Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Tank vs Dps
#1
Arkadaşlar nord dk tankım veteran olunca şöyle bi pvp yapayım dedim neye uğradığımı şaşırdım. Tank olmam bi işe yaramadı adamlar grup halinde saldırıyor ve hemen ölüyorsun. Dps olup nasıl olsa hemen ölüyorum ne kadar zarar verebilirsem kar mantığıyla nightblade mi açsam?
#2
aç bir dene hangisiyle zevk alırsan onunla oyna. Ama artık kimse tek gezmiyor pvp de. NByi harala gürele adam keserim diye düşünerek açma ama. Çevreyi izleye izleye koşturan birine sneak saldırırsan senin gibi dps biriyse 2 vurabilirsin. Ama aynı şey senin içinde geçerli oluyor busefer . Tamamen dps giyersen olcak şey hep takas . Ama karşındaki adam tank ise dönüp seni kesme ihtimali çok yüksek. Full magicka arttırarak yapılan buildlerde stamina yerlerde oluyor. Etrafında 1den fazla adam varsa birinden biri stuna sokuyor seni. Staminan az oldugu için 2. kere stundan çıkamıyorsun . Staminayada abanırsan yüksek ihtimal bow alman gerekecek. Bow kullanan birinide ilk combosundan kurtulursan kesmen çok kolay. O yüzden elindeki karaktere farklı buildler dene . Sonra aynı buildleri farkli silahlarla dene . Dk ilede tank yapıp orta seviye dps çıkarabilirsin. Gerçi bu tamamen zevk alma meselesi. Bu mantıkla nb oynayan çok kişi var oyunda. Benimde o tarz setlerim var , sıkıldıkça degistiriyorum. Ama ayakta kalmak için hangi karakteri oynarsan oyna dps-tank-support-magicka-heal-stamina sadece birinde maximumu zorlarasan statlarında kurtarmıyor pvp de.
#3
Birinci kural pvp de tank işe yaramaz. Çünkü moblara değil beyni olan oyunculara karşı oynuyorsun. Aklı olan tecrübeli her oyuncu tank gibi hareket eden oyunculara saldırmayıp arkasındaki desteğe saldırır. Ek olarak grupla giden gruplara hiçbir sınıf fayda etmez, grubun arkasına geçip dk nin zinciri ile birini çekeceksin, talonla bağlayıp kırbacı yüzüne yüzüne vuracaksın. Grubun içine daldığında ölmen 1-2 saniye sürmez. Şöyle anlatayım 15 kişilik bir grupta herkes impulse kullanıyordur. 1 impulse 200 damage desek düz hesapla, 200x15=3000 damage saniyede atar bu grup. Hadi senin armorun, spell resist falan filan desek ilk saniye dayansan bile ikinci saniyede 6000 damage olacaktır ki bu da ikinci saniyede öldün anlamına gelir.
#4
Tank seviyorsan tank devam et, zaten hemen ölüyorum diye birşey yok.Sen ölüyorsun.Karşındaki adamlar veteran 12'dir sanırım ve tecrübeliler.Ama veteran 12 bir DK tank kolay kolay ölmez.4-5 kişi dalıp alamadığı tanklar var pvp'de nightblade açmanı tavsiye etmem.Sonuçta oraya görev itemleriyle ve veteran 1 olarak gittin fazla birşey bekleme, karşındaki adamlar oyunu hardcore oynayıp tüm item setlerini çekmiş adamlar.

Mertin de dediği gibi eğer zaten balık sürüsü tipi gruba denk geldinmi hiç dalma bile, uzaklaş oradan.
#5
Kendimden örnek versem 2-3 veya daha az kişi saldırırsa uzun süre oyalayabiliyorum adamları. Hatta oynamayı bilmiyorlarsa kestiğimde oluyor adamları. Tabi yardım edecek biri yoksa eninde sonunda onlar kesiyorlar seni orası ayrı Cheesy
#6
Tankların artık bir numarası kalmadı oyunda. Ben bile tank oynamıyorum tank gearı ile 4k civarında canım oluyor ama trenlere denk gelince bir işe yaramıyor. En iyisi light armor dk staff takılmak, hem yüksek dps oynuyorsun.