Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Skyrimde ekran sorunu
#1
Arkadaşlar tekrar selam...
Benim sormak istediğim soru su ? oyun içerisinde bir sıkıntınız  veya sorununuz oluyor. ve durumu netden araştırmak için oyundan çıkmak zorunda kalıyorsunuz. ben bazı acil durumlarda oyundan çıkmak yerine Alt + Tab tuşları ile oyunu görev çubuguna indiriyoruım. Snrasında oyuna geri dönmeye çalıştıgımda ise ekranda kararma sorunu ve fare işaretçisinin iki tane  olması gibi ciddi derecede can sıkan sorunlar yaşyorum.
oyunu minimize etmenin ve tekrar oyunu tam ekran yapmanın hızlı ve daha verimli bir yolu yokmu?
#2
Alt Tab ile oyunu tekrar tam ekrana getirmek istediğimde bende de önce siyah ekran çıkıyor. Siyah ekrandayken tekrar Alt Tab ile oyunu seçince düzeliyor. Bir dene istersen.
#3
İki fare olayı çok girip çıkınca oluyordu ama Windows 8'e geçince böyle bir şey hiç yaşamadım.
Eğer 8 kullanıyorsan oyundayken masaüstüne döndüysen, alt görev çubuğunda skyrime tıkla, sonra skyrim penceresini yukarıdan tut yukarı ittir maksat görev çubuğunu kapamasın, sonra tekrar skyrime tıkla ama bu kez iki kez tıkla. Windows 8 için bu işe yarıyor.
Artemis'in dediğini ben XP'deyken yapıyordum işe yarıyor evet.
Windows 7 hakkında çözüm üretemiyorum kullanmadım çünkü ama Win 8 ile aynıdır muhtemelen.

Not: Çift fare için bir mod buldum Cheesy http://skyrim.nexusmods.com/mods/36125//? Dene istersen eğer işe yararsa tüm dünyaya duyuralım.
Başka bir çift fare modu daha; http://skyrim.nexusmods.com/mods/21277/?

Mod kurmadan şunu deneyebilirsin ama emin değilim çalışıyor mu, çift fare olduğunda ctrl+alt+del bas sonra o görev şeyini kapat. Adını unuttum. Görev Yöneticisiydi sanırım. Birinin dediğine göre düzeliyormuş..

Ufak not düşeyim fareyle ilgili sıkıntı olduğunda "Skyrim Mouse fix" şeklinde yazmayın. Burada imleç yani cursor kelimesini kullanıyor gevurlar. Skyrim double cursor şeklinde ararsan çok sayıda çözüm mevcut google'da ekstradan eklemiş olayım.

Ama o modu dene ilk gönderdiğimi. Çoğu kişi işe yarıyor demiş.
#4
Bir de eğer Steam üzerindense oyun Shift+Tab yaparak Steam Community'e geç, ondan sonra Alt+Tab yoluyla masaüstüne çık. Bütün işleler bittiğinde geri dönünce Community'yi kapatıyorsun, çift imleç çıkmıyor. (Windows 7) Oyunun kutuluysa ve Steam'e bağlı değilse Mert'in dediği modlar işe yarayacaktır muhtemelen. Oyunun korsansa yapılabilecek birşey yok, yardım etmiyoruz.
#5
Bir de bende bazen alt tab yapınca oyun kapanıyor kendi kendine.
#6
(13.11.2013, Saat: 08:58)Artemis link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Alt Tab ile oyunu tekrar tam ekrana getirmek istediğimde bende de önce siyah ekran çıkıyor. Siyah ekrandayken tekrar Alt Tab ile oyunu seçince düzeliyor. Bir dene istersen.

Evet tamam aradıgım buydu. Sagolasın.

@mertusta
Tavsiye ettiğin modlar için de teşekkür ederim. ilk verdiğin soruna hepden çözüm oldu.

@vatasever
steam gibi sitelere fikren (Sektörde tekelcilik oluşturmak) karşı oldugum için o tarz oyun ve teknoloji sistemlerini hiç kullanmamakla birlikte  cevabınız için sizede teşekkür ederim.