Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Silahların Özelliklerini Güçlendirmek
#1
Arkadaşlar herkese merhaba, skyrimi sildim tekrar yükledim türkçe yama vs yapıp tekrar başlayacağım ve savemi silmeyi düşünmüyorum en azından seneye kadar düşünmüyorum her neyse hile kullanmayacağım hiç inşallah o yüzden  mesela daedra silahlarının özelliği 17 ise buna yontma yaptıktan sonra mesela 25 oluyor ya onuda arttırma yolu var ya demirci iksiri ile vesaire tekrar üretince işte onu tam olarak nasıl yapıyoruz video izledim adamın yaptıklarını yaptım yada yapmaya çalıştım tam olarak anlamadım nasıl yapabileceğimi birisi anlatabilir mi şu silahları tam olarak nasıl güçlendireceğim? Ona göre 80 seviye olunca hile kullanacağım o adamı  yenmem imkansız yoksa neyse işte birisi yazarsa çok sevinirim teşekkürler yardımcı olacak olanlar için dil bilgisi hatalarımı affediniz lütfen iyi günler.
#2
Çoğu bug ile geliştiriyor silahı o yüzden aşırı güçlü oluyor. Ama buda bir nevi hiledir ha buglardan yararlanmışsın ha konsoldan yazmışsın.

Bu oyunda 80 Levelde olsan 10 levelde olsan ne hile nede bug'a ihtiyacın var bunu 80 Levele kadar hilesiz-modsuz-bug'suz kasmış biri olarak söylüyorum. Milletin "Ya şu garstaag varya garstaag çoh zor ölüyor" , "Knk bir tane vampir lordu var oradan oraya ışınlanıp duruyor o yüzden uzun sürüyor öldürmek" dediği bossları saniyeler içinde kestim. Bu oyunu hilesiz sabırla oynamış adam bu oyundaki bosslara zor demez. Zor diyenler konsoldan hileyi yazıp level atlayanlar bir 350 saat hilesiz oyna bakalım ne çözümler üretiyorsun Cheesy

Misal Lord Harkonla dövüşürken zamanı yavaşlatma olayı gördüğüm kadarıyla kimsenin aklına gelmemiş niye ? Çünkü çoğu kişi oyunu modsuz veya hilesiz oynamıyor(Hak veriyorum oyun biraz sıkıcı oluyor ama sonra gelip zor lafı yapmasınlar). :

https://elderscrollsturk.com/konu-skyrim...aniye.html

Görevlerle 55'e falan kadar rahat kasılıyor ondan sonrası sana kalıyor. Önerim bu seviye gel önce sonra Kara Borsa Tüccarından daedric itemleri satın al ve geliştir. Zaten bu kara borsadaki itemleri geliştirince hiç öyle tılsıma falan gerek kalmıyor.
#3
Hem de kasacaksın. Şöyle ki; önce akarca kampından dönüştür büyüsünü alacaksın. Keşfedince temizler alırsın büyüyü. Ardından demir cevheri kasıp (bulabildiğin madeni söğüşle) dönüştür büyüsüyle onları altın cevheri yapacaksın sonra gidip bir döküm ocağında bu altın cevherlerini külçe altın yapacaksın ardından demirci ocağında altın kolye spamlayacaksın, yapabildiğin kadar. Sonra bu altın kolyeleri satmayacaksın saray büyücülerincen zindanlardan (artık nerde bulursan) bulabildiğin kadar soul gem bulacaksın. Parayla alacaksan en küçüğünü al. Bunu da hallettin gidip tılsımlama tezgahından önceden oluşturduğun altın kolyelere basabildiğin kadar tılsım bas. Hepsine mini ruh cevheri kullanıp ateş direnci bassan da olur. Efsanevi için söylüyorum rahat bi 200 250 den fazla kolye enchantlaman lazım. Vakit alacak bir iş bu. O yüzden hem oyna hem kas diyorum.Sırf kasmaya odaklanırsan sıkılırsın. Demirciği 100 yaptın tılsımlamada 100 oldu. Bu dediğim aşamaları halletmem 40 leveli buldu benim. Mavi kelebek kanadı, kış üzümü, ucube tüyleri ile tılsımlamayı güçlendirme; parlak mantar, burgukök, kılıçdiş dişi ile de demirciliği güçlendirme iksiri yapabilirsin.

Şunu da söyleyim, tılsımlamayı geliştirdikten sonra full demircilik bonusu veren set yapmıştım. Miğfer-zırh-eldiven-bot-yüzük-kolye toplamda yüzde 175 demircilik bonusu veriyordu. İksirlede bunu yüzde 225 e kadar çıkarabiliyordum. Şu an envanterimde 3 zırh var biri bu dediğim demircilik bonusu veren zırh diğer ikisi esas zırhlarım biri ölümmührü tek başına 1500 civarı koruma veriyor; diğeri gwelda (modla gelen zırh) o da 1200 civarı bi koruma veriyor. Bu ikisini kombine ederek kullandığımdaysa 2000 den fazla zırh puanı elde ediyorum. Aralarındaki fark şu Gwelda daha saldırı odaklı. Full Gwelda giydiğimde 950 1000 hasara ulaşabiliyorum yüzük-kolye ve küpelerle birlikte. Ölümmührü giydiğimde ise 650 700 hasar puanına çıkıyorum. Kılıç+hançer veya hançer+hançer kullandığımdan bu hasarı 2 ile çarp.
#4
O silahları abartı şekilde güçlendirmek tamamen boş iş farkına vardım gerek yok yapmayacağım biraz zor olacak ama elbet oyunu öğrenirim böylesi daha keyifli olacak gibi Cheesy
[+] alitasbasi67 isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi