Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Tes Legends mı? Gwent mi? Oynanış videosu
#1


Önce Gwent ardından Tes Legends oynadık. 
Özürlü değilim gayet düzgün konuşurum ama ilk defa sesimi kaydederek video kayıtı yaptım. O yüzden biraz triplere girdim sanırım hafiften. İlk defa mikrofon tutan yeni gelin gibi;
İçeriği GösterSpoiler:

Arada sesimde çatallaşmalar yada kısılmalar oldu. Sahne heyecanı derler ya.. Altı üstü kayıta alıyorsun sesini ama mikrofona eğilme ona konuşma falan.. Pozisyonum da rahat değildi açıkcası. Eğilip yakın durmaya çalışıyordum. Rahat poziysonda durduğumda mik'e uzak kalıyor ve sesim daha az geliyordu. Masaüstü seyyar bir mik ile yaptım kayıtı. Öyle işte.. 

Uzatmayayım bazı kem küm ettiysem. Viih viih sesim çıkmadı kesildi yada titredi çatallaştıysa mazur görün. İlk defa yaptığımız iş. 40 yıllık kendimizi kayıta alan insan değiliz. Kendimce oynadım, benim görüşüm TES Legens çok daha keyifli çok daha güzel bir oyun. Gwent görüntüler atmosferi güzel olmuş olsa da.. Kart grupları örneğin? Canavarlar Nothern Kuzeyli krallık falan.. Çok hoşuma gitse de en önemli husus oynanıştır ve oynanışı beni hiç tatmin etmedi. Legends daha başarılı bu konuda. Sizde düşüncelerinizi yazabilirsiniz yorumlara.
[+] ibodala isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
#2
Aynı fikirdeyiz. Bence de TES:Legends çok daha kaliteli ve eğlenceli bir oyun. Hatta bana sorarