Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Sweetroll Thief
#1
Uzun zamandır düzgün bir bilgisayar sahibi olamamam üzerine Skyrim evreninde geçen karakter hikayeleri yazmaya başladım. Bir klasörde boş boş durmasın diye burada Sweetroll Thief adında, muhafızların diyaloglarından esinlenerek oluşturduğum ve daha öncesinde de oynadığım karakterin rehberini paylaşmak istedim.

                                                     Hikaye

 Değerli Komutan Caius, ben basit bir asilzade olarak güzel Whiterun kentinin daha iyi korunması için bu raporu sana yollamak zorundayım. Bilmelisin ki kasabanızda akıl sağlığını kaybetmiş birileri var. Aptal, cesur ve gizemli biri. Zaten halkın diyalogları arasında muhakkak duymuşsundur.

 Han ve saray çevresinde son ziyaretimizde paranormal bir olay yaşadık; Akşam vakti saraya doğru askerlerimiz ile birlikte adım adım o sisli havada ilerlerken bir anda değişik bir kokuya rastladık. İlk başta sisten geldiğini düşündük ama bir anda kendimizi bilincimizi kaybetmiş bir şekilde yerde bulduk. Uyandığımızda ise hamur tatlılarımızın çalınmasına rağmen altınlarımızın sapa sağlam cebimizde durduğunu gördük. Ne olduğunu anlamak için etrafımıza bakacaktık ki muhafız kıyafeti giymiş bir adamın ağaçların arasında bizi izleyip fısıldayarak ''Hamur tatlısı geliyor!'' dediğini ve aniden kaybolduğunu gördük. Ve bu olaydan sonra askerlerim kendilerini asarak intihar etti. Komutanlarının ise psikolojisi bozuldu. Artık nasıl bozulduysa adamcağız askerlik işlerini bırakıp Solitude şehrinde dilenciliğe başlamış. Doğrusu bende o sisli ortam ve gizemli muhafızın hareketleri karşısında oldukça irkilmiştim.

 Akıl hastası bir muhafız olabilir diye araştırma yapayım dedim ve bu adamın sabıkası olduğunu gördüm. Belgede yazanlara göre bu adam şehir şehir muhafız kıyafetiyle gezen ve gezginlerin, hamur tatlısını çalan bir kaçık. Üstelik sebepsiz yere 20'nin üzerinde insanı öldürmüş ve ona rağmen kılık değişikliği yaparak kendini ifşa etmemiş. Çok iyi büyüler yaparak akşam vakti insanları rahatsız eden, öldüren, yan kesicilik yapan bir Altmer olma ihtimali var. Ayrıca ailesini incelediğimizde de öksüz olduğunu ve tek varlığı olan babasının Falkreath derebeyine darbe yapmaya çalışan bir asker olduğunu gördük. Zaten ırkını da bu şekilde bulduk ama hiçbir şey kesin değil. Belki bu adam onun babası bile olmayabilir, ama en yakın ihtimal bu. 

 En çok görüldüğü yer de sizin şehriniz. Lütfen bu adamı tez vakitte idam edin. Mağlumunuz, günümüzde deliliğin tek çaresi ölümdür...

 (Asilzade Leonardo'nun, Komutan Caius'a şikayet dilekçesidir.)                                                Amaç

 Evet, bu adamın hikayesini masal gibi anlatmak yerine bu hayali dilekçeyi sunmak istedim. Belki anlamayanlar olabilir. Karakterimiz çocukluğunda yaşadığı bazı şeyler sebebiyle (Ki geçmişi hakkında bilgi çok azdır) aklını kaybetmesi sonucu kendisini fetişizm seviyesinde bağlı olduğu nesneleri çalmaya ve insanları rahatsız etmeye adayan biri. Gündüzleri katıldığı loncalar ve eşinin kazancının yarısını alarak karnını doyurup normal bir yaşam sürerken akşamları ise gözüne kestirdiği bir şehrin halkına dadanmakta. Ve her türlü absürt şeyi yapabileceğiniz bir karakterdir.

                                                 Yetenekler

İllüzyon: Mevcut karakterin baş yeteneğidir. Akşamları handa kavgalar çıkarmak ve masum insanlara kafayı yedirtmek için bunu daima kullanır.

Çağrı: Askerleri peşine takarsa da onlarla burun buruna savaşmaktan çekinmez. Ama ailesi tek varlığı olduğu ve diğer insanlardan tiksindiği için yanına yoldaş almaz. Bu yüzden kendisine yardım etmesi için daima çağrı büyüleri kullanır.

Yıkım: Kılıç yerine yıkım büyüsünü tercih eder.

Sinsilik: Barbar gibi olaya direk dalmaz, kurbanının işini sinsi ve sessiz bir şekilde halleder.

Hafif Zırh: Muhafız zırhında bir saldırı karşısında uzun süre ayakta kalması için gereklidir.

İkna: Yakalanmaması ve askerleri serbest kalmaya ikna edebilmesi için gereklidir.

                                                      Eşyalar

 Muhafız zırhı ve büyü kullanır, kalan tüm eşyaları seçime bağlıdır. Falkreath kentinin muhafızlarının zırhını kullanması daha iyi olur çünkü kendisi de o kasabada doğup büyümüştür.

                                                Tavsiyeler

 *İç savaşta Stormcloak tarafını destekleyebilirsiniz, akşamları Windhelm sarayındaki hamur tatlılarını çalmanız için daha iyi olur.

*İstediğiniz loncaya katılın, ama akşamları lonca görevi yapmayın ve mümkünse loncanızdaki liderler hariç kimseyle konuşmayın. Gündüz binaya gelen garip bir tip olmalısınız.

*İlk hedefiniz saraylardır. Sarayları sık sık soymalı ve saraylarda kavga çıkarmalısınız. Derebeylerini öldürmek vicdanınıza kalmış.

*Evlenin, hatta mümkünse çocuk bile evlat edinin. Onlar sizin deliliğinizin keskin bir balta haricindeki tek ilacı olacak.

*Falkreath'tan arazi alıp ev inşa edin, hanenizi orada kurun.

*Muhafız komutanlarına da görünmeyi ihmal etmeyin Smile

                                                   Modlar


*Tüm dlc'ler yüklü olmalı.


Herkesi öldürebilmenizi sağlayan mod: https://www.nexusmods.com/skyrim/mods/17784?tab=files

Şehirlerdeki insanları arttıran mod: https://www.nexusmods.com/skyrim/mods/73167/

Günü uzatan mod: https://www.nexusmods.com/skyrim/mods/28697/


Not: Daha fazla mod yüklenebilir. 


-SON- Bu karakter genelde ek bir save şeklinde içimdeki şeytanlığı attığım bir karakter idi. Yani ana save olarak pek uygun olmayabilir. Bahsettiğim gibi absürt şeyler yapmanız için ek save olarak kullanmak daha mantıklı. Ayrıca karakter hakkında birçok şeyi sadece ben biliyorum. Bu karakteri oynamak isteyenler aklına takılan şeyleri bana sorabilirler. 

[Resim: skyrim___whiterun_guard_by_michalkus-d85zvp3.png]
[+] Apple3434 isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
#2
Güzelmiş beğendim bunu denerim bunu bir ara
#3
(24.01.2018, Saat: 20:55)CenkSparrow Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzelmiş beğendim bunu denerim bunu bir ara

Teşekkür ederim Smile
Şimdiden iyi oyunlar dilerim.