'larda olduda vuramazsan son atağımı keserse ? Bütün oyunu ben oynamışım. Adam dayak yemekten başka HİÇBİR ŞEY YAPMAMIŞ ama o posizyonda karlı çıkan o oluyor.
---
Bu arada yanlış anlaşılmasın. Karşı tarafı küçük görmüyorum. Kendimi iyi göstermeye çalışmıyorum. Artizlikten değil yani. Ciddi samimi söylüyorum. HİÇ BİR ŞEY YAPMADI. BÜTÜN OYUN DAYAK YEMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY YAPMADI. Adamın tek başarısı son bir kaç hamlemi durdurmak. O kalan 2 canını götüremedim bir türlü son bir iki el.

Sonra oyunun buna vermiş olduğu BİR SÜRÜ kartı masaya atıp 4 SOL 4 SAĞ oyunu saçma bir şekilde kazanıyorlar. Olan olay bu.
İyi oynasa maçı çevirsa falan neyse yani bir şey demem. Gıcık olduğum şey bu yani çok ucuz şekilde. Oyunun yardımı ile beleş win alıyor resmen adam.

TES Legends Videolar konusunda son attığım videoda bak adam çok güzel oynadı dedim. Bir o hamle yapıyor oyunu kendine çeviriyor bir ben. Öyle olsa bir şey demeyeceğim. Öyle değil. Bu adamın bu maçta. 2hp vs 53hp maçını kazandığı maçta. BÜTÜN OYUN BOYUNCA DAYAK YEMEKTEN BAŞKA BİR ŞEY YAPMADI ABİ. Son iki elde durdurdu beni bi. 2 canını götürmemi engelledi yolumu kapattı. Sonra oyunun buna verdiği TONLA YIĞILMIŞ olan kartlarını masaya bir attı. Saçma bir şekilde yendi maçı. 2hp vs 53hp ? Arada 51HP fark var.

Sanki bunun hiç bir önemi yokmuş gibi.. 51HP FARK...
#5
Kart oyunları zaten genel olarak şans odaklı. Ayrıca oyunda o tarz bir kanun var demedim ben, genel olarak o tip desteler verdiğim şekilde işler ama orada yazdım kartların kalitesine de bağlı diye, tamamen aynı şartlarda olduğu sürece o dediğim sistem işler. Bunun dışında sende söylüyorsun gelen karta oyananışa bağlı diye ki bu doğru zaten bunu bende söyledim. Ben sana demiyorum ki kartları kötü veya oynamayı hiç bilmiyor ama destesi aggro diye control desteyi kesin yenecek. Ki saçma diye bahsettiğin sistemi kaldırsalar late oyunlar dönmez, oyunlar sadece base ye vurma yarışına döner ve genel olarak kısa sürer.
Ki tekrar söylüyorum seninde söylediğim gibi şansa her durumda bağlı ben bunu inkar etmedim.
Zor görürsün diyorsun bana kalırsa 50 60 hpyi görmek oyunda çok lazım bir şey değil, eline gelen her kartı atmıcaksın derken 60hp vs 2hp gibi bi durumdan sonra biraz beklet elinde 4 5 tane kart kalsın adam akıllı bir strateji yapabileceğin kartlar geldiğin de oyuna sürersin, zaten lethal oynuyorum diyorsun illaki destende adamın bilmem kaç vuran kartlarını yok edebilirsin basit bir komboyla, he ama kart kalmıyor o tarz diyorsan da desteyi ona göre ayarlamak lazım.

Yanlış anlaşılma olmasın, tartışmak yanlışlamak gibi bir nedenle yazmıyorum sadece düşüncemi belirtmeye çalışıyorum. Onun dışında böyle bir konunun açılması düşünceli bir hareket eline sağlık. Forumda benden başkasının bu oyunu oynadığını görmek güzel
#6
Hmm.. Bak o mantıklı. Sen diyorsunki: Elinde öyle tek kart kaldığında direk atma. Bir şeyler yapmaya çalışma tek kart ile. Bir iki el pass geç. Beklet iki üç olsun ondan sonra hepsini oyna bir şeyler yapmaya çalış. Şimdi anladım ben Cheesy Mantıklı.

Ama hiç oynamadan eli pas geçersem birde ? Adam öyle yayılmış iken 4 SOL 4 SAĞ ? (/)_-'') Direk oyunu satmış olursun bırakmış olursun zaten. Ondan öyle düşünüp ben bir an önce elimdeki tek kart tek kart artık ne varsa onunla oynayıp bir ara bir yol açıp bir şeyler yapmaya çalışıyorum.

Tek tek oynayacağına. 1-2 el pas geç diyorsun 3.de hepsini oyna bir şey yapmaya çalış. Mantıklı ama.. İşte zaten adamlar son bir kaç elde oyunu kazandığından. Boş geçmek çok tehlikeli olur ama aynı zamanda öyle bir iki boş geçip diğer turda iyi saldırırsan 3 kart ile ? Akıllıca olur.

Denemek lazım, mantıklı iş. Sağol. Bir ara denicem gene bu durumda kaldığımda. 

[Resim: D8e5Vd.jpg]

Ya benim gıcık olduğum nokta bu bak. Oyun beni neden böyle bir pozisyona sokuyor. Şuna baksana bi ?  12 kart vs 1 böyle bir şey olabilir mi ? Bütün oyun ben oynadığımdan. Ben orada tek kart ile. Karşı saygı değer rakibimiz bütün oyun afedersin bir cacık yapmadan bütün oyun dayak yediği için şu hale bak. ELDE KART ORDUSU.

Çok büyük ÜSTÜNLÜK yav. 2-3-4 fazlası değil. 12 NE LA. Adamın üzeri kart dolu ?!

Eee oyun iyi oynayan adamı böyle köşeye sıkıştırır. Dayak yiyen adamı böyle avantajlı konuma çıkartırsa ben ne yapayım? 

51 fark açmışım ama boşuna. Hiç bir önemi yok o saatten sonra. ŞU KARE OLUŞTUKTAN SONRA HİÇ BİR ÖNEMİ YOK. İsterse dünyanın en iyi tes legends oyuncusu olsun yani Cheesy 12 kart vs 1 başa çıkamazsın abi ÇOK ZOR. Ne savunabiliyorsun? Ne saldırıp o kalan canını götürebiliyorsun. OYUN SENİ ÖYLE BİR DURUMA SOKUYOR Kİ REZİL EDİYOR SENİ. Bütün oyun döven adamın işini zorlaştırıyor. BÜTÜN OYUN DAYAK YİYEN ADAMIN İŞİNİ KOLAYLAŞTIRIYOR. Ben buna gıcığım.

Free win işte.. Beleş win. İster 2hp vs 52 hp olsun. İsterse 1hp vs 90 hp olsun. O pozisyonda kaldığında iş bitti. Bütün avantaj o bütün oyun dayak yiyen adamda. Sen bir yolunu bulacaksında aradan köşesen o tek tük kartın ile adamın kart ordusunu geçecen son hasarı vuracan öyle kazanacaksın oyunu ? Bu ne böyle? Yenen iyi oynayan adamı soktuğu duruma bak oyunun ?

Olmasın o sistem o rune'ler cart curt bir şey olmazdı. Dövelim, oyun birbirimizin basesini dövmek olsun ne olmuş? Amaç o zaten oyunda. Karşı base yi bizimkini dövmeden önce bizim onu dövmemiz.

Yada her round herkes 1 yeni kart çekse. Neden oyunda dayak yiyen daha fazla kart alıyor? Bu manzaranın oluşma sebebi bu sistemden işte.

