Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Skyrim - Vampirlik Rehberi
#1
Bir baktım da bunun hakkında rehber yokmuş hemen açayım dedim. Cheesy Bu rehber Dawnguard DLC'deki Vampire Lord ile ilgili bilgi içermemektedir. Alakalı rehbere buradan ulaşabilirsiniz.


38829-1-1375037061.jpg

Vampirlik ya da Vampirlik Sendromu olarak nitelendirebileceğimiz "hastalık", oyuncunun vampir olmasını sağlayan bir etkidir. Oyunda vampir olmak ilizyonist tarzı oynayan oyuncular için büyük avantajlar sağlar ancak DLC olmadan bir kabusa dönüşebilir. Rehberimiz bu avantajlar ve dezavantajlar üzerine kurulu olacak..

Vampirlik Skyrim'de bulunan diğer vampirler tarafından size bir büyü uygulamaları sonucunda geçer. Vampiric Drain adı verilen bu büyü ile sizin canınızı absorbe ederler ve sizi vampir yaparlar. Vampir olunca siz de bu büyüye erişim sağlayabiliyorsunuz tabi ki.

Vampir olmak genellikle başbelasıdır ve illa vampir olmak istiyorsanız bunun için bir RP yapmanızı öneririm ayrı bir karakterle. Çünkü oyunu genel olarak oynadığınız karakterde vampir olursanız görevleri yapmakta zorlanırsınız, nedeni bütün Skyrim halkının kim olursanız olun o gözleri görünce size saldırmasıdır. Cheesy Vampirlerin yüzü soluktur ve şahsen o tipten nefret ederim. Milletin size saldırmakta hakkı oluyor. Cheesy

Avantajları:

Champion of the Night: İllizyon büyüleri %25 güçlenir.
Nightstalker's Footsteps: Vampirler sneak modunda %25 daha zor farkedilirler.
Resist Disease & Resist Poison: Zehirler ve hastalıklar vampirlere işlemez.
Resist Frost: Seviyenize göre buz büyülerine ve buza bağışıklık kazanırsınız.

Dezavantajları:

Weakness to Sunlight: Can, Büyü ve Stamina'nız günışığında dolmaz ve vampirlik seviyenize göre 15,30,45 ya da 60 puan azalır.
Weakness to Fire: Seviyenize göre ateşe direnciniz azalır.

Aynı zamanda eğer tedavi olmazsanız ya da beslenmezseniz halk size sürekli saldırır.Vampir Olma Süreci

resim

Bir vampir Skyrim'in ya da Solstheim'in herhangi bir yerinde size Vampiric Drain büyüsünü uygularsa vampir olma şansınız var. Vampirlik için gerekli olan hastalık, "Sanguine Vampiris" size bulaşınca sol üst köşede size hastalığın bulaştığını belirtecek. Eğer 3 gün beklerseniz tam bir Vampir oluyorsunuz ve artık geri dönmek oldukça zorlaşıyor. Ancak Sanguine Vampiris hastalığı size bulaştıktan sonra 3 gün geçmeden bir Shrine'a gidip temizlenmeniz, ya da "Cure Disease" iksiri içmeniz halinde iyileşiyorsunuz ve eskisi gibi devam ediyorsunuz oyununuza. Cheesy

Tedavi Olma

Vampir olduktan sonra eğer tedavi olmak isterseniz hala şansınız var tabii. Öncelikle ya direk Morthal'a gidin ya da bir hancıyla konuşun. Konuşunca size Morthal'da bulunan Falion'a yönlendirecek. Falion ise sizden bir Black Soul Gem (dolu) isteyecek. Ardından şafak vaktinde Falion'la buluşacaksınız bir çemberde. Sizi orada iyileştirecek.

RisingAtDawn_QuestLocation.png

Vampirlik Seviyeleri ve Seviye Düşürme

1.seviye, 3 gün bekledikten sonra girdiğiniz haldir. Bu seviyede her şey minimum seviyededir. Soğuğa %25 bağışıklık, %25 ateşe dayanıksızlık, 15 puan can, büyü ve stamina hasarı alırsınız günışığında. Bütün avantajlar geçerlidir yukarıda belirttiğim bu seviyede.

2.seviyede ise yukarıda yazdıklarımın 2 katı uygulanır, daha fazla bağışıklık ama daha fazla hasar gibi. Vampire's Seduction özelliğini alırsınız bu seviyede. Bu özellik insanları ve hayvanları sakinleştirir.

