Konuyu Okuyanlar:
2 Ziyaretçi

Tek El Silah Kullananlar
#1
Tek elli silah kullananlar (Kılıç-Kalkan yada iki elede kılıç) tercihiniz Kılıç mı, Gürz mü , Balta mı ? Nedeniyle birlikte yazarmısınız? Ben Gürz kullanıyorum suanlık Gürz-Kalkan.Nedeni ise zırh yok sayma perki için.
#2
Kılıç diğer tek elli silahlara ( balta,gürz) göre daha hızlı ama aynı oranda da hasarı az. Bunlar arasındaki seçim sana kalmış ama çift el kılıç veya gürz kullanma derim kalkan çok etkili özellikle perkleri oklardan hasar yemememizi bile sağlıyor tabi kalkana isabet ederse. Ben mesela molag bal gürzünü ve kalkan kullanıyorum ona eş değer veya daha iyi kılıç bulabilirsem değiştiririm belki ayrıca silah seçiminde silahtaki tılsımda en az silah kadar önemli kendin tılsımlama yapmıyorsan bence silahdan önce kullanman gereken tılsımı seç.
#3
(29.12.2017, Saat: 15:20)KocaKafalıErcument Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kılıç diğer tek elli silahlara ( balta,gürz) göre daha hızlı ama aynı oranda da hasarı az. Bunlar arasındaki seçim sana kalmış ama çift el kılıç veya gürz kullanma derim kalkan çok etkili özellikle perkleri oklardan hasar yemememizi bile sağlıyor tabi kalkana isabet ederse. Ben mesela molag bal gürzünü ve kalkan kullanıyorum ona eş değer veya daha iyi kılıç bulabilirsem değiştiririm belki ayrıca silah seçiminde silahtaki tılsımda en az silah kadar önemli kendin tılsımlama yapmıyorsan bence silahdan önce kullanman gereken tılsımı seç.

Kullanacağım tılsım hazırda işte kılıç mı gürz mü balta mı yapsam karar veremedim.Tılsımım Ateşli ruh kapanı  yanınada Felç-Can Çalma-Ayaz bunlardan birini koycam
#4
Eğer koyduğunuz tılsım kuvvetli bir tılsım ise kılıç yapın derim. Daha seri vurursanız daha çok can alırsınız hesabı.
#5
(29.12.2017, Saat: 17:30)Rask Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eğer koyduğunuz tılsım kuvvetli bir tılsım ise kılıç yapın derim. Daha seri vurursanız daha çok can alırsınız hesabı.

Hız bakımından öylede daha çok tek el silah perkinde gürz zırh yok sayma yüzdesi veriyor mesela %50 zırhı yok sayıyor. Baltada ise daha çok hasar vermesini sağlıyor. Kılıçtada kritik vurma sansı veriyor %30 du galiba en son seviyede. Bu perklerden hangisi daha etkili olur diye kafam karıştı.
#6
Rask'a katılıyorum daha seri vurursan daha çok hasar verirsin mantıken ama işin bide diğer tarafı var gürzün hasarı kılıca göre biraz fazla ama hız ve hasar ters orantılı şekilde birbirini dengeliyor bana kalırsa hangisini kullanmak istiyorsan onu al derim oyunda zevk herşeyden önce gelir ayrıca saldırı hızını oldukça arttıran nida vardı onunla hız sorununu yok edebilirsin.
#7
(29.12.2017, Saat: 17:39)KocaKafalıErcument Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Rask'a katılıyorum daha seri vurursan daha çok hasar verirsin mantıken ama işin bide diğer tarafı var gürzün hasarı kılıca göre biraz fazla ama hız ve hasar ters orantılı şekilde birbirini dengeliyor bana kalırsa hangisini kullanmak istiyorsan onu al derim oyunda zevk herşeyden önce gelir ayrıca saldırı hızını oldukça arttıran nida vardı onunla hız sorununu yok edebilirsin.
Dediğiniz doğru hız ve hasarları dengeli tabiki ama perkler konusu kafamı karıştırdı perklerde hangisi etkili olur acaba
#8
Gönlünden ne geçiyorsa onu yap. Sonuç olarak her türlü oyundaki npc'leri tokatlayacaksın. İçimde ukde kalır diyorsan hepsini yap yapabiliyorsan.
#9
(29.12.2017, Saat: 17:46)Rask Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gönlünden ne geçiyorsa onu yap. Sonuç olarak her türlü oyundaki npc'leri tokatlayacaksın.  İçimde ukde kalır diyorsan hepsini yap yapabiliyorsan.

Birde bişey sorcamda yeni konu açmayım burdan sorayım.Bi ara internetten izlemiştim simya yaparak bug gibi birşeyle silahları inanılmaz geliştiriyorlardı şimdi denedimde olmadı acaba fixlendimi yoksa hala yapabilen varmı ? Adam sürekli restaration iksiri yapıyordu içince ekipmanlarının oranı yükseliyor (Simya güçlendirmesi var ekipmanlarında) sonra o ekipmanlarla bi daha aynı iksirden yapıp içiyor öyle öyle yükseltip en son demriciliği güçlendirme iksiri yapıyor %2000 oran felan güçlendiriyordu. Bunu hala yapabilen varmı ? Ben sadece 1 tur yapıp abartı olmadan güçlenmek istedimde denedim olmadı.
#10
Fixlendi diye biliyorum ama bu konu hakkında pek bilgili değilim.
#11
Valla bencede oyunda hele ki çoklu oynamadığın oyunlarda eğlenmek her şeyden önce gelir, hangisinde eğleneceksen onu kullan yine Ercüment'in dediği gibi npcleri her türlü her şeyle hallediceksin. Hangisi faydalı olur diyorsan benim şahsi fikrim hiçbir farkları yok. Biri hızla kazanırken biri hasar puanıyla dengeliyor vs. Ben sürekli Molag-Bal gürzü kullanıyordum oynarken. Çünkü şekli çok ama çok hoşuma gidiyor başka bir sebebi yok Cheesy Bence sende kararını böyle şeylere göre ver Cheesy
#12
Tek el kılıç kullanıyorum.
Hançer küçük, çift-elli ise yavaş bu yüzden tercihimdir. Favori silahım ise Ejderkılıç. O seviyeye gelene kadar da abanoz kılıç kullanırım.
#13
En iyisi duel wield.
#14
valla ben çift el kılıç kullanıp yok ediyorum.bazi - yönleri olsada baya iyi gömçürüyor
#15
çift gürz alıp "öfkeli silah" nidası ile muazzam derecede hasar veriyorum hem yavaşlığı da ortadan kalkıyor tek eksi yanı blok yapamamak o da modla halloluyor