Yok tartışma-kavga yok yazışıyoruz.
---
Ben adamı her döverken bir kartımı kaybediyorum. Adam ise dayak yedikçe kartı birikiyor artıyor. Sonuç olarak = Uğraşan, döven değil. Dayak yiyen adam avantajda ? Müthiş bir saçmalık ya. Gördüğüm en baba kanser şey ;d
#7
Bak şimdi, ben bir kart kaybederken o kazanıyor diyorsun ya sen kartını kaybederken oda canını kaybediyor, sende can kazanıyorsun. Bir nevi karşılığını alıyorsun aslında. Ve dövülen kart kazanıyor gibi bir şey yok sonuçta o tane rune hakkı 2 oyuncuya da verilmiş. Karşısı biraz daha erken kullanıyor o kadar. 50 hpyi bir turda yemesi nerdeyse imkansız hatta nerdeyse değil imkansız. O yüzden beklemenin sakıncası olmaz. ama kartları tek tek atarsan zaten bir işe yaramazlar. Zaten belki de adamın destesi veya taktiği o rune üzerine kuruludur olabilir. Ayrıca canının çok çok fazla olması bu açıdan kötü o runeleri kullanana kadar adamın sahada ki kartları aşırı şişer bir şey yapılamaz hale gelirler.
Şöyle bir tavsiye de bulunabilirim. Destende ki can çalma kartlarından bir kısımını çıkarıp yerine Lightning bolt koyup sona saklayabilirsin adamın base kısmına hiç bir şekilde engellenmeden 4 damage atmanı sağlar 3 tane koy ve sona sakla. Bunun yanındada Javelin direkt adamın bir yaratığını yok eder bunuda saklayıp sonda kullanabilirsin. Çok işini görürler
#8
Favori kartlarım bunlar;
[Resim: BjY427.jpg]

Bunları evirip çevirip duruma göre kombolar yapıyorum. Yeşilleri, çevikliği seviyorum kısaca. Büyü falan pek kullanmam. 2 Temel üzerine Can Çalma ve Zehir. Bunlarsız oynamam. İkinci grup değişiyor işte zaman zaman değiştiriyorum onu. Yanına kuvvet eklerim. İrade eklerim. Dayanıklıkla da oynarım. Orası değişir ama yeşiller/Çeviklik fix bende <3 

 
Benim sevdiğim oyun tarzı, bana hitap ediyor. Ne öyle büyüler müyüler nede öyle yanyana getirip birbirlerini buff'lama falan. Kısa öz hareketler. Tak zehri vurur büyük kartını parçalarım. Önüm açık mı? 5'lik bir kartım mı var? Tak üzerine çan çalma ekler baseye vururum. Hem can çalarım hem rakibe hasar vurmuş olurum. Diğer kartlarımı kapıştırır. Önüm açıldı mı Can Çalanları salarım. Yarasalar , Khajiit legendary kart falan.

Önümü masayı doldurdu mu? Lethal'lar ile oynarım. 

Aşağı yukarı böyle. Elime ne geldiyse o an evirip çevirip onları kombolar yapıyorum.
Yanına Kuvvet eklediğimde. Archer diyorlar. Archer oluyor. Kuvvet+Çeviklik. O has aggro destesi tamamda. 
Yanında dayanıklık ile oynarım şey ile oynarım değiştiririm. Onlar aggro mu oluyor? Hayır. Kafama göre ayarlıyorum ben tarzımı. Yok destemden dolayı öyle oluyor aggro oynuyorum falan ona inanmıyom. Kaç farklı şekilde oynadım. Yeşiller fix ama çeviklik fix. Farklı farklı tarzda gene bu durumda kaldım gene kaldım. Destemle alakası yok.
---
Early'si Late game'i yok benim. Hamlelerim her an yapılabilir. Uyumlu kartlar geldikçe. Oyun başında da aynı güçteyim oyun sonunda da
Ama.. kartlarım bitince. Adam öyle 12e 1 gibi kart farkı yapınca.. Müthiş bir kart üstünlüğü kurunca tabi.. Dayak yiye yiye. O zaman bir şey yapamıyorum.
#9
Dediğin gibi tarzın aggro ya kaçıyor. Çeviklik kartlarından benimde sevdiklerim var. Ama şu territorial viper var ya nefret ediyorum karttan nefret. Cheesy Bende intelligence mutlaka kullanıyorum genelde yanına kırmızı kartları (sanırım adları strength) koyup battlemage oynuyordum. Valla bana kalırsa büyü tarzı olaylara da gir çok zevkli kartlar kombolar var bende o kafada başladım bi süre sonra sıktı. Ama büyüler cidden çok daha zevkli. Dene bence bir şey kaybetmezsin.

Şimdi böyle konuşup durduk çok canım çekti indireyim de tekrar başlıyım Cheesy
#10
Başlamanın tam sırası Wink Bugün, yani dün gece saat 12'den sonra sezon bilmem kaç bitti herkese rank'ına göre ödülleri verildi. Ranked sıfırlandı.

Ben baya ara verdim diye ranked girmiyordum döverler diye. Normal oynuyordum. Şimdi sıfırlandı herkes en baştan. Rank12 eşit. Kaybedeceğin bir şey yok. Bam güm ranked gömeceğim ;D
#11
Herkesi 12 ye atmıyor diye biliyorum. Kümene göre bir alt kısma atıyor olması lazım oynarken ilk 200 300 lerdeydim 5e atıyordu sanırım 5 6 7 yi 8 9 10 a vs. ama gerçi düşe düşe 12 olmuştur Cheesy Hadi kolay gelsin bol şans bende akşama gircem bam güm Cheesy
#12
:O İlk defa duydum. Ben sıfırlanıyor diye biliyorum. Sezon sezon işte. Amaç sürekli aynı kişiler rank1 olmasın diye. Sezon1234 diye isimlendirip belli bir süre içinde bitirip sıfırlıyorlar.  Herkese kastığın rütbeye göre ödül veriliyor. Ne kadar yüksek ise rütben ödülün o kadar değerli oluyor. Herkes baştan kapışıyor.

Değişmişte olabilir ama öyle olması lazım. Bir alta düşerse anlamı olmaz. Rank1 Legendary olan adam rank2 rank3 rank4 e düşer. 3-5-8-10 maçta gene zirveye çıkar oyunun birincisi olur. Bir daha da oynamaz ranked, puan kaybetmez. Hep zirvede kalır. Aynı isim aynı kişi.

[Resim: frostcaledragon.png]
Bana bunu vermiş. Rank9 da mı ne duruyordu. Şuan rank12 en düşükteyim. 
3 rank düşürmüş. En alta, başlangıca.
#13
Yok sıfırlanmıyor kesin olarak yazayım.
Önce ödül olan kart herkese aynısı veriliyor ama farklı sayılarda. Legendary ve 1 2 3 4. kümelere 3 tane 5 6 7 8. kümelere 2 tane 9 10 11 12. kümelere 1 tane.
Sıralama işi ise şöyle; Legendary ve 1 2 3 4. kümeler 5. kümeye, 5 6 7 8. kümeler 9. kümeye, 9 10 11. kümelerde 12. kümeye düşüyor.
[+] KaeL isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#14
Bu oyunun #sansür #sansür #sansür #sansür #sansür. Gördüğün en g*rizekalı mantık. Bu sistemi çıkaranın, bu sistemi bu oyuna koyarken kullandığı o parmaklarını o beyin hücrelerini #sansür. İnsan bu kadar güzel oyun yapıp böyle #sansür bir sistem koyar mı? #sansür gıcıkları.

İyi haber ise: can çalma rekorumu kırdım. 30-30 oyuna başlayıp. Bir oyun içerisinde kombolar yaparak 75 CAN a ulaştım. 

[Resim: A9CB8FAE90E473EDE073C7A754269187C897E85A]
[Resim: 8E67D70D4AC2CF8743B87BF60AD90ABF06918621]
[Resim: C1A06D0EB8390A0455066DCE0D3B98A2660ED5E5]

Video kayıt programı açık değilmiş o yüzden video alamadım. Resimlerle idare edeceksiniz. 3 resim var sadece ama saçmalık bariz net gözüküyor. Belli oluyor yani. Yalan söyleyen yok.

3hp vs 75hp ve oyunu ben(iyi oynayan adam) kaybediyor 3hp'li sürekli dayak yiyen taraf kazanıyor. Tam ekran görüntüsü alırken kartı atmış ilk resimde canının önünü kapatmış gözükmüyor ama bütün runeleri kırık. Son rune'si de kırık. Yan canı '' 5 '' den az. 3 canı var. Oradan anlayabilirsiniz. Oyundaki son rüne 5 cana denk geliyor. 5'den aşağı düşerse canın son runen kırılır.

Şuan oyunu silmemek için zor duruyorum. Elim direk uninstall'e gitti. Zor çektim elimi. Yaptığınız oyunun koyduğunuz sistemin #sansür. #sansür #sansür.

Silmeyeceğim bu sadece ''1 maç'' deyip geçeceğim ama şuan elimi zor tutuyorum oyunu silmemek için. Oyunu kapatıp 1 hafta girmeyeğim buna. Sinirim geçsin. 1 hafta sonra tekrar zevkine bir kaç maç oynamaya başlayabilirim. Su s*l*klığı, şu g*rizekalı maçı unurtursam.

Maçta ne oldu? 
İçeriği GösterSpoiler:

Al o rune sistemini, kart dağıtma sistemini #sansür #sansür.
---
Tek tesellim oyunda kendi rekorumu kırdım ve 75hp ye yükseldim. Çok güzeldi.
Bir oyunda 100HP ye ulaşırsan başarım var. Title. Smile

1 hafta ara vermem lazım. Bunun üzerine daha bunun gıcıklığı geçmeden gene aynı senaryo çıkarsa karşıma. Diğer oyunlarda iyice deli olurum. Bethesada'nın DireWolfun binasına canlı bomba saldırısı yaparım. O yüzden ara veriyorum. Çünkü biliyom gene çıkacak karşıma. Bir matematik işlemi gibi, sürekli aynı senaryo. Öyle yaparsan sürekli seni o posizyona sokuyor oyun. Değişmez oyun kodu gibi bir şey..

Bari ara vereyimde. Bunun üzerine olmasın bari. Bir şunun saçma maçı unutayım. Onun harereti geçsin. O geçmeden bir diğerini kaldıramam.
#sansür #sansür.. Yapacağın sistemin #sansür.

---
Morrowind güncellemesi ile zaten oyun baştan aşağı değişecek. Destelerimizde 2 grup kullanabiliyoruz sadece. O 3 olacakmış.
İyice #sansür sıvacaklar oyunun içine yani. Bakalım ne hale gelecek. Yakında zaten ya berbat olacak oyun ? yada daha da keyifli daha da bol taktikli çekişmeli challanger bir kart oyunu olacak. Zaman gösterecek. Kritik bir güncelleme geliyor oyuna. Kökten oyunu değiştirecek bir güncelleme.

Ya batacaklar ya çıkacaklar.
#15
(03.04.2018, Saat: 12:50)ibodala Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu oyunun #sansür #sansür #sansür #sansür #sansür. Gördüğün en g*rizekalı mantık. Bu sistemi çıkaranın, bu sistemi bu oyuna koyarken kullandığı o parmaklarını o beyin hücrelerini #sansür. İnsan bu kadar güzel oyun yapıp böyle #sansür bir sistem koyar mı? #sansür gıcıkları.

İyi haber ise: can çalma rekorumu kırdım. 30-30 oyuna başlayıp. Bir oyun içerisinde kombolar yaparak 75 CAN a ulaştım. 

[Resim: A9CB8FAE90E473EDE073C7A754269187C897E85A]
[Resim: 8E67D70D4AC2CF8743B87BF60AD90ABF06918621]
[Resim: C1A06D0EB8390A0455066DCE0D3B98A2660ED5E5]

Video kayıt programı açık değilmiş o yüzden video alamadım. Resimlerle idare edeceksiniz. 3 resim var sadece ama saçmalık bariz net gözüküyor. Belli oluyor yani. Yalan söyleyen yok.

3hp vs 75hp ve oyunu ben(iyi oynayan adam) kaybediyor 3hp'li sürekli dayak yiyen taraf kazanıyor. Tam ekran görüntüsü alırken kartı atmış ilk resimde canının önünü kapatmış gözükmüyor ama bütün runeleri kırık. Son rune'si de kırık. Yan canı '' 5 '' den az. 3 canı var. Oradan anlayabilirsiniz. Oyundaki son rüne 5 cana denk geliyor. 5'den aşağı düşerse canın son runen kırılır.

Şuan oyunu silmemek için zor duruyorum. Elim direk uninstall'e gitti. Zor çektim elimi. Yaptığınız oyunun koyduğunuz sistemin #sansür. #sansür #sansür.

Silmeyeceğim bu sadece ''1 maç'' deyip geçeceğim ama şuan elimi zor tutuyorum oyunu silmemek için. Oyunu kapatıp 1 hafta girmeyeğim buna. Sinirim geçsin. 1 hafta sonra tekrar zevkine bir kaç maç oynamaya başlayabilirim. Su s*l*klığı, şu g*rizekalı maçı unurtursam.

Maçta ne oldu? 
İçeriği GösterSpoiler:

Al o rune sistemini, kart dağıtma sistemini #sansür #sansür.
---
Tek tesellim oyunda kendi rekorumu kırdım ve 75hp ye yükseldim. Çok güzeldi.
Bir oyunda 100HP ye ulaşırsan başarım var. Title. Smile

1 hafta ara vermem lazım. Bunun üzerine daha bunun gıcıklığı geçmeden gene aynı senaryo çıkarsa karşıma. Diğer oyunlarda iyice deli olurum. Bethesada'nın DireWolfun binasına canlı bomba saldırısı yaparım. O yüzden ara veriyorum. Çünkü biliyom gene çıkacak karşıma. Bir matematik işlemi gibi, sürekli aynı senaryo. Öyle yaparsan sürekli seni o posizyona sokuyor oyun. Değişmez oyun kodu gibi bir şey..

Bari ara vereyimde. Bunun üzerine olmasın bari. Bir şunun saçma maçı unutayım. Onun harereti geçsin. O geçmeden bir diğerini kaldıramam.
#sansür #sansür.. Yapacağın sistemin #sansür.

---
Morrowind güncellemesi ile zaten oyun baştan aşağı değişecek. Destelerimizde 2 grup kullanabiliyoruz sadece. O 3 olacakmış.
İyice #sansür sıvacaklar oyunun içine yani. Bakalım ne hale gelecek. Yakında zaten ya berbat olacak oyun ? yada daha da keyifli daha da bol taktikli çekişmeli challanger bir kart oyunu olacak. Zaman gösterecek. Kritik bir güncelleme geliyor oyuna. Kökten oyunu değiştirecek bir güncelleme.

Ya batacaklar ya çıkacaklar.
Uzun zamandır buraya bakmıyordum ama bakma zamanım gelmiş. Legends'i uzun zamandır oynamıyorum ama oyunun nasıl işlediğini hala biliyorum. Burada büyük bir yanlışlık var eğer kazanmak istiyorsan zaten oyunun metasına uygun ilerlemen gerek. Oyunda belli yamalarda belli desteler güçlü oluyor skyrim güncellemesinden sonra öyle bir şey kalmamış olsa da hala arada değişiyor. Konuya geçelim oyunda 3 tip deste tipi var: Aggro, Mid-range, Control. Adından anlışlacağını düşünüyorum ama yine bir anlatayım. Aggro desteleri oyun başı düşük manalı güçlü kartlar atıp rakibini hızlıca bitirmene bağlı bir destedir eğer bu deste ile oyunu geç safhalara kaydırırsan kaybedersin zaten. Mid-range ise oyunun orta safhalarında güçlü bir deste tipi ne oyunun erken safhalarında çok güçlü ne de oyunun geç safhalarında çok güçlü. Skyrim güncellemesi gelmeden önce mid-range desteler metaya girebiliyordu ama skyrim güncellemesinin getirdiği aggro destelere ağır bufflar sağolsun artık giremiyorlar. Ve son olarak control. Bu desteler oyun başı güçsüz sadece korumaya oynadığın ama oyun sonu çok güçlü kartların olduğu deste tip. Guard ve Prophecy kullanarak kendini savunan oyun sonu ise vuran bir deste tipi. Büyük ihtimal sen aggro deste ile control tipi bir deste yenmeye çalıştın. Oyunu erken bitirmeyeyim sonraya taşıyayım diye düşündün ve oyunun sonunda kaybettin. Bu oldukça normal bir şey eğer aggro bir deste kullanırsan zaten yapabileceklerin belli. Oyun başı bitirmek. 

Benim control tipi destem ile yaptığım bir normal ele bakalım örneğin:
[Resim: MdAj7k.jpg]
Burada ben control tipi bir deste kullanırken karşısı mid-range kullanıyor. Oyun safhasında benim canım 9'a kadar inmiş olsa ve onun canı 40'a kadar çıkmış olsa da elimdeki yüksek manalı ama güçlü kartlar sayesinde oyunun sonuna geldiğimizde çok rahat yenebiliyorum. Bu oyun normal oyun olduğu için adamı dalga geçe geçe yendiğimi örnek verebiliriz. Oyun sonunda control tipi bir desteyi yenmek mümkün değildir. Oyunun yeni güncellemesine gelirsek bu skyrim'in oyuna etkilediği olayı geri çevirecekse oldukça güzel bir yama olur.
[+] bluestorm02 isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi