Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Skyrim Yeniden Başlamak
#1
Arkadaşlar sonunda yeniden başlıyorum. Şimdiden aşırı heyecanlıyım. Oynamak istiyorum hemen ama hata yapmakta istemiyorum. Öncelikle tavsiye öneri vs. ihtiyacım var. İlk önce tertemiz bir kuruluma ihtiyacım var. İngilizce oynayacağım bu arada. Skyrim Special Edition sahibiyim.

Soru 1 : Temiz Kurulum nasıl olmalı?

1-) Skyrim SE steam üzerinden yüklüyorum.
2-)Oyuna girip creation club içeriklerimi yüklüyorum ve çıkıyorum.
3-)NMM yüklüyorum skyrimi buluyor ve kapatıyorum.
4-)LOOT programını kuruyorum ama açmıyorum.
5-)NMM girip login yapıyorum ardından siteye girip modları teker teker indiriyorum.
==========
Modlarım
Unofficial Skyrim Special Edition Patch
Immersive Citizens
Rich Skyrim Merchants
Realistic Lighting Overhaul
Unofficial Skyrim Survival Patch
A Quality World Map
Enhanced Blood Textures
(SkyUI yüklemek isterdim ama CC içeriği olan Survival Mode da giysilerin sıcaklıklarını göstermiyor)
==========

6-)Yukarıdaki modları indirdim kurdum teker teker.
7-)LOOT açtım ve hepsini sıraya dizdim. (Problem çıkarsa SSEDIT ten düzelttim)

Bu noktaya kadar bir sıkıntı var mı arkadaşlar ? Baya bir uzun oldu ama detaylı temiz bilgiye ihtiyacım var ihtiyacım olan bilgileri teker teker arayıp bulamıyorum kusura bakmayın o yüzden yardımınıza ihtiyacım var.

Soru 2 : Mesela ben burda SKSE kurmadım. SKSE sadece SkyUI da lazım oluyormuş SkyUI kurmuyorum ben ama genede kurayım mı ?

Soru 3 : LOOT açtım modlarımı sıraya dizdim bazen modların altında hatalar oluyor neden hata oluyor ve SSEDIT ile düzeltmek zorunda kalıyoruz? Hata almamak için ne yapmalıyım?

Soru 4 : Ben Skyrimi çok değiştirmeyen sade modları yüklüyorum. Önerebileceğiniz mod var mı ?

Soru 5 : Yukardaki programlarda sıkıntı var mı arkadaşlar? Şu da lazım dediğiniz yada böyle olmaz şu şekilde kur dediğiniz vs. Ben şu ana kadar hep böyle kuruyordum oyunu.

Teşekkür ederim.

Hala cevap bekliyorum Sad (Konuyu yanlış yere açmışım sanırım ilgili arkadaşlar teknik bölüme taşıyabilirler)
#2
Yok mu yardım edebilecek ?
#3
(18.04.2018, Saat: 02:44)m2furkan11 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Soru 2 : Mesela ben burda SKSE kurmadım. SKSE sadece SkyUI da lazım oluyormuş SkyUI kurmuyorum ben ama genede kurayım mı ?
Ne olur ne olmaz kur sen SKSE'yi
#4
Cevap 1, Temiz kurulum zor birşey değil. Birşeyler yüklerken önce o modun hangi modlar veya bileşenler gerektirdiğine bak gerekiyorsa onları yükle ondan sonra readme dosyasını oku.
oku kurulumunda rutin olmayan farklı birşey var mı? Mod deniyorsan ve bir modu silmek istiyorsan modun hedef klasörlerini çoklu seç, kes hedef dizinin üzerine yapıştır işlem bitince geri taşı.
Yüklediğin modun dosyaları oyun dizininden kompile kalkmıs olacaktır Smile

Cevap 2, gerektiren herhangi bir mod kullanmasan bile skseyi kullan çünkü script extender yazılımı o. Oyununun daha performanslı olmasını istiyorsan tabi ama AA kullanamazsın Smile

Cevap 3, 3-5 mod yükleme ile hata almazsın. Yukarıda yazdıklarıma dikkat edersen hata almazsın Smile
Cevap 5, skyrim modlarını test etmedim ama çok az mod yüklemişsin. Sen bilirsin genede. Önerebileceğim nexusa , optimize, patch, unofficial, performance, bu kelimeleri arat. Bunlarla ilgili çıkanlara bak top 100 listesine bak. En çok indirilenler orda zaten. İlk 300 tanesi iyi oluyor genelde readme ve description kısımlarını oku hepsinin.
#5
3. Kez tekrar başladığım zamanı hatırlıyorum da, yine heyecanlıydım. Bütün her şeyi yapmıştım, pc de yeniydi. Grafikler ve modlar full olarak 3. bir kez daha bitirdim Cheesy