Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Research
#1
Research Blacksmithing, Clothing ve woodworking craftlarında yapabileceğimiz bir geliştirme. Research oldukça uzun vakit alan bir uğraştır ve craftingde en önemli özelliktir.

Research çok masraflı olmayan ama oldukça uzun zaman alan bir işlem (tamamen açmak 1 yıldan uzun sürüyor.) Hatta tüm hesapta en değerli sayılabilecek özellik. Bu yüzden yeni arkadaşlara research işlemini ihmal etmemelerini öneriyoruz.

Ekipmanlarda temelde 4 stat alabilirler. Temel stat(Armor/Damage), Glyph efekti, set bonusları ve traitler. Research işlemi traitleri imal edebilmek için öğrenmektir denebilir.

Traitler:
Armor
Divines: Mundus taşlarının etkisini arttırır.
Exploration: Keşifle gelen experiance puanını arttırır.
Impenetrable: Kritik hasar alma şansını düşürür.
Infused: Glyph upgradelarının etkisini arttırır.
Nirnhoned: Spellerden gelen hasarı azaltır.
Reinforced: Temel armor puanını arttırır.
Sturdy: Zırhınız daha az hasar görür.
Training: Armorun çeşidine göre skill ağacına gelen exp değerini arttırır
Well-Fitted: Sprintin (hızlı koşma) stamina gereksinimini azaltır.

Silah
Charged: Gylph efektinin şarjı daha uzun dayanır
Defending: Defansı arttırır (bedensel ve büyü)
Infused: Glyph upgradesinin etkisini arttırır.
Nirnhoned: Büyüye karşı savunma verir ve büyü hasarınızı arttırır.
Powered: Bazı glyph efektleri belli aralıklarla aktif olur. Bu süreyi kısaltır.
Precise: Bedensel ve büyü saldırılarında kritik oranını arttırır.
Sharpened: Saldırılarda rakibin armor ve resistansının bir kısmını yok sayar.
Training: Silaha ait skill ağacına exp getirisini arttırır.
Weighted. Saldırı hızını arttırır.

Daha geniş bilgi için: http://elderscrollsonline.wiki.fextralife.com/Traits

Research işlemi:
[Resim: Research.png]

Blacksmithing, Clothing veya woodworking istasyonlarından birine gidip menünün en sağındaki üçgen simgesine tıklayın. Bu menüde her bir ekipman çeşidi için research edilmiş ve edilebilecek ekipmanları görebilirsiniz. Herhangi birini seçip onay verireniz research işlemi başlar. İşlem zaman alacaktır. Bu süreçte başka bir işlem yapmanıza gerek yok. Süre bittiğide o iteme ait trait çeşidini öğrenmiş olursunuz.

Research işleminin temelde 3 getirisi vardır.
- İlgili traite sahip craft yapmak için gerekli: Traiti tek seferlik öğrenirsiniz. Sonrasında o itemin ilgili traitini istediğiniz kadar craftlayabilirsiniz.
- Set bonuslu craft istasyonlarının her item için trait gereksinimi vardır: Ekipman craftlayacaksanız elbette en mantıklısı set bonuslu yapmak ancak set istasyonlarında set bonuslu craft yapman için her bir ekipman çeşidinde en az 2 trait açmış olmanız gerek.
http://elderscrollsonline.wiki.fextralif...+Locations
- Epic motifleri öğrenmekiçin trait gereksinimi vardır. Örneğin daedric motifi için Blacksmithing, Clothing ve woodworking cratlarında birer ekipmanın tüm traitlerini açmanız gerekmekte.


Notlar:
- Researchte kullanılan item yok olur ve geri alınamaz.
- Research yarıda kesilemez.
- Elinizde ne varsa onu research etmeyin. Önce ilerde craftlayabileceğiniz statlardan başlayın.
- Research edilen itemin traitinden başka hiç bir özelliği önemli değil. 1 level yada v16 olsun, normal yada legendary olsun farketmez. Ucuz itemleri research edin, pahalıları değerlendirin.
- Crafting skill ağacından Research ile ilgili pasifleri açarsanız hem süre kısalır hemde aynı anda 3 research yapabilirsiniz. başta 3 puan yeterli. 4. puanı 9. traitlere geçince verin.
- Nirnhoned çok az bulunan pahalı bir traittir.
- Bankada bulunan itemlerde research ekranında görünür. Ama guild bankası görünmez.
- Her item çeşidinde 1 kerede 1 traiti research edebilirsiniz.
- Motif öğrenmek için beklemek istemiyorsanız bir item çeşidini ele alıp tüm traitlerini açın. Örneğin greatsword, light bot ve shield ekipmanlarının tüm statlarını açarsanız oyundaki tüm motifleri öğrenebilirsiniz.
- 3 research aktifken skill sıfırlarsanız researchler kesilmez.
- Research aistant çok kullanışlı bir addon. Elinizdeki bütün ekipmanların yanında küçük renkli bir kutucuk oluşturup research edilip edilmediğini gösterir. Bu addon olmazsa ekipmanları toplayıp tek tek stationdan kontrol etmeniz gerekecek.
http://www.esoui.com/downloads/info111-R...stant.html
- AI research grid addonuyla bütün research durumunu tek ekranda görebilirsiniz.
http://www.esoui.com/downloads/info265-A...hGrid.html
- Research timer ilerleyen researchların sürelerini görüntüler. (Research grid de aynı işleve sahip) http://www.esoui.com/downloads/info974-R...Timer.html
#2
Ellerine sağlık daha yeni gördüm. İlk addon için de ayrıca teşekkür ederim her bulduğum çöpü gidip bakıyordum bundan var mı yok mu diye.

Nirnhoned nerede bulabiliriz?
#3
Konu cok isime yaradi, tesekkurler.
#4
nirnhonored  bulmak kolay değil.craft görevlerinden traiiti düşebilir.bir de cragolrn haritasında nirnvile de bunları toplayabiliyorsunuz.bir de craglornda  story quest zincirlerini tamamaldığınızda size  nirnhonored traitli  item verir.bir de  hani  craft skill ağaçlarında material  gelmesi için bir skill var.onu açarsanız da  niirnhonored traiti gelebilir