Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Sizce ES:VI'da Grafik Motoru Değişir Mi?
#1
Bence yaparlar, çünkü Skyrim motorunda çok fazla bug var yani yeni bir motor şart.
#2
Grafik motorunu baştan yaratmak zor iş büyük ihtimal buglarını kapatıp grafiklerini zengileştirerek yayınarlar. COD serisi bile hala 2005 yılında geliştirilen grafik motorunu kullanıyor.
#3
Neden olmasın, önlerinde yeni bir motor yaratmak için bolca süreleri var. Skyrim'in motoru bana kalırsa pek iyi değil, yeni oyunun cod 4 den sonra tekrarlayan aynı dinamikleri kullanan cod 6,8 gibi olmasını istemezlerse tabi.
#4
CoD serisi zaten bu rezilliği yapan nadir serilerden.Skyrim de ahım şahım grafiklerle çıkan bir oyun değil.Oblivion zamanına göre çok iyiydi.Ben muhakkak değiştireceklerini düşünüyorum.
#5
Bu kadar kötülemeyin ama cod'u. Captain Price'nin hortlağı bırakmaz peşinizi.

Hem gayet güzel grafikleri var, motor istediği kadar eski olsun. Neyini beğenmiyorsunuz ?
#6
(27.08.2014, Saat: 00:02)Weltkrieg date Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu kadar kötülemeyin ama cod'u. Captain Price'nin hortlağı bırakmaz peşinizi.

Hem gayet güzel grafikleri var, motor istediği kadar eski olsun. Neyini beğenmiyorsunuz ?

En son ModernWarfare 3'ü oynadım ama crysis serisinin ilk oyunundaki grafikler yoktu. Kabul etmek lazım CoD serisi son grafik devrimini cod 4'te yaptı.
#7
(30.08.2014, Saat: 00:00)msnnsm date Adlı Kullanıcıdan Alıntı: En son ModernWarfare 3'ü oynadım ama crysis serisinin ilk oyunundaki grafikler yoktu. Kabul etmek lazım CoD serisi son grafik devrimini cod 4'te yaptı.
Ben öyle düşünmüyorum bütün oyunlarını oynadım cod'un, her oyununda bir yerini geliştiriyorlar. Mesela cod5'teki adamların değişik değişik koşuşu mw2'de giderildi, black ops'ta da insanların yüzünü daha güzel yapmışlardı, modern warfare3'de fazla bir değişiklik göremeim black ops'a göre
#8
Grafik motorunu geç de TES 6'da olacaklar:

-15 veya daha az skill olacak.

-Daha bu seriyi ne kadar basitleşebiliriz mantığıyla yapacaklar, oyun konsollara göre yapılıp PCye entegre edilecek.

-Büyü ve enchantment sayısını yine azaltıcaklar.

-Hikaye çocuk masalı tadında olacak.

O yüzden grafik motoru şu bu benim düşündüğüm en son şey. Grafikler berbat olsun Morrowind gibi bir oyun olacaksa ben alıyorum.
#9
(30.08.2014, Saat: 00:49)vatansever date Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Grafik motorunu geç de TES 6'da olacaklar:

-15 veya daha az skill olacak.

-Daha bu seriyi ne kadar basitleşebiliriz mantığıyla yapacaklar, oyun konsollara göre yapılıp PCye entegre edilecek.

-Büyü ve enchantment sayısını yine azaltıcaklar.

-Hikaye çocuk masalı tadında olacak.

O yüzden grafik motoru şu bu benim düşündüğüm en son şey. Grafikler berbat olsun Morrowind gibi bir oyun olacaksa ben alıyorum.

Neden öyle birşey yapsınlar ki ?
#10
(30.08.2014, Saat: 01:02)Weltkrieg date Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Neden öyle birşey yapsınlar ki ?

Bugüne kadar bunu yapıyorlardı. Smile

[fon‌t=Times New Roman]Bak şimdi grafik konusundaki takıntıları bir kenara bırakıp Morrowind oynayınca bambaşka bir dünya ile karşılaşıyorsun. Oyunda havada hareket etmeni sağlayan, seni saydam yapıp görünmeni zorlaştıran, düşmanın taşıma kapasitesini düşürüp hareket edememesine yol açan ve daha sayamayacağım çeşit ve güçte bir sürü büyü var, bir de bunların üzerine kendi büyülerini yapabiliyorsun. Silah, armor çeşitleri ve yetenek, stat sayıları Skyrim'i yerden yere vurur. Hikaye çok daha derin ve kaliteli, ana görev NPCleri bile ölebiliyor, dikkatli olman gerekiyor. Düşün bak Skyrim'de Thieves Guild görevlerini tek sefer bile kilit açmadan bitirdim, şaka herhalde? Nasıl Hırsızlar Loncası bu? Neredeyse her görevi yapmanın birbirinden farklı bir sürü alternatifi var. NPClerle arandaki ilişki çok önemli. Daha yazmaya kalksam sabaha kadar gider. Skyrim ise şu: görevi al, quest marker'ı takip et, görev bitti. Bu kadar. Görevlerle alakalı kitaplar çok az, olanları da merak etmiyorsun zaten. [/font]