3.seviyede ise 1.seviyenin 3 katı uygulanır. Vampire's Seduction'un gücü artar ve Dread Cloak yani buz pelerini özelliği gelir.

4.seviyede ise her dezavantaj ve avantaj maksimum seviyeye gelir. Embrace of Shadows yeteneği ile hem gece görüşünüz olur hem de görünmez olursunuz. (180 saniye) Sizi görenler, sorgusuz sualsiz saldırırlar.

Seviyenin düşmesi için insanlardan beslenmelisiniz, onları sakinleştirin ya da yataklarında uyurken gizlice girin ve "feed" seçeneğine basın. Seviyeniz düşecektir. En iyi beslenme kaynağı housecarl'lardır söyleyeyim.

Notlar:
-Dawnbreaker'dan siz de hasar alırsınız.
-Vigilant of Stendarr'lar seviye farketmeksizin size saldıracaklardır.

#2
Rehberi beğenmedim onun yerine  şöyle vampiri güzel öldürme şekillerini anlatsan daha iyiydi millet şimdi burdan görüp heves edip vampir olacak.  Big Grin
#3
Amaç o işte. Volkihar'a köle katmak. Big Grin
#4
Vallahi hızır gibi yetiştin Sarhi. Gideyim de şu vampirlikten kurtulayım artık. Gerçi beni gören herkes ya kaçıyor, ya da beni öldürmeye çalışıyor. Bu durumda nasıl hancıyla konuşacağım bir muamma. Peki insanların arasında miğfer takarak dolaşırsak bir şey olur mu? Bize saldırır ve kaçarlar mı?
#5
Miğfer falan kurtarmıyor maalesef. Cheesy Bak dediğim gibi bir şekilde beslen. Ondan sonra direk Falion'a git. Morthal'da evi var ufacık şehirde hemen bulunuyor. Cheesy
#6
Araya 3-5 resim sıkıştırdım. Bilginize...
#7
O ilk resimden korktum bir anda karşıma çıkınca. Cheesy Yalnız böyle mükemmel oldu rehber.
#8
Skyrim çok eksik bir oyun yahu, modsuz olmuyor. Pc gelsede...
#9
(05.01.2014, Saat: 17:34)Neb link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Skyrim çok eksik bir oyun yahu, modsuz olmuyor. Pc gelsede...
Aslında bu eksiklerin bir kısmı özellikle yapılmış. Oyun moderatörlerine bırakıyorlar işi...
#10
(05.01.2014, Saat: 16:41)Sarhi link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Amaç o işte. Volkihar'a köle katmak. Big Grin
Hey gidi volkihar hey bende volkihar kalesi filan hikaye oldu içindekileri önce öldürüp sonra cesetlerini yaktım katedrallerini filan yaktım yıktım içeriyi talan ettim daha sonra başkaları giremesinler diye köprüyü yıktım
İçeriği GösterSpoiler:
#11
Herkesi öldürme falan tamam da, köprüyü nasıl yıktın? Tongue
#12
Ayrıca vampirken showracemenu yazınca ırkın "unknown" olarak geçmesi muhtemel. Göz rengi gibi surata ait özellikler de değişmiyor.
#13
(05.01.2014, Saat: 19:49)JESTER link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Herkesi öldürme falan tamam da, köprüyü nasıl yıktın? Tongue

"disable" komutu ile. Bir nesnenin ya da dağın ya da herhangi bir şeyin üstüne gelip "disable" yazarsan onu geri getirmek ya imkansız ya da çok zor. Bu nedenle save alın Cheesy

(05.01.2014, Saat: 19:53)Artemis link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ayrıca vampirken showracemenu yazınca ırkın "unknown" olarak geçmesi muhtemel. Göz rengi gibi surata ait özellikler de değişmiyor.

showracemenu'nün doğru yapabildiği bir şey yok zaten. Bir ismini değiştirirse adam gibi değiştiriyor kalan her şeyi de berbat ediyor. Sakın vampirken kullanmayın.
#14
[b]Ellerine sağlık Sarhi, süpersin Smile
#15
Konuyla alakası yok ama Whiterun'da bir savaş çıktı Smile yerde ash pile duruyor ne kadar zamandır gitmiyor "disable" koduyla gider mi? Ya da başka bir kod var mı?