Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Skyrim Machinima Filmleri/Dizileri
#1
İçeriği GösterThe Lost Story Serisi:

İçeriği GösterGray Fox Serisi:

İçeriği GösterEmpire Serisi:

İçeriği GösterSeri Olmayan Kısa Filmler:

İçeriği GösterTES IV:Oblivion Serisi:

İçeriği GösterCold Serisi:

İçeriği GösterTragic Home Coming Series:

İçeriği GösterScale and Claw Serisi:

İçeriği GösterPredator Serisi:


İçeriği GösterLegend of Cain Serisi:


İçeriği GösterForce Unleashed Serisi:

İçeriği GösterWelcome to the Dark Brotherhood Serisi:

İçeriği GösterDragonborn Serisi:


Bu konu da başarılı birşekilde machinima yapan bazı kanalların videolarını paylaşmayı düşünüyorum. Sürekli güncellenecektir. Ek olarak ilerde kendi machinimalarımı da yayınlayacağım. Tabii yapım aşamasındaki videoları izlerseniz bu işin ne kadar zor olduğunu görebilirsiniz. Bunun için bilgi, istek ve ilham lazım. Hepsini harmanlayarak ancak düzgün bir machinima yapabilirsiniz. Bundan emin olana kadar öğrenmeye devam edeceğim.

Machinima Nedir?

https://www.turkcebilgi.com/machinima

Sadece Skyrim için Machinima nasıl çekilir merak edenler buraya.

https://www.youtube.com/playlist?list=PL...Z4fZoLn-JV
#2
şahsen ben denemiştim fakat cidden çok zor tavsiyem 2 bilgisayar ile yapın.
[+] hjalti isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#3
(06.03.2018, Saat: 17:27)hjalti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: şahsen ben denemiştim fakat cidden çok zor tavsiyem 2 bilgisayar ile yapın.

Öyle bir imkanım yok ama aslında gerekte yok bence. Aslında temel tek gereken oyunun kodlarına hakim olmak. Mod a bile gerek yok. Creation kit+kod ve iyi bir video katdetme ile renderleme programı. Tabii bu temel. Profesyöneller mod ve seslendirme ile daha da ileri boyuta taşıyorlar. İşte onları kıskanıyorum. Aklımda çok senaryo var ve bunların skyrim de canlandırabilmek muhteşem olurdu.
#4
Güzel işler çıkarılmak isteniyorsa baya emek ister gibi duruyor,tabi her şeyi sıfırdan yapmıyorsun en azından,buradan Maya'da animasyon çalışmaları yapan arkadaşları veya öğrenmeye çalışan varsa   saygıyla  sir .3D gerçekçi çalışma yapmak bile eziyet(modelleme-kaplama-render'ı baştan sona sıfırdan yapmak)  . Konuyla alakasız ama belki biri 3D Tasarım üzerine gitmek ister falan diye bir örnek atıyorum :

Bu fotoğraflar,KAMERA'DAN ÇEKİLMİŞ FOTOĞRAFLAR DEĞİL,Modelleme + kaplama + Render'ı yapılmış projeler :

resim

------
resim

-------
[+] Cyborg isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#5
Çok başarılı. Ama istersen herşeyi sıfırdanda yapabiliyorsun. Creation kit ile. İstesen Skyrim haritasını ve üstündeki herşeyi bile baştan yaratırsın. Dlclerde dahil. Modelleme bile yaparsın. Eklersin.
#6
Oyun kodlarına hakim olmak işe yarıyor fakat creation kit daha çok daha fazla iş görüyor çünkü kendi mekan tasarımlarını skyrimdeki hazır presetlerle yapabiliyorsun fakat yapacağın filmdeki her npc yi senin yönetmen gerekiyor buda 1 dakikalık bir sahne için bile saatler demek biraz zor iş ama emek verip yaptın mı kaliteli işler ortaya çıkıyor.
#7
(07.03.2018, Saat: 20:04)hjalti Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oyun kodlarına hakim olmak işe yarıyor fakat creation kit daha çok daha fazla iş görüyor çünkü kendi mekan tasarımlarını skyrimdeki hazır presetlerle yapabiliyorsun fakat yapacağın filmdeki her npc yi senin yönetmen gerekiyor buda 1 dakikalık bir sahne için bile saatler demek biraz zor iş ama emek verip yaptın mı kaliteli işler ortaya çıkıyor.

Evet. Creation kit zaten ileri bir boyuta taşıyor. Gerçek bir film çekmeni sağlıyor.
#8
Güncellendi.
#9
Güncellendi.
[+] DRAGGUR22 isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi