Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anket Başlığı: Seriye Nereden Başlanmalı? Neden?
Anket kapatılmıştır.
Arena
12.00%
3 12.00%
Daggerfall
12.00%
3 12.00%
Morrowind
28.00%
7 28.00%
Oblivion
8.00%
2 8.00%
Skyrim
40.00%
10 40.00%
Katılımcı sayısı: 25 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Seriye Nereden Başlanmalı? Neden?
#1
Seriye nereden başlanmalı sizce? Yanına nedenini de yazın.
#2
Eğer işsizsen ve "grafik benim için önemli değil" diyorsan, en başta başla gitsin diyorum.

Ben Skyrimde 2 ayda 5 level'a anca gelen bir adamım. En baştan başlasam ömrümü yer bu oyun...
O yüzden Oblivion'dan başlayayım dedim. Oblivion'un bile grafiklerine katlanamadığım için Skyrim'den başladım.  Cheesy
#3
Ben daggerfall'la başladım ama başladığım yıllarda görüntü kalitesi fena gelmiyordu ki zaten pek süper görüntülü oyun yoktu. Sana tavsiyem morrowind-oblivion'dan başlaman zaten daggerfall ile arena yı çalıştırmak için dosbox ihityacı duyuyorsun biraz zahmetli kurulumu.

#4
(23.07.2013, Saat: 13:03)Voryn Dagoth link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Ben daggerfall'la başladım ama başladığım yıllarda görüntü kalitesi fena gelmiyordu ki zaten pek süper görüntülü oyun yoktu. Sana tavsiyem morrowind-oblivion'dan başlaman zaten daggerfall ile arena yı çalıştırmak için dosbox ihityacı duyuyorsun biraz zahmetli kurulumu.

Ben de senin kadar erken girseydim oyun dünyasına daggerfall oynayabilirdim ama bu saatten sonra istesemde olmuyor. Elim klavyeye uzanmıyor.

Geç girdim oyun dünyasına, ilk oyunum Crysis... resim
#5
daggerfall benim oynadığım ilk oyun olduğundan dolayı yeri ayrıdır.  ;D
#6
Teşekkür ederim. Morrowind'den başlayacağım. Smile
#7
Aynen tavsiyem o benimde. Skyrim'den başlamak seriyi katletmek desem yalan olmaz. Grafikler sağolmasın. Sırf grafik yüzünden diğer oyunları oynamıyorum,Oblivion'u da ana hikayeyi yapıp sildim. Arena'dan başlasan fena olmaz hatta. Cheesy
#8
Bence sondan başa doğru atlamadan gitmek en iyisi. Grafikler yavaş yavaş düşeceği için insan alışıyor. Yeni başlayan birini Morrowind seriden soğutur. Ben mesela şu ana Oblivion'u Skyrim'den aldığım aynı zevkle oynayabiliyorum, ama Morrowind'i açınca Balmora'ya gidip Caius Cossades'i (kesin yanlış yazdım) buluyorum, daha fazla ilerlemiyor, sıkılıp kapatıyorum. Oblivion'a başlamadan önce bu kadarını bile yapamazdım, yavaştan alışınca Morrowind'i aynı zevkle oynayabileceğime inanıyorum. Ama 2013 yılında Elder Scrolls'a Morrowind ile başlamak? Olmayacak bence..
#9
Daggerfall'ı zaten abimle ben küçükken keşfetmiştik. Küçük yaşta oynayıp bitirdim. Grafiklerde o zamanlar mükemmel olmadığından şikayet etmedim Daggerfall'dan.

White'ın dediğinden...
#10
Skrim ve Daggerfall'dan başka, serideki hiçbir oyunu oynamadım pek. Ama en kısa zamanda hepsini oynamak istiyorum. O yüzden yorum yapmayayım ben. (Veya gördüğüm kadarıyla Daggerfall diyeyim. Cheesy)
#11
(24.07.2013, Saat: 23:21)Sagittarius link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Skrim ve Daggerfall'dan başka, serideki hiçbir oyunu oynamadım pek. Ama en kısa zamanda hepsini oynamak istiyorum. O yüzden yorum yapmayayım ben. (Veya gördüğüm kadarıyla Daggerfall diyeyim. Cheesy)
Skyrim ve Oblivion(veya Morrowind) desen anlayacağım da... ta Daggerfall.  *:alnına vuran smiley
#12
(24.07.2013, Saat: 23:22)WhiteShadow link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Skyrim ve Oblivion(veya Morrowind) desen anlayacağım da... ta Daggerfall.  *:alnına vuran smiley
Daggerfall efsanedir Vayt. Cheesy vatansever'in önerisi hoşuma gitti aslına. En sondan başa doğru oynayacağım. 8)
#13
Ben bir Arena'ya başlamıştım da ne yapacağımı bilemedim. İlk baştaki zindanda bayağı bir dolandım, zor zaten. Yaratıklar sabit durmuyor ilk oyunda, sürekli dolaşıyorlar, ve sanırsam yenileri de spawn oluyor. En son portal gibi bir çıkış buldum, soru soruyor, sanırsam bir malın fiyatını soruyordu, nerden bileceğim ben. Cheesy  Yanlış girersem dosbox siyah ekrana geçiyordu, google'dan bulup doğru cevabı girip dışarı çıktım, görev listesi bomboş. Etrafta evler falan vardı, 2-3 tane hana girip çıktım, kasaba sakinleri yüz vermeyince ne yapacağımı bilemeyip kapadım. Eski oyunlar oyuncunun elinden tutmuyor yani, düşe kalka kendin keşfetmek zorundasın.
#14
(24.07.2013, Saat: 23:42)vatansever link Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Ben bir Arena'ya başlamıştım da ne yapacağımı bilemedim. İlk baştaki zindanda bayağı bir dolandım, zor zaten. Yaratıklar sabit durmuyor ilk oyunda, sürekli dolaşıyorlar, ve sanırsam yenileri de spawn oluyor. En son portal gibi bir çıkış buldum, soru soruyor, sanırsam bir malın fiyatını soruyordu, nerden bileceğim ben. Cheesy  Yanlış girersem dosbox siyah ekrana geçiyordu, google'dan bulup doğru cevabı girip dışarı çıktım, görev listesi bomboş. Etrafta evler falan vardı, 2-3 tane hana girip çıktım, kasaba sakinleri yüz vermeyince ne yapacağımı bilemeyip kapadım. Eski oyunlar oyuncunun elinden tutmuyor yani, düşe kalka kendin keşfetmek zorundasın.
Oyuncunun elinden tumaması çok hoşuma gidiyor.  Smile

Mesela Skyrim'de diyelim Riftendeyim, Solitude'ye gideceğiz. Ok ile şehrin yerini göstermesine deli oluyorum.
Ya bırak kendim bulayım... Oyun gösterince zevki kaçıyor.

Ok işaretini kapatabiliyorsun ama bu sefer bulması imkânsız olur. (Oyuna yeni başladığında)
Çünkü gidip de "Solitude ne tarafda?" diye soramıyorsun ki... Etraf ile iletişime geçip yolumuzu bulsak daha iyi olur.

Anca tabelalar var. Onlarda sadece şehirleri gösteriyor. Tapınak falan aroyorken kalırız ortada...  Cheesy
#15
Arena'da yada daggerfall da  tam hatırlamıyorum birisinde beni domuz ısırmıştı wereboar denilen illete yakalanmıştım, geceleri kasabalarda terör estiriyorum.Neyse bana bir mektup geldi bu silverblood gibisinden bir organizasyondan aşağı yukarı şöyle bir mesaj yazmışlardı ''adam gibi gelde seni iyileştirelim yoksa çok fena olacak''.Hemen hemen böyle bir şeyler demişlerdi bende paşa paşa dayıların yanına gidip tedavi olmuştum.