Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Skyrimdeki Alduin/Akatosh İkilemi adlı kitapla ilgili
#1
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim kitapta,bir Akatosh mabedi rahibi, Alduin'in Akatosh'tan başkası olmadığını,Nord kültüründe Akatosh'un adının Alduin olduğunu söylüyor.Aynı elf kültüründe Auri-el olarak geçmesi gibi.Böyle bir hataya bir rahip nasıl düşüyor anlayamadım.Kitabın linki burda :http://www.crewals.com/2015/10/alduinakatosh-ikilemi/

(Alduin kendi "Ben Akatoshtan ilk doğanım" diyordu sanki öyle bişey hatırlıyorum)

Düşüncelerinizi alabilir miyim?
#2
Alduin ile akatosh oldukça farklı tanrılardır, Hatta Alduin diğer tanrıların çoğundan bence daha özeldir çünkü Anunun rüya evrelerini (Kalpalarını) kontrol edebiliyor. Alduin ile Akatosh aynı değildir, Farklıdır ve Skyrim de bence Alduin'i yanlış yansıtmışlar Alduin ejderdoğanın yenebileceği bir şey değil.
#3
Skyrim'de oldukça fazla lore hatası var. Alduin'in ''Ben Akatosh'un oğluyum'' demesi bu hatalardan biri. Alduin, Akatosh ve Auri-El farklı tanrılardır. Alduin Nord kültüründe, Akatosh diğer insan kültürlerinde, Auri-El ise Altmer ve Bosmer kültürlerinde yer alır.
#4
Alduin,Akatosh ve Auri-El, Aka'nın parçalarıdır. Dragon Gods of Time olarak anılırlar. Adlarından da belli olacağı üzere zamanı yönetirler. TES evrenindeki zaman dünyamızdaki gibi işlemiyor. Bu Zamanın Ejder Tanrıları zamanın farklı kısımlarına etki ediyor. Alduin'in kalpaları bitirmesi gibi,Auri-El'in zamanın başlangıcı olması gibi.

Alduin'in söylediği hakkında söylentiler var. Aka'nın orijinal isminin Akatosh olduğu söyleniyor ama ne kadar doğru bilemem. Aynı zamanda Akatosh'a,Bormah(Ejderhaların babası) da deniyor. Bu konuya pek hakim değilim,bildiklerim bu kadar maalesef.
#5
(18.01.2018, Saat: 21:13)SavosAren Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar başlıkta belirttiğim kitapta,bir Akatosh mabedi rahibi, Alduin'in Akatosh'tan başkası olmadığını,Nord kültüründe Akatosh'un adının Alduin olduğunu söylüyor.Aynı elf kültüründe Auri-el olarak geçmesi gibi.Böyle bir hataya bir rahip nasıl düşüyor anlayamadım.Kitabın linki burda :http://www.crewals.com/2015/10/alduinakatosh-ikilemi/

(Alduin kendi "Ben Akatoshtan ilk doğanım" diyordu sanki öyle bişey hatırlıyorum)

Düşüncelerinizi alabilir miyim?
Burada anlatılmak istenen basit. Alduin'in Akatosh olduğu iddia ediliyor. Lore olarak ise doğru mu yoksa yanlış mı belli değil.