[fon‌t=Times New Roman]Bir de Skyrim'de mızrak yok, mızrak çok önemli.
[/font]
#11
(30.08.2014, Saat: 01:16)vatansever link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugüne kadar bunu yapıyorlardı. Smile

[fon‌t=Times New Roman]Bak şimdi grafik konusundaki takıntıları bir kenara bırakıp Morrowind oynayınca bambaşka bir dünya ile karşılaşıyorsun. Oyunda havada hareket etmeni sağlayan, seni saydam yapıp görünmeni zorlaştıran, düşmanın taşıma kapasitesini düşürüp hareket edememesine yol açan ve daha sayamayacağım çeşit ve güçte bir sürü büyü var, bir de bunların üzerine kendi büyülerini yapabiliyorsun. Silah, armor çeşitleri ve yetenek, stat sayıları Skyrim'i yerden yere vurur. Hikaye çok daha derin ve kaliteli, ana görev NPCleri bile ölebiliyor, dikkatli olman gerekiyor. Düşün bak Skyrim'de Thieves Guild görevlerini tek sefer bile kilit açmadan bitirdim, şaka herhalde? Nasıl Hırsızlar Loncası bu? Neredeyse her görevi yapmanın birbirinden farklı bir sürü alternatifi var. NPClerle arandaki ilişki çok önemli. Daha yazmaya kalksam sabaha kadar gider. Skyrim ise şu: görevi al, quest marker'ı takip et, görev bitti. Bu kadar. Görevlerle alakalı kitaplar çok az, olanları da merak etmiyorsun zaten. [/font]

[fon‌t=Times New Roman]Bir de Skyrim'de mızrak yok, mızrak çok önemli.
[/font]
Bilmiyorum, hiç ilgimi çekmedi morrowind grafiklerinden dolayı. Fakat yazdığınız yazı ilgimi cekti. Grafik modları var mı o oyun için ?
#12
(30.08.2014, Saat: 01:22)Weltkrieg date Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bilmiyorum, hiç ilgimi çekmedi morrowind grafiklerinden dolayı. Fakat yazdığınız yazı ilgimi cekti. Grafik modları var mı o oyun için ?

Google'a Morrowind Overhaul Project yazarsan daha fazla bilgi edinebilirsin, telefondan girdiğimden link veremiyorum maalesef. Youtube'dan izleyip kendin karar ver, fakat mod paketinin tam özelliklerini görmek iyi bir PC gerektiriyor. (Not: Ben vanilla oynuyorum.)
#13
(30.08.2014, Saat: 00:04)Weltkrieg date Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben öyle düşünmüyorum bütün oyunlarını oynadım cod'un, her oyununda bir yerini geliştiriyorlar. Mesela cod5'teki adamların değişik değişik koşuşu mw2'de giderildi, black ops'ta da insanların yüzünü daha güzel yapmışlardı, modern warfare3'de fazla bir değişiklik göremeim black ops'a göre

Yapmayın etmeyin, CoD çok geride kaldı yaptıkları yeterli değil aynı engine le texture ları yeniden yapıp iki efekt eklemeyle olmuyor.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=BEuEUVMYmoE[/youtube]
[fon‌t=Times New Roman]Dürüstçe cevap istiyorum,Şu karşılaştırmaları izledikten sonra hala iyi grafikleri var diyorsanız diyebileceğim birşey yok artık.

Bu arada morrowind ekran görüntüleri konuma bakabilirsiniz overhaul'un tüm ayarlarını en sona alarak almıştım ss'leri. http://www.elderscrollsturk.com/forum/mo.../#msg23154
[/font]
#14
battlefıeld 4 muhteşem bir oyundur Smile  .CoD serisi ise ölüyor.
#15
(31.08.2014, Saat: 12:33)bazey date Adlı Kullanıcıdan Alıntı: battlefıeld 4 muhteşem bir oyundur Smile  .CoD serisi ise ölüyor.

Oyun sektörüne çok zarar verdi. Tez ölsün zaten.