Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Skyrim'in İncelemesi
#1
Youtube'da takılırken bu videoyu buldum. Oyun uzun zaman önce çıkmış olmasına rağmen adam inceleme tarzında birşey yapmış. Ben beğendim şahsen.

#2
Çok güzel. İşte oyun böyle yorumlanır. Adam konuya hakim. Oyunu almış kendisi de saatlerce oynamış bizim gibi. Kendisi de oyuncu. Her şeyini biliyor.
Ve çok güzel sade ve net bir şekilde oyunun bütün güzellikleri hatalarından güzel bir şekilde bahsetmiş. Arada bu oyuna ait firmaya ait bilgiler vermiş bilmediğimiz. +Mizah anlayışı da iyi Cheesy Alduin isimli tanrı ile savaşıyor: Şirk level 9999 :'DDD. 

Bende beğendim. 10 numara video. Bu iş böyle yapılır. Yani.. Enis Kirazoğlu ? :'D Oyun yorumu dinleyeceğiniz son insan olsun :'D Az şöyle bakar bir şeyler görür. Onları söyleyip geçiyor. Sırf bir şeyler söylemiş olmak için. Pff Undecided

Sanki anlamıyoz. İnsan az ilgilenir.

--
Zevki vizyonu da bize yakın sanırım. Öyle b** atmamış yani oyuna. Şöyle böyle diye. Adam güzel duygusunu ve kötü komik yanlarını da hepsini düzgünce belirtip geçmiş.
O Dost Kayaoğlu mu ne var. Millet çok deli oluyor. Onuda sevmiyorum. 

[Resim: bB91NV.jpg]
Aynen böyle biri^ Ben böyle düşünüyorum. Boş yapıyor acayip derecede. Millet, bazıları bunun bu videolarını laga luga yapmasını beğenmiş. Oda o şekilde öyle devam ediyor. Her oyuna tonla laf ediyor. Kabahat bulmak kolaydır

Adam yorum falan yapmıyor yani. Resmen oturup çalışıp ulan bu oyuna acaba ne laf etsem diye düşünüyor. Sonra videoda bir başlıyor hadi bismillah YA HAK power diye. Bir nefes alıyor. Bıdı bıdı bıdı bıdı bıdı etmediği laf kalmıyor.

Millet bayılır zaten birilerini meşhur etmeye. Hele ergenler? Abi abi api api çok iyisin api süpersin abi. Api sen bir tanesin. Süpersin. Dünyada senin gibi başka yok api gibi gibi :d Api heykelini yapsalar harcına kum yetmez api. Dost api en iyisi ! O tipler bu insanları abartıyor. 3-4 Oyun incelemesini izledim. Gıcık oldum. Müthiş sıktı. Bıdı bıdı bıdı bıdı ~  Arada birde komiklik bakışlar falan atıyor. Bir iki hareketler yapıyor. Komik biri de değil normalde. İlkokul seviye komedi. Çizgifilm seviyesi komik surat falan yapıyor. İlköğretim çocuklarını eğlendirmek için ideal youtuber. Bızımle deyilsin.

[spoiler]
[Resim: kO0zZW.jpg]
[Resim: YgVL36.jpg]
[Resim: 2JP3vq.jpg]
[Resim: nOy6Y0.jpg]
[Resim: oOyWnb.jpg]
[Resim: gOb0L5.jpg]
[Resim: dOMdqX.jpg]
[Resim: y0janj.jpg]

?!?

Attığı resimlere bak. Müthiş komiksin yani. Wow! yani..  Mizah tavan -_-
Anladık hakiki nerd hakiki gamer'mıymış. Zelda melda megaman bilmem ne falan fişman aşığıymış. Onların hastası 5-10 bir şey beğenmiş. Başka bir şey beğenmiyor.
Gitmiş AC:Origins Bayek'e o kadar laf etmiş. O kadar çirkinmiş ki ? Karakteri görmemek için yüzü kapalı kıyafet giydirmiş bütün oyun boyunca ? Daha neler neler.. Bayek kimmiş ? Çok sönükmüş. Hiç akılda kalmayacakmış. Şuan bile unutmuş bak oyunu oynamasının üzerinden 1hafta geçince falan fişman fıstık bıdı bıdı bıdı..

