Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Special Edition alırsam kaldığım yerden devam edebilirmiyim ?
#1
Information 
Merhaba arkadaşlar bir sorum olacak sizlere cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

Skyrim için DLC 'eri almadım daha ama görüyorum ki oyunun DLC artık indirme girmiyor indirimsiz bir şekilde alırsam 60tl fiyat çıkıyor ama Special Edition indirimlerde 55 TL gibi bir rakama düşüyor. En Mantıklısı Special Edition'nu almak lakin problem şurda   Special Edition'da normal skyrim kayıt noktamdan devam edebilecekmiyim ? bir kaç arkadaş save alamazsın baştan başlaman lazım diyor bazıları başlayabilirsin diye yazıyor forumlarda. Yardımcı olurmusunuz lütfen.
#2
Devam edebiliyorsun
#3
Vanillada sıkıntı olmaz. Modlu save içinde foruma rehber hazırlamıştım ona bakabilirsin ama oynanışı etkileyen modlar varsa denemeni önermiyoum o rehberi. Sıfırdan başlaman en iyisi. Grafik modlaı falan kduysan çok sıkntı olmaz o.
#4
(27.05.2018, Saat: 14:35)Izanagi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vanillada sıkıntı olmaz. Modlu save içinde foruma rehber hazırlamıştım ona bakabilirsin ama oynanışı etkileyen modlar varsa denemeni önermiyoum o rehberi. Sıfırdan başlaman en iyisi. Grafik modlaı falan kduysan çok sıkntı olmaz o.

Şu şekilde bahsedeyim kurduğum modlar  kan, lyndia görünüşü , ates efekt tarzı  şeyler ve Manuel bir şekilde hiç mod kurmadım  nexs programı ile kurdum ordan geri silinebiliyor bu modlar ordan sildiğimde problem olur mu peki
#5
Benim o rehberi bi dene . Baktın sorun yok devam edersin ama baktın sıkıntı var, atıyor bugda kalıyor falan se yi temizce kur baştan modla ve sıfırdan başla. O rehberi yapması+denemesi 1-1.5 saatini alır. 5-10 dkda yaparsın rehberi gerisinde de oyunu denersin. Ama oyun vanilla olur onu diyem. Karakter kel olur lydia vanilla haline döner falan.
#6
(28.05.2018, Saat: 03:43)Izanagi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim o rehberi bi dene . Baktın sorun yok devam edersin ama baktın sıkıntı var, atıyor bugda kalıyor falan se yi temizce kur baştan modla ve sıfırdan başla. O rehberi yapması+denemesi 1-1.5 saatini alır. 5-10 dkda yaparsın rehberi gerisinde de oyunu denersin. Ama oyun vanilla olur onu diyem. Karakter kel olur lydia vanilla haline döner falan.

Az önce modların hepsini "Nexus Mod" programı ile otomatik sildim zaten manuel mod yüklemem hiç olmadığı için  direk temiz bir şekilde sildi diye düşünüyorum. Silinmeyenleri Skyrim data files den sildim.


İçeriği GösterBknz.:

Sadece horses modum var ;


Sen sanırım daha iyi anlarsın şimdi sorun ortadan kalkar mı dersin ? Special Edition nu aldığım zaman Horses ve Türkçe modlarını silerek oyuna direk başlayabilirim sanırım ne diyorsun ? yada en kötü ihtimalle Special Edition 'nu alıp deneyecem olmazsa geri iade eder DLC olarak alırım. çünkü bende ki save 100 saatin üzerinde ki bir save öyle sıfırdan başlayamam ben Cheesy
#7
se deki convenient horses farklı mcm de yok. Ufak tefek görevde eklemişler. Sıkıntı çıkartabilir o. Onu kullanma o yüzden. Bir de Se nin türkçe yaması ayrı. Ana oyun+3dlc yi içeriyor Se deki yama sendeki sanırım sadece ana oyunun yaması.

Şimdi aklıma geldi tr yamayla convenient horse ı da kaldır çünkü işine yaramayacaklar SE de. Üzerindeki eşyaları evindeki sandığa bırak Oyunu kaydet çık. Sonra o en son kaydettiğin save i al belgelerim/my games/skyrim se/saves içine at. 2 tane atacan ama biri 4-5 mb diğeri kblik toplamda 2 dosya. Ardından görselliği geliştiren modları kurarsın. Bijin All in One, saç modu, zırh modu gibi.
#8
(29.05.2018, Saat: 02:32)Izanagi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: se deki convenient horses farklı mcm de yok. Ufak tefek görevde eklemişler. Sıkıntı çıkartabilir o. Onu kullanma o yüzden. Bir de Se nin türkçe yaması ayrı. Ana oyun+3dlc yi içeriyor Se deki yama sendeki sanırım sadece ana oyunun yaması.

Şimdi aklıma geldi tr yamayla convenient horse ı da kaldır çünkü işine yaramayacaklar SE de. Üzerindeki eşyaları evindeki sandığa bırak Oyunu kaydet çık. Sonra  o en son kaydettiğin save i al belgelerim/my games/skyrim se/saves içine at. 2 tane atacan ama biri 4-5 mb diğeri kblik toplamda 2 dosya. Ardından görselliği geliştiren modları kurarsın. Bijin All in One, saç modu, zırh modu gibi.

Tamam kardeşim eyvallah, indirimlerin girmesiyle alıp deneyecem sonucu buraya belirtirim yine teşekkür ederim.
#9
Sıkıntı olursa da sıfırdan başlarsın. O açığı duruma göre 10 15 günde kapatırsın. 200 saatlik save varsa o zor tabi. Ben 40 level karakteri sildim tüm modları kaldırdım komple pcden downloadlarını bile sildim. En baştan temiz kurulum yaptım ve 110 civarı modla mediumda bir iki ayarı kapatıp bazı ayarları da düşürerek açık dünyada 30 fps civarı zindanlarda falan 50 60 fps civarında oynuyorum. 8 gb ram i5 4210u 840m ekran kartıyla. Performans kaybı oluşturmadan görselliği geliştiren modları yükledim enb yok mesela bende.

Şöyle bir sorun var bende de. Bijin ve Men of winter in düzenlediği npocler çok iyi görünürken diğer npcler vanilla görünüyor. Sapphire çok güzel gözüküyor ama mesela Riftendeki Kahya vanilla halinde. Atma, çökme vs yok ama can sıkıcı bir durum.
#10
(29.05.2018, Saat: 04:47)Izanagi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıkıntı olursa da sıfırdan başlarsın. O açığı duruma göre 10 15 günde kapatırsın. 200 saatlik save varsa o zor tabi. Ben 40 level karakteri sildim tüm modları kaldırdım komple pcden downloadlarını bile sildim. En baştan temiz kurulum yaptım ve 110 civarı modla mediumda bir iki ayarı kapatıp bazı ayarları da düşürerek açık dünyada 30 fps civarı zindanlarda falan 50 60 fps civarında oynuyorum. 8 gb ram i5 4210u 840m ekran kartıyla. Performans kaybı oluşturmadan görselliği geliştiren modları yükledim enb yok mesela bende.

Şöyle bir sorun var bende de. Bijin ve Men of winter in düzenlediği npocler çok iyi görünürken diğer npcler vanilla görünüyor. Sapphire çok güzel gözüküyor ama mesela Riftendeki Kahya vanilla halinde. Atma, çökme vs yok ama can sıkıcı bir durum.

Bak sen gözümü çok korkuttun haberin olsun Cheesy sıkıntılı bir duruma girip save silme ihtimalim varsa ozaman direk dlc aliyim ben grafik olayını modlarla tamamlarim artik
#11
75 80 civarı mod olan save i aktarıp sorunsuz 10 15 saat oynadım ben. Sonradan da bir sıkıntı çıkmadı save i sildim. Öyle bir durumda var bu tamamen modlarınla alakalı.