Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

SKYRİM DLCLER VE MODLAR HAKKINDA SORU
#1
Arkadaşlar skyrime yeni başlayacağım ( hiç oynamadım daha Smile ) her yerde dlc mod felan görüyorum şimdi bunlardan kaçar tane var dlclerden yani ve hepsini birden indirip oynamak mümkünmü ? Konuları neler ?
#2
modlar binlerce aralarından seçip beğenip indirirsin grafik modları item modları bide bazı senaryo içeren modlar var kullanıcıların yaptığı. oyunun orjinalinde 3 tane dlc var 2 tanesinin hikayeleri iyi dragonborn bide dawnguard. son kalanında evlenip çocuk evlat edinebildiğin bi dlc senaryoya etkisi yok diye biliyorum. dlclere para vermek istemiyo olabilirsin ama dragonborn kesinlikle oynanmalı bence Cheesy  konularına gelirsek dragonborn ilk ejderdoğanla uğraşıyosun ama yanında bi sürü güzel görevde var yeni bi harita ekleniyo. diğerinde vampir oluyosun yada şafak muhafızı olup vampirleri öldürüyosun onu çok sevmiyorum ben Cheesy
#3
ilk olarak hiç mod kurmadan oyunu bitir , öğren ondan sonra başla bence . Ben 300 saatlik bi süreden sonra modlamaya başlamıştım oyunu .

Güncellendi [time]1480535468[/time]
Ve ''KORSAN OYNAMA'' Smile
#4
(30.11.2016, Saat: 22:50)Kriid link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ilk olarak hiç mod kurmadan oyunu bitir , öğren ondan sonra başla bence . Ben 300 saatlik bi süreden sonra modlamaya başlamıştım oyunu .

Güncellendi [time]1480535468[/time]
Ve ''KORSAN OYNAMA'' Smile
aynen bencede ilk olarak modsuz bitir oyunu bende öyle yapmıştım. sadece şu envanter modunu kullan adını unuttum şu an Cheesy
#5
(30.11.2016, Saat: 22:51)KaeL link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: aynen bencede ilk olarak modsuz bitir oyunu bende öyle yapmıştım. sadece şu envanter modunu kullan adını unuttum şu an Cheesy

SkyUI [spoiler]http://www.nexusmods.com/skyrim/mods/3863/[/spoiler]
#6
DLC dediğimiz şey oyunun yapımcısı olan Bethesda firmasının yapmış olduğu büyük boyutlu eklentilerdir. Toplam 3 tane var.
Mod dediğimiz şey ise senin benim gibi adamların yaptığı küçük eklentilerdir(büyük olanları da var da..)

Modları bir çoğunu yükleyebilmen için zaten bütün DLC'lere sahip olman gerek. O yüzden DLC'ler şart. Modlar ise binlerce sayıda çeşit çeşit. Kendi zevkine göre, çok abartmadan istediğini beğen ve yükle.

Sana tavsiyem mod işinden önce uzak dur yoksa sana 100% garanti veriyorum oyununu maffedecek ve oynanmayacak bir hale getireceksin. Önce sadece 3 DLC'yi al. Oyunu bi o normal oyna, bitir. Ondan sonra mod işine girip ikinci defa oyna. Zaten modlarla birlikte oyunda alacağın tad farklı olacaktır ve sanki aynı oyunu 2 kere oynamış gibi değil de 2 farklı oyunu oynamış gibi olacaksın. Sen bu kardeşinin sözünü dinle Cheesy

NOT: Yazdıklarında tahmin ettiğim kadarıyla oyunun korsan.(Yanılıyorsam affola) Sitemizde korsana destek vermiyoruz. Eğer korsan oynuyorsan ve oyununda bir hata-sorun olursa bu siteden her hangi bir şekilde korsan oyununu yardım ve ya destek alamazsın. Korsancı isen oyun sorunlarını ve hatalarını çözmek konusunda kendi başınasın yolcu fakat teknik sorunlar anlamında değil de, oyun hakkında bilgi almak istersen her zaman buradayız.
#7
Cevaplar için tesekkürler. Ozaman önce dlc siz olarak oyunu bitirip sonra dlc lere baslayacagım birde dlc baslayınca oyundaki karakterimizle devam edebiliyomuyuz ? yoksa sıfırlanıyormu
#8
(01.12.2016, Saat: 14:05)JaiWhite link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cevaplar için tesekkürler. Ozaman önce dlc siz olarak oyunu bitirip sonra dlc lere baslayacagım birde dlc baslayınca oyundaki karakterimizle devam edebiliyomuyuz ? yoksa sıfırlanıyormu
Direk DLC'li başla. DLC'ler oyunun bir parçası. (Karaktere devam etme konusunu bilmiyorum) Hiç DLC'siz oynamadım. Dediğim gibi, DLC'li başla oyuna ama mod olmasın.
#9
Arkadaşlarında dediği gibi oyuna yeni başlıyorsan mod işine girişme. Ama 3 dlc'yi de al hepside bethesdanın kendisinin çıkarttığı güzel eklentiler.

