Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Skyrim çıplak NPC sorunu
#1
Gümüş-Eller, Karavan Koruyucusu Khajiit abi hariç yanındaki NPC'ler, Akçay'daki yaşlı profesyonel demirci abimiz gibi bazı NPC'ler çıplak. Sorun ne olabilir ?

Kullandığım modlar:

resim

resim
#2
up?
#3
immersive armors modunu kaldırmışsın sanırım mod script bıraktığı için kaldırınca çıplak görünür npcler modu tekrar kurarsan sorun çözülür diye düşünüyorum
#4
Komutla resetlesen tek tek çokmu zahmetli olur ?
#5
(15.03.2017, Saat: 14:26)Madlen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komutla resetlesen tek tek çokmu zahmetli olur ?

Bu üslupla konuşman doğru değil burası bir forum ne yapacağını bilse zaten sormaz
#6
(15.03.2017, Saat: 14:27)Emir Aksu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu üslupla konuşman doğru değil burası bir forum ne yapacağını bilse zaten sormaz
Kardeş ukalalık olarak değil, çok npc varsa zahmetli olur. Yanlış anlaşıldıysam syah k.bakmasın.
#7
(15.03.2017, Saat: 14:30)Madlen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kardeş ukalalık olarak değil, çok npc varsa zahmetli olur. Yanlış anlaşıldıysam syah k.bakmasın.

Hmm o zaman ben özür dilerim  sir
#8
(15.03.2017, Saat: 14:24)Emir Aksu Adlı Kullanıcıdan Alıntı: immersive armors modunu kaldırmışsın sanırım mod script bıraktığı için kaldırınca çıplak görünür npcler modu tekrar kurarsan sorun çözülür diye düşünüyorum

Evet hocam onu kaldırdım.

(15.03.2017, Saat: 14:26)Madlen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komutla resetlesen tek tek çokmu zahmetli olur ?

Onu nasıl yapıyoruz, nasıl yapıldığını bilmiyorum. Ancak bazı düşmanlar da çıplak onları resetlemek falan uğraştırıcı olabilir. Modu geri kurmayı deneyeceğim.
#9
(15.03.2017, Saat: 15:11)SHYAH Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet hocam onu kaldırdım.


Onu nasıl yapıyoruz, nasıl yapıldığını bilmiyorum. Ancak bazı düşmanlar da çıplak onları resetlemek falan uğraştırıcı olabilir
Emin değilim ama yanlışım varsa düzeltsinler, resurrect sadece canlandırmada değil resetlemede de işe yarıyor diye biliyorum. Emin değilim zaten lys olduğu için cumartesileri oynuyorum pek komutta ezberlemiyorum o yüzden.
#10
resurrect - en son haliyle ölüyü geri canlandırıyor
recycleactor - onu ilk haline getirip o npc'ye yazılan scripleri de baştan başlatıyor ve "envanterini de sıfırlıyor" <- Bu elbiselerini geri getirebilir.
resetai - npc'nin yapay zeka kodunu baştan başlatıyor (bir yerde derinlere dalmış düşünen bi npc varsa birden dünyaya döndürebilir Cheesy)

diye aklımda kalmış, kolay gelsin.
[+] Brond isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#11
Kodlar ise yaramıyor immersive armors modunu kaldırınca aynı problemi yasadım, sıkıntı spcript kalıntılarını bırakmasi.Save Cleaner denedim ama yanlış bişey silmekten korktum modu tekrar kurdum yapacak bişey yok.
#12
(31.05.2018, Saat: 07:19)erdncvrl Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kodlar ise yaramıyor immersive armors modunu kaldırınca aynı problemi yasadım, sıkıntı spcript kalıntılarını  bırakmasi.Save Cleaner denedim ama yanlış bişey silmekten korktum modu tekrar kurdum yapacak bişey yok.

1 sene geçti üzerinden Undecided
#13
Nice senelere daha Cheesy