Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Skyrim Ana Hikaye - 16 / Paarthurnax
#1
0px
Paarthurnax
Görev Veren Esbern veya Delphine
Yer: Sema-Alem Tapınağı
Önceki Görev: Bitmeyen Mevsim
Sonraki Görev: Cihanyiyen'in Yuvası
Ödül: Yok
ID: MQPaarthurnax

Hatırlayacaksanız Delphine, Esbern bize Odahviing'i çağırmayı öğretirken arada çaktırmadan çok acı bir haber vermişti. Paarthurnax'ı öldürmemiz gerektiğini. Elbette düşüneceksinizdir şimdi, ben Ejderdoğan'ım iki tane yaşlı antik örgüt bozuntusunun emirlerini neden yapayım diye. Belki de Yalımlar RP'si yapıyorsunuzdur ve bu görev gerçekten de çok işinize yarayacaktır. Şimdi Paarthurnax neden ölmeli anlatalım.

Paarthurnax aslında bu Alduin'in öz kardeşi. İkisi de Akatosh tarafından ilk nesil olarak yaratılmışlar. (Ancak Paarthurnax daha çok meditasyon ve Seda Sanatı ile meşgul olduğundan Alduin kadar güçlü değil fizik itibariyle.) Paarthurnax Alduin'e insanlarla olan savaşta yardım etmiş ve bu nedenle biraz düşman olarak nitelendirilebilir. Bu yüzden Yalımlar onun ölmesini istiyor. Ancak işin Paarthurnax boyutuna gelirsek:

Bunun için çok da mutlu olmadığını, Alduin'e artık saygı duymadığını ve yaptıklarını hiç hoş karşılamadığını söyleyecek. Ejderlerin kötü ve dominant bir doğası olduğunu ancak kendisinin bunu aştığını anlatan Paarthurnax, "Hangisi daha iyidir, doğuştan iyi olmak mı yoksa büyük bir çabayla kötü benliğini aşmak mı?" ( "Which one is better, to be born good, or overcome your evil natural through great effort?" ) sorusuyla bize yapacağımız idamı sorgulatacak. Karar sizin artık. Paarthurnax'ı öldürmek kolay değil ve nidaları çok güçlü bunu da belirtelim.

resim

Eğer öldürürseniz: Yalımlar size kapılarını açacak ve görevlerini yapabileceksiniz.

Arngeir size yardımcı olmayacak ve azarlayacak. Ulu Hrothgar'ın kapıları artık manen size açık değil.

Paarthurnax size daha fazla meditasyon sunamayacak. Öldü tabii haliyle sunamaz. Ha halihazırda bulunan özellik gitmez, o konuda korkmayın.

Eğer yaşatırsanız: Normal anlamda bu görev sonsuza kadar Günlük'te kalacak. Ancak bir bug var ve bu bug yüzünden ana hikayeden sonra Günlük'ten gidiyor görev. 

Paarthurnax size meditasyonu sunabilecek ve size manen abilik edecek.

Ulu Hrothgar'la aranız bozulmayacak ve Arngeir size övgüler yağdıracak.

Yalımlar tarafından dışlanacak ve hain olarak görüleceksiniz.