Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Skyrim Masaüstüne Atma Sorunu Çözümü
#1
Merhaba arkadaşlar bugünde sizlere Skyrim'in büyük sorunlarından biri olan bu sorunun çözümünü göstericeğim. Umarım yardımcı olurum.Smile

Bu Sorun Neden Var? Neden Bu Sorunu Yaşıyorum?

Bu sorunun olmasının nedeni genellikle bilgisayarın aşırı yüklenmesinden dolayı oyundan atmasıdır. Her bilgisayarın kendine özgü bir güç kullanma derecesi var ve siz oyununuzu yüklediğiniz andan itibaren o dereceyi bilgisayar otomatik olarak belirler ve o dereceyi geçtiğinde oyundan atar. Ama dediğim gibi bir sınır vardır ve o sınır grafik modları yüklediğinizde kalkar. ve bilgisayarınız bu kadar yükü kaldıramayıp oyundan atar. Yani bu sorunun sebebi kurduğunuz grafik modlarıdır.

Çözüm:

Önce yapmanız gereken şey oyununuzu kaldırıp en baştan kurmak sonra en çok yer kaplayan grafik modunuzu silmeniz gerekir.( genelde en çok yer kaplayan grafik modu 2khd texture modudur.)Üzgünüm sisteminiz yetersiz bu modu kullanamazsınız. Sonra kurduğunuz modlar dediğim gibi oyunun enerji sınırını kapatır ve bu kapatmayıda Skyrim'in save dosyalarıyla gerçekleştirir. Korkmayın save dosyanızı silmeyeceksiziniz.

1-Oyunu silip en baştan kurun.

2-En çok yer kaplayan grafik modunuzu silin.

3-C/Kullanıcılar/(kullanıcı adınız) bende PC olarak geçiyor/Belgelerim/My Games/Skyrim/ dosyasını içindeki save dosyası hariç hepsini siliyoruz.


[b]-Bu kadar, oyununuz artık masaüstüne atmayacak. Grafik modları olarak sizde benim gibi yapabilirsiniz:
-2KHD Texture yerine Skyrim için bitki modunu ayrı gece modunu ayrı su modunu ayrı ayrı indirip kurabilirsiniz hem oyununuz daha az kasar hemde güzel görüntüler elde edebilirsiniz. Umarım yardımcı olmuşumdur.[/b]
#2
Eline sağlık ama renklerden dolayı okunmuyordu.
#3
Sistem ile ilgisi olduğunu düşünmüyorum sistem yetmezse oyundan atmaz, fps düşer bence.
#4
Bu sorunu çok yaşamıştım Skyrim'in resmi Texture paketinden kaynaklıydı. Daha öncede gerçekçi yıldırım sesi yükleyen bir moddan kaynaklı olmuştu. Bir de ENB'yi sildikten sonra olmuştu.
#5
Eline sağlık, ancak bu sorun sadece modlarla alakalı bir durum değil. Benim oynadığım Skyrim'de hiç grafik modu yok, aslında neredeyse hiç mod yok. Ama kafasına göre açık alanda yürürken, yükleme ekranlarında falan oyundan atabiliyor. Ortalama 1-2 saatte bir gerçekleşse bile ne zaman olacağını bilemediğim için zırt pırt save almak zorunda kalıyorum. Demek istediğim yazının başında dediğin sınır olayını grafik modları kaldırmıyor, dereceyi geçme ihtimali her zaman olabilir. Kesin çözüm tam olarak yok, daha iyi donanım, ram ve işlemciyi yoran gereksiz arkaplan uygulamalarını oyuna girerken kapatmak gibi şeyler işe yarıyor, bunları yaptığınız zaman gönül rahatlığıyla HD2K Textures da kullanabilirsiniz. Ama yapacağınız hiçbir şey oyunun atma ihtimalini tamamen sıfıra indirmez, n'olur n'olmaz arada bir save almak yararlı olacaktır.
#6
Oyununuz orjinal mi ? Olmadığını farzedersek küreğini değiştirirseniz düzeleceğini düşünüyorum. Veya offical patch'leri kurabilirsiniz.
#7
Arkadaşlar denemeden olmaz olmaz diyorsunuz önce bir deneyin sonra olmaz deyin.

-Bu yöntem ben ve 3 arkadaşımda çalıştı. Bu yüzden bu konuyu açtım. Gereksiz bir konu değil.

-Evet v scy'i kapatmak fps'yi arttırır. Çünkü V scy fps yi sınırlar ama bende v scy destekli ekran kartı olmadığı için fazla bir şey diyemem.

-Ses olayı ise bambaşka bir olay. Korsan oyunda oyuna girerken oyun açmaz donar.(Şu duman efekti çıkmaz.) Ses kalitesini düşürünce açılır.
#8
Merhaba,bende oyundan atma problemi başladı,üstte yazılanların tamamını yaptım ama hiçbir işe yaramadı.Başka bir yolu var mıdır?
Edit:Oyun orjinal
#9
(11.09.2014, Saat: 19:49)CathyRun date Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba,bende oyundan atma problemi başladı,üstte yazılanların tamamını yaptım ama hiçbir işe yaramadı.Başka bir yolu var mıdır?
Edit:Oyun orjinal

-Önce ayarları high'e getirin. Oyundan tekrar atarsa ultraya getirin.

-Oyunu en baştan kurun ( ben şu ana kadar 20-30 kere kurmuşumdur. ) yüklediğiniz bütün texture modlarını teker teker deneyin. hangisinde atmaya başladımı o texture modunu kurmayın.

-En fazla 10 mod kurun (quest modlarıyla 15 olabilir.)
#10
Bütün modları inaktif ettim,oyunu da low'da oynuyorum kasmaması için,işlemci sıcaklığı da normal.
#11
(11.09.2014, Saat: 20:07)CathyRun date Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bütün modları inaktif ettim,oyunu da low'da oynuyorum kasmaması için,işlemci sıcaklığı da normal.
Low da neden oynuyorsun. Ne gerek var dostum bende Pentium 4 işlemciyle 30-40 fps alıyorum modlarla beraber . Bunu yapmana gerek yok. Dediklermi dene sen.
#12
High'ta da ultra'da da denedim hem aşırı kastı hem de yine attı maalesef Sad
#13
(11.09.2014, Saat: 20:20)CathyRun date Adlı Kullanıcıdan Alıntı: High'ta da ultra'da da denedim hem aşırı kastı hem de yine attı maalesef Sad

ah demeyi unuttum! .:pardon  ayrıca ayar değiştirmeden önce 3. adımı yapın. Başka yok dostum bu sorun hakkında bulunan ve bulduğum her şeyi yazdım. Sad
#14
3. seçenek saves dışındakileri silmek olansa onu yaptım ayarı yükseltmeden önce.Diğerinde zaten korsan için.
Edit:Yine olmadı Sad
#15
(11.09.2014, Saat: 21:05)CathyRun date Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 3. seçenek saves dışındakileri silmek olansa onu yaptım ayarı yükseltmeden önce.Diğerinde zaten korsan için.
Edit:Yine olmadı Sad

Kaç dakkada bir oyundan atıyor değişiyor mu?