Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Soğuğu Hisset - Wet and Cold
#1
resim

Genel Bakış:

Skyrim'in soğuk dağlarına hoş geldiniz! Bu mod ile, soğuğu ve ıslaklıktan donduğunuz anları hissedebileceksiniz. Bazı özellikler SKSE gerektirse de, bunu kullanmadan da çoğu efekte sahip olabileceksiniz.

Modu yüklediğinizde "Wet and Cold Icicle" adlı bir buz parçasına sahip oluyorsunuz. Bu buz parçasını dekor olarak bir yere koyabilirsiniz, kaybederseniz de bir buz hayaletinin dişiyle tekrar oluşturabilirsiniz. Bu eşya, modun özelliklerini değiştirmenize yarıyor.

resim

Mod Ayarları:

Wet Drips - Islak Damlalar:

Yağmur veya yüzme sonrası vücudunuzdan su damlaları süzülür.

resim

İçeriği GösterGeyik:

Steam - Buhar:

Sıcak bir yerde yüzmüşseniz sudan çıktığınızda su damlacıkları vücudunuzda buharlaşır.

Rain Blind - Yağmurun Görüşü Engellemesi:

Yukarı baktığınızda mantıken yağmur damlaları görüşünüzü gözünüze düşen her damlada bulanıklaştırır.

Go Home - Evine Git! :

Yağmur başladığında sivil NPC'ler evlerine doğru koşmaya başlar. Yetişkinler daha enerjik yürürken çocuklar koşturacak. Argonianlar, dilenciler ve satış yapan NPC'ler dışarıda kalır. Eğer bir NPC'nin evi yoksa-yakın değilse en yakınındaki hana girecektir.

Rain Gear - Havaya göre giyinmek : (SKSE)

Argonianlar ve dilenciler hariç herkes yağmur yağmaya başladığında başlıklarını takar. Yağmur durduğunda bile şapkalarını hemen çıkarmazlar. Bunun yerine yağmur sonrası dakikalarda her NPC rastgele zamanlarda başlıklarını çıkartır. Eğer takipçiniz bunu giymişse ve isteğinize rağmen çıkarmıyorsa, bir tencerede ıslak inci çiçeği ("wet snowberry") pişirin ve takipçinize yedirin.

Cold Breaths - Soğuk Nefesler :

Soğuk yerlerde burun ve ağızdan çıkan nefesler buharlaşarak belli olur. Eğer bataklık veya soğuk bir tundra bölgesindeyseniz nefesiniz daha az belli olacaktır.
Koşarken, savaşırken veya konuşurken nefesin burundan çıkması durur ve buhar sabit aralıklarla ağızdan çıkar.
Bu özelliğin desteklediği yaratıklar: devler, atlar, köpekler, kurtlar, ayılar, kaplanlar, falmer, kurtadamlar, troller, ejderhalar, inekler, hagravenlar, domuzlar.
Hava sıcaksa buhar kaybolur.

İçeriği Göster NPC'ler:
İçeriği Göster Atlar:
İçeriği Göster Ejderhalar:

Snowy - Karlı :

Kar yağışı esnasında kar, saçlarda ve zırhlarda birikir. Bu efekt eğer soğuk bir yerde yüzerseniz yüzme sonrası yine oluşacaktır. Eğer bir ısı kaynağına yaklaşılırsa -bir cesette bile- karlar erir.

İçeriği GösterSpoiler:

Strong Winds - Güçlü Rüzgarlar :

Eğer bir kar fırtınasına yakalanırsanız yürüme hızınız %15 kesilir. Rüzgar sesi de kar fırtınasında ve dağlık bölgelerde arttırıldı.

Blizzard Blind - Tipinin Görüşü Engellemesi :

Bir tipiye yakalanırsanız kar, görüşünüzü bozar. Yüzünüzü aşağı indirin veya korunmak için bir sığınak bulun. NPC'lerde hedeflerini daha zor seçerler.

Go Home - Evine Git! :

Kar fırtınası sırasında NPC'ler evlerine dönerler.

Cold Gear - Soğuğa Göre Giyiniş : (SKSE)

Bütün NPC'ler soğukta başlıklarını takarlar. Fazla soğuk yerlerde kalın kürklere sarınırlar.  Eğer takipçiniz bunu giymişse ve isteğinize rağmen çıkarmıyorsa, bir tencerede soğuk inci çiçeği ("cold snowberry") pişirin ve takipçinize yedirin.

Survivor Gear - Hayatta Kalmak İçin Giyiniş : (SKSE)

Bütün NPC'ler bir yerlere seyahat ederken, köylerinden çıkarken çantalarını sırtlarına takarlar, hatta bazen karayakkabısı bile giyerler. Daha soğuk yerlerde kürkten yapılma çantalar takılırken, daha sıcak yerlerde ince deriden yapılma çantalar takılır.

Link: http://skyrim.nexusmods.com/mods/27563/?

VOfrJ.png

resim
#2
Ben Argonianım su bana bir şey yapmaz değil mi?
#3
Elbette yapmaz.  Smile Yağmurdan etkilenmezsin ancak tipilerde falan gözlerin bulanır.
#4
Eline sağlık, güzel mod ve paylaşım. Smile
Ne kadar ayrıntı var öyle. Yakın bir zamanda yükleyemiycem ama okurken bile heyecanlandım. Gerçekçilik herşeydir. Smile
#5
Başlık ilgi çekici. Mod da çok güzel. Teşekkürler.
#6
Eline sağlık..
#7
Sonunda Argonianların dayanıklılığına saygı duyan bir mod yapımcısı çıktı.
#8
Frostfall moduyla çakışır mı?
#9
İyi soru. Cheesy Onu sayın Loremaster kendileri cevaplasın istersen. (şaka la ben bilmiyorum çakışır mı çakışmaz mı diye yoksa dükkan senin Big Grin )
#10
(20.11.2013, Saat: 22:30)ScaLe link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Frostfall moduyla çakışır mı?
Çakışmıyormuş.
#11
Gerçekten çok hoş oyunu çok tatlı gösteriyor sudan çıkınca suyun sıcaklığına göre olan şey çok iyi olmuş gerçekten çok yararlı modlar.