Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anket Başlığı: İç Savaş'da (Civil War) hangi tarafı tutuyorsunuz?
Anket kapatılmıştır.
İmparatorluk
29.20%
113 29.20%
Stormcloak
41.86%
162 41.86%
Tarafsız
20.16%
78 20.16%
Thalmor
8.79%
34 8.79%
Katılımcı sayısı: 387 100%
* Siz bu anket için oy kullanmışsınız. [Anket Sonuçlarını Göster]

Siz Hangi Tarafı Tutuyorsunuz?
#1
Bildiğiniz üzere Skyrim içerisinde İç Savaş, yani Civil War olarak anılan bir mücadele söz konusu. İmparatorluk ve Stormcloak isyancıları arasında amansız bir mücadele var ve hangi tarafa katılıp onları hakim kılabileceğimiz bizim ellerimizde. Her iki tarafın da kendine göre sebepleri olduğunu ve ikisinin de haklı olduğunu biliyoruz. Peki siz hangi tarafın yanında savaşmayı tercih ediyorsunuz?
#2
Stormcloak.
#3
Ben de bir Nord sever olarak Stormcloak tarafını tuttuğumu söyleyeyim. Smile
#4
Stormcloak. It has been an honor, Jarl Ulfric. 8)
#5
Tarafsızlık seçeneği ekledim ankete. Malumunuz iki tarafı da barış yapmaya ikna edebiliyorsunuz.
#6
"I do swear my blood and
honor to the service of Ulfric Stormcloak
Jarl of Windhelm and true High King of Skyrim.
As Talos is my witness, may this oath bind me
to death and beyond...
...even to my lord as to my fellow brothers
and sisters in arms.
All hail the Stormcloaks, the true sons
and daughters of Skyrim!"

Long live the Stormcloak !!!!!!!!
#7
(25.07.2013, Saat: 16:43)Lemminkäinen link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tarafsızlık seçeneği ekledim ankete. Malumunuz iki tarafı da barış yapmaya ikna edebiliyorsunuz.

Ben pek dikkat etmemiştim. Peki barış oluyor mu? Yani görevler falan iptal mi oluyor?
#8
İki tarafı barış yapmaya zorlamak derken ana senaryonun son görev öncesini kastetmiş Lemminkäinen sanırım. Ama o bir barış antlaşması değil de, senaryo bitene kadar süren bir ateşkes süreci diye biliyorum ben. Sürekli bir barış sağlama gibi bir durum yok galiba.
#9
(25.07.2013, Saat: 16:59)JESTER link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: İki tarafı barış yapmaya zorlamak derken ana senaryonun son görev öncesini kastetmiş Lemminkäinen sanırım. Ama o bir barış antlaşması değil de, senaryo bitene kadar süren bir ateşkes süreci diye biliyorum ben. Sürekli bir barış sağlama gibi bir durum yok galiba.

Kesinlikle haklısın.
#10
İki taraftan da çok kan akıttığım için tarafsızım.
#11
Morrowind'de öğrenilen en iyi ders din ve devlet işlerine karışmayacaksın, aynı kural serinin  bu oyunu içinde geçerli.Neyse ki fanatik ordinatorlar falan yok rahatız burada.
#12
Stormcloaklar'ı seçmemin nedenleri:

- Thalmorlar'ın yaptıkkları
- İmparatorluğun gözümde kukla gibi bir şey olması
- İmparatorluk askerlerinin Riften'da Riften Guardlar'ını katletmeleri
#13
Imperial. Stormcloakların amacı sadece Skyrim'in Nordlara ait olması değil. Savaşı kazanırlarsa insan olmayan bütün ırklara alt sınıf muamelesi yapılacak. Bunu kendi merkez şehirleri Windhelm'deki duruma bakarak rahatça görebilirsiniz. Imperiallerin tamamen haklı olduğunu düşünmüyorum, ama her zaman sistemi yıkmak yerine düzeltmeye çalışmanın daha mantıklı olduğunu düşünmüşümdür. Geçmişte Empire Tamriel'in büyük bir kısmını minimum sorunla yönetmeyi bildi, baskılardan kurtulursa bunu tekrar yapamaması için hiçbir sebep yok. Thalmor'u yenmek için gaza gelmiş Ulfric isimli amacı muallak bir herife ihtiyaç olduğunu düşünmüyorum. Daha çok bütün ırkları bir araya getirebilecek çok yönlü düşünen bir lider gerekli.
#14
Ulfric'in yaptığı bazı şeyler benim de hoşuma gitmiyor. Windhelm'de dark elflere kötü davranılıyor gördüm. Sinirimi bozan gerizekalı askerleri indiririm ben. Eğer gerekirse Stormcloaklar'ı teker teker indiririm. Ben Dragonborn'um ama yine de Thalmor'dan iyidir.
#15
Oyunda dahi olsa politika konuşmayı sevmem ama bazı şeyleri açıklığa kavuşturmak gerek.Öncelikle Septim imparatorluğu hiç bir zaman imparatorluğu oluşturan eyaletleri yani otonom devletleri doğrudan yönetmemiştir, bir vali yada yönetici atamamış aksine yerel işleyişe karışmamıştır bile.Septim hükümdarlığı boyunca bunun gibi bir sürü ayaklanma ve iç karışıklık yaşanmıştır, doğrudan imparatorluğa yönelik bir ayaklanma olmadığı sürece asla lejyon işin içine karışmamıştır.Örnek verilmesi gerekirse bazı çıkarları için ayaklanan yerel lordlar olabilir.Gelelim Skyrim'de ki duruma, burada olup biten tamamen ayrı bir konu dağılmakta olan bir imparatorluğa karşı ayaklanma var evet ama ayaklanmanın asıl nedenlerine bakmak lazım.Oyun bize her köşeden bir bilgi vermiş ama bu bilgiler biz oyuncuların tamamen birbirimizden farklı algılayacağımız şeyler, yani size doğru gelen başka oyunculara doğru gelmeye biliyor.Bu yüzden Üç seçenek sunuyor oyun size tarafsızlık,lejyon ve asiler.

Skyrim'e başlayan arkadaşlar daha oyunun başında bu gruplardan birine sempati duyuyor illa ki, oblivin oynayanlar hemen imperial'ı saf tutuyor en basitinden, morrowind oynamış olanlar imperial'ın o kadarda sütten çıkmış ak kaşık olmadığı bildikleri için biraz mesafeli duruyor.Seriye ilk defa başlayan arkadaşlarsa direk olarak vatan,millet sakarya diyen stormcloacks a kayıyor.

Benim tavsiyem köylerde ki hikayeleri dinleyip olayın aslını bşr halk dan öğrenmeniz, stormcloackların baskın yaptığı köyleri, fatherland dedi diye legion tarafından idam edilen nord'ları bir öğrenmeniz.

Yani Tamriel'de ki politik durum çok karışık bizim dünyamız gibi tasarlamış lore master'lar.Adamlar fanatiklerde oluşturuyor liberalllerde.

Neyse fazla kafanızı karıştırmayayım siz takılın oyunda  ;D