Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Skyrim Neden Çöküyor?
#1
Skyrim'in çökmesinin ana sebebi modlardır. Hiç mod olmayan tertemiz bir Skyrim'in çökme olasılığı oldukça düşüktür. Oyuna eklenen modlar oyunun temel kod yapısında değişiklik yaptığından çökmeler kaçınılmazdır. Peki her mod mu oyuna zarar verir, tabi ki hayır. Çok sayıda kişinin indirdiği, popüler ve sürekli güncellenen modların oyuna zarar verme ve çökertme olasılığı çok düşüktür. Fakat aynı işlevi gören iki mod kurduğunuzda bu iki modun amacı aynı şey olduğundan oyunun kimyasını bozabilir. Örneğin Whiterun şehrini güzelleştiren iki farklı mod kurduğunuzda %99 ihtimalle bu şehre girdiğinizde oyununuz çökecektir.

- Önermediklerimiz -
  • Benzer işlevi gören modları kullanmayın.
  • İndirilme sayısı az olan modları kullanmayın.
  • Grafik ve ENB modlarından önünüze geleni yüklemeyin.
  • Özetle aç gözlü olmadan az ama öz mod tercih edin.

+ Önerdiklerimiz +
  • Modların çakışmasını önleyip bunları belli bir düzene sokan BOSS adında bir program mevcut. Eğer kullandığınız mod sayısı fazlaysa mutlaka kullanmalısınız. BOSS Nedir Detaylı Anladım >>> TIKLA ve ÖĞREN

  • Grafiğinizi iyileştirmek için ENB'leri tercih edebilirsiniz. Ama hepsini değil. Size en uygun olan ENB'yi bulmak ve ne olduğunu öğrenmek için linke tıklayın. ENB Hakkında Herşey

  • Grafik modları da tercihiniz olabilir. Grafik modları ENB'lerden farklıdır. Yine her grafik modunu kurmayın, görsel hatalar çıkabilir. Detaylı bilgi için, Grafik Kalitesi Nasıl Arttırılır?

  • Oyunda büyük işleve sahip olan veya oyunun yapısını büyük oranda değiştiren modlar SKSE adı verilen programı kullanır. Kullanımı için, SKSE-FNIS kurulumu + Oyun içi ekran görüntüsü alma

  • Modu kurmadan önce Description kısmını mutlaka okuyun. Burada modun nasıl çalışacağı, ne gibi durumlarda çalışmayacağı, oyununuza etkileri ve daha bir sürü konu hakkında bilgi vardır. Bu kısmı okumadan modu kesinlikle kurmayınız.
[+] mertusta isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#2
İşte demek istediğim bu idi, sen yapmasaydın düşünüyordum yapmayı. :tebrik

Buradan sorunların cevabına çok rahat ulaşılabilir artık skyrim'i çöken arkadaşlar,
#3
Eline sağlık usta çok yararlı.
#4
Aynen eline sağlık, çok güzel bir paylaşım.
#5
Eline sağlık çok yararlı konu.  :tebrik
#6
Artık sızlananlara direk bu konuyu link atıyoruz. Eline sağlık usta Cheesy
#7
Dediklerinizi harfiyle yaptım.
Ama bi sorunum var.
Boss ta kurdugum modlar hepsi yeşil renkte bir biriyle uyumlu oyuna Texture Quality (High) olarak girince yeni oyun veya kayıtlı oyun açarken oyun hatasız kapanıyor.
Ama Medium ayar yapınca sorunsuz açıyor. Acaba sorun sistemimdenmi kaynaklanıyor?
4GB Ram / i5 işlemci / Nvidia Geforce GT 520M 2340 mb ekran kartı / 32bit Windows 7 Ultimate
#8
(03.10.2014, Saat: 14:06)jakira1234 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dediklerinizi harfiyle yaptım.
Ama bi sorunum var.
Boss ta kurdugum modlar hepsi yeşil renkte bir biriyle uyumlu oyuna Texture Quality (High) olarak girince yeni oyun veya kayıtlı oyun açarken oyun hatasız kapanıyor.
Ama Medium ayar yapınca sorunsuz açıyor. Acaba sorun sistemimdenmi kaynaklanıyor?
4GB Ram / i5 işlemci / Nvidia Geforce GT 520M 2340 mb ekran kartı / 32bit Windows 7 Ultimate
Oyunun korsan mı?
#9
Mesajımı neden sildiniz?

Adama çözüm bulmuştum...
#10
Evet korsan. Modsuz oyun sorunsuz full ayarda açabiliyiorum 7-8 tane mod kuruncada sıkıntı olmuyor. 15 küsür mod yükleyince oyunda gezerken atmalar oluyordu. Texture Pack Combiner deneyeyim dedim high ayar oyun açmıyor ve medium ayardada gezerken atmalar oluyor. Eğer sorun korsan ise para verip alacam ya da sistem yetersizse bişiler bakacaz artık. Bide realvision enb kullanıyorum oda sıkıntısız çalışıyor. Modlarla çakışır derseniz enb yi sildikten sonrada aynı.
#11
(09.10.2014, Saat: 10:30)jakira1234 link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet korsan. Modsuz oyun sorunsuz full ayarda açabiliyiorum 7-8 tane mod kuruncada sıkıntı olmuyor. 15 küsür mod yükleyince oyunda gezerken atmalar oluyordu. Texture Pack Combiner deneyeyim dedim high ayar oyun açmıyor ve medium ayardada gezerken atmalar oluyor. Eğer sorun korsan ise para verip alacam ya da sistem yetersizse bişiler bakacaz artık.

Korsan oyuna yardım etmemiz yasak da arkadaş o yüzden sormuş.
#12
Cevap verdiğiniz için genede sağolun.
#13
Ya arkadaşlar burdaki herşeyi yaptımda zaten grafik modu yüklü değil skse boss uda kurdum bossda sadece 3 tane sarı çıkıyor gerisi yeşil zaten topu topu 5 mod var bunlar command dragon , deadric light armor , skyuı,enchanded blood , The dance of death ve türkçe yamalar var ama yinede oyunda sürekli 10dkda bir 20-30dkda bir atıyor çat gdiye kapanıyor acaba sorun nedir ?

Acaba windows 10 kullandığım içinmidir ?
#14
Olabilir;
http://www.elderscrollsturk.com/forum/te...0-ana-konu
#15
Tongue çare w7'ye dönmek o zaman