La get.. -_-
Bayek of Siwa unutulacakmış. Şimdiden millet nasıl hayranları oldu.

Maksat video çıksın. Millet istiyor, madem talep var? Buda çıkıp videoda bıdı bıdı yapıyor işte. Millette bayılıyor bunu yapmasına. Oda devam ettiriyor bunu. Her oyuna b** atıyor. Olayı bundan ibaret. İzledim bir kaç kere zerre beğenmedim. Sıkıcı.

Adam iyi dediği oyuna bile 3500 laf ediyor sonra iyi oynarken eğlendim diyor. LoL.
[/spoiler]

Uzattım. Konu dışına çıktım gene :I Pardon.  lipsrsealed
#3
special edition sahibiyim, grafik modlarını görünce içim acımıştı Cheesy anlatan elaman o kısma gelince kulaklığın kablosunu kavrayışım acımın en büyük ispatıdır Sad
#4
(02.03.2018, Saat: 12:51)DRAGGUR22 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Youtube'da takılırken bu videoyu buldum. Oyun uzun zaman önce çıkmış olmasına rağmen adam inceleme tarzında birşey yapmış. Ben beğendim şahsen.

İzlediğim hiç bir skyrim inceleme videosunda, bu kadar doğru tespite rastlamamıştım.
#5
Şirk level 99 XD
#6
''Bu olay neticesinde oluşan isyancı gruplar, Alfric Stormcloak önderliğinde bir araya geliyor ve Skyrim'i imparatorluğun elinden tamamen kurtarıp özgürleştirmek için etrafta barbar barbar dolaşıyorlar.''

Tek cümlede anlatmış oyunu, gerisi teferruat.
#7
Adam bana çok samimi geliyor. Cheesy Ben bir youtuber da buna bakıyorum.
#8
Bunu söylemek için çok yanlış yerdeyim sanırım ama Skyrim RP kısmını da aksiyon kısmını da çok iyi verebilen bir oyun değil ki bütün Bethesda oyunlarında böyledir. 3 farklı diyalog seçeneği verip aynı konuşmaya bağlanmamız çok güzel bir kanıtıdır bunun. Sadece karakterimizin yetenek ağacını istediğimiz gibi dağıtıp oyun içi avantaj sağlamakla RP olmuyor ne yazıkki. Mesela Fallout: New Vegas'da Bethesda işi Obsidian'a bıraktı ben büyük zevk alarak RP yaptım. Aksiyon kısmında ise vuruş hissi yok oyunda tatmin edemiyor insanı (ya da en azından beni). Yani kısaca oyun 85/100 alıyor ki 85 puanın %60'ı oyun içi müzikler ve ambiyans %40'ı da düşman çeşitliliğinden geliyor. Evet %0'ı Epiclik hissinden geliyor çünkü ejderha öldürmüş gibi hissedemiyorum bir türlü vuruş hissi almadığımdan.Ben bunu oyuna 310 saat steamde 390 saat de PS'de gömmüş biri olarak söylüyorum bi de RP ve Aksiyon kısımları tam olsa siz düşünün ne kadar oynardım.
#9
(03.03.2018, Saat: 01:17)selections Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bunu söylemek için çok yanlış yerdeyim sanırım ama Skyrim RP kısmını da aksiyon kısmını da çok iyi verebilen bir oyun değil ki bütün Bethesda oyunlarında böyledir. 3 farklı diyalog seçeneği verip aynı konuşmaya bağlanmamız çok güzel bir kanıtıdır bunun. Sadece karakterimizin yetenek ağacını istediğimiz gibi dağıtıp oyun içi avantaj sağlamakla RP olmuyor ne yazıkki. Mesela Fallout: New Vegas'da Bethesda işi Obsidian'a bıraktı ben büyük zevk alarak RP yaptım. Aksiyon kısmında ise vuruş hissi yok oyunda tatmin edemiyor insanı (ya da en azından beni). Yani kısaca oyun 85/100 alıyor ki 85 puanın %60'ı oyun içi müzikler ve ambiyans %40'ı da düşman çeşitliliğinden geliyor. Evet %0'ı  Epiclik hissinden geliyor çünkü ejderha öldürmüş gibi hissedemiyorum bir türlü vuruş hissi almadığımdan.Ben bunu oyuna 400 saat steamde 390 saat de PS'de gömmüş biri olarak söylüyorum bi de RP ve Aksiyon kısımları tam olsa siz düşünün ne kadar oynardım.

Katılıyorum. RPG öğeleri Fallout ile kıyasladığımızda Skyrim çok daha zayıf kalıyor. Ama ne olursa olsun bu oyun bir efsane.
#10
(03.03.2018, Saat: 01:21)DRAGGUR22 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Katılıyorum. RPG öğeleri Fallout ile kıyasladığımızda Skyrim çok daha zayıf kalıyor. Ama ne olursa olsun bu oyun bir efsane.

Hayır Fallout ile kıyaslanınca Zayıf kalmıyor New Vegas ile kıyaslarsak zayıf kalıyor. Bethesda Morrowind ile yaptığı altyapıyı yıkıyor şuan bence, Fallout 3 leş, Fallout 4 ön siparişle alıp gözüm kanayarak bıraktığım bir oyun, Oblivion İyi ile mükemmel arası,  Skyrim'e oyun mecrası başyapıt diyor ama bence Oblivion'la aynı güzellik seviyesini paylaşıyor. Mesela Witcher oynuyorum oyundaki en önemli karakterden yan karaktere kadar hepsini önemsiyorum ama Bethesda bütün oyunu beraber geçirmeyi planladığım Lydia'yı bana bir türlü önemsetmeyi başaramıyor. Messenger gelip "Lydia has died" diye mektup verince "Onun da ..." diyip gidip Thane'i olduğum başka şehirden bir eleman alıyorum çünkü duygu yok artı o adamın ölmesine üzülmüyorsun bi de "Beyinsiz öldü yine" diyerek kızıyorsun. Tabii ki kötü bir oyun değil Skyrim ama bana göre Metacritic'ten 96/100 alacak bir oyun da değil.
#11
Şu halle fallout 3 bile daha iyi skyrim den. Tes serisinin sorunu her oyunun farklı yerlerde geçmesi. Belli bir dönem seçip onun üzerinden 2-3 oyun gitse bu seri daha çok sarar bence. Bu da sorun değil ama en azından şu karakterlerin arka planına daha çok önem verseler ve daha aktif görsek oyun içinde özdeşebilicez. Birde kolaylaştırmayı bıraksalarda loredeki gibi oynasak oyunu.
#12
(03.03.2018, Saat: 01:46)DRAGGUR22 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şu halle fallout 3 bile daha iyi skyrim den. Tes serisinin sorunu her oyunun farklı yerlerde geçmesi. Belli bir dönem seçip onun üzerinden 2-3 oyun gitse bu seri daha çok sarar bence. Bu da sorun değil ama en azından şu karakterlerin arka planına daha çok önem verseler ve daha aktif görsek oyun içinde özdeşebilicez. Birde kolaylaştırmayı bıraksalarda loredeki gibi oynasak oyunu.

O kadarını bile istemiyorum Senaryoda ilerlerken bari diyaloglarımıza göre farklı sonuçlar alabilsek o bile yetecek bana Cry
#13
Aynen. Oyunlarında herşey çok hızlı gelişiyor. Oldu bittiye getirip bize söz hakkı tanınmıyor ama Dao, witcher ve mass effect serileri öyle mi?
#14
(03.03.2018, Saat: 01:52)DRAGGUR22 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen. Oyunlarında herşey çok hızlı gelişiyor. Oldu bittiye getirip bize söz hakkı tanınmıyor ama Dao, witcher ve mass effect serileri öyle mi?

DA: Inquisition öyle valla yalan olmasın Cheesy
#15
(03.03.2018, Saat: 01:54)selections Adlı Kullanıcıdan Alıntı: DA: Inquisition öyle valla yalan olmasın Cheesy

O oyun bazı yönleriyle oldukça hayal kırıklığı olsada skyrim den kat kat iyi bir Rpg dir.