Zaten forumda ki arkadaşların çoğu oyunu kim bilir kaç kez ve kaç farklı karakterle bitirmiştir tahmin bile edemezsin. Oyun harika bir rpg. Zaten fanları olarakta bizler oyuna daha fazla çeşitlilik katmak için ve daha çok role play havası vermek için bizim gibi oyuncular tarafından yapılan modları kullanıyoruz.Eğer oyunu birkaç kez bitirdikten sonra çok bağımlısı olursan rp amaçlı birçok mod bulup yüklersin.
#10
Dlc'li oyna modları öncelikle göz ardı et Oyunu Anlayarak oynamayı dene ben mesela ilk oynadıgımda
Türkçe Değildi oyun okuyorudum ama yarım Kırsakallarla yarım saat savaştıgımı hatırlıyorum Cheesy
#11
Beyler biraz baktımda dlclerde vampir kurtadam felan olunabiliyormuş ben ilk başta daha oyuna yeni baslayacagım ondan ilk normal bir karakter olarak baslamak istiyorum o yüzden dlc bir sorun olmazmı ? Birde dlc sonradan yüklersen karakter silinirmi ve dlcler hepsi türkçemi ?
#12
(01.12.2016, Saat: 19:13)JaiWhite link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beyler biraz baktımda dlclerde vampir kurtadam felan olunabiliyormuş ben ilk başta daha oyuna yeni baslayacagım ondan ilk normal bir karakter olarak baslamak istiyorum o yüzden dlc bir sorun olmazmı ? Birde dlc sonradan yüklersen karakter silinirmi ve dlcler hepsi türkçemi ?

*En başta vampirle falan uğraşmayayım derseniz Dawnguard dlc'sini aktifleştirmeden oynayabilirsiniz bir süre, o zaman köylere vampir atakları da olmaz. Kurt adamlık ise dlc'den bağımsız bir durum, olup olmamak sizin isteğinizle gerçekleşir, haberiniz olmadan kurt adam olmazsınız.

*Dlcleri sonra yüklerseniz karakter silinmez. 3 dlc'nin de Türkçe yaması mevcuttur.
#13
(01.12.2016, Saat: 19:13)JaiWhite link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Beyler biraz baktımda dlclerde vampir kurtadam felan olunabiliyormuş ben ilk başta daha oyuna yeni baslayacagım ondan ilk normal bir karakter olarak baslamak istiyorum o yüzden dlc bir sorun olmazmı ? Birde dlc sonradan yüklersen karakter silinirmi ve dlcler hepsi türkçemi ?
Dlc'ler alıp aktif etmezsin sıkıntı olmaz oyun ve dlcler steamda türkçe yamaları mevcut oyunu kurdugunda otomatikmen türkçe yama indiriyor data'dan aktif etmen yeterli
kurt adam / vampir oyunda olan şeyler
sadece onlara ait perkler ekleniyor bide vampire lord eklenir ( Spoiler )
#14
Beyler kusura bakmayın çok soru soruyorum ama oyuna yeni başlayacağım internetten videolar izledim aklımda birşeyler kaldıda soruyorum umarım cevaplarsınız :
-1)Şimdi bir videoda brotherhood diye bir aileye katılıp onun görevlerini yapıyorlardı felan bu galiba sinsi , hırsız karakterle ilgili ben oyuna ilk başta orc yada nord olarak başlamak istiyorum da yinede bu brotherhood yapmak lazımmı ?
-2)Oyunda savaşçı ağır zırhlar giyen bir karakter olarak başlamak istiyorum Nord mu olmalıyım Orc mu ? bana orc daha eğlenceli olur gibi geldi ama sizden tavsiye almak istiyorum.
-3)Oyunda ikinci bir karakterle yeniden başladığımızda yine bize zevk verirmi ? Ve yine aynı görevlerimi yapmış olacağız ?
-4)Oyunun bir sonu varmı nereye kadar gidiyoruz ve ben bu tarz oyunları çok seviyorum ama illaki bi noktadan sonda sıkıcı hale geliyor skyrimden sıkılan varmı ?
Kusura bakmayın çok soru sordum ama cevaplarsanız sevinirim.
#15
1)(spoiler) Dark brotherhood'a katılmak zorunda değilsin astrid seni barakada öldürmen için adamlar göstericek sen astrid'e saldırıp öldür (biraz güçlü bir düşman) ve bunu herhangi bir muhafıza söyle seni ejderköprüsüne göndericek orda başka görev alıp mekanlarını temizliceksin
2)Zevkine kalmış ikiside ağır zırh için uygun ama tavsiyem norddan yana
3) Oyuna 2. başlangıcında rp yönelik modlar kullanırsın hatta uygun bir mod var Türkçe çevirisi olan ama ilk oyununda oyunu tamamen öğren ve bitirmeni tavsiye ederim
4)Oyunun Ana senaryosu fazla uzun değil ama görevler bol gizemler daha bol oyunun finale erdirmen uzun sürer oyundaki görevler bitince serbest rp takılabilirsin ya da modlar ve dlc ile daha fazla görev ekleyebilirsin (wyrmstooth /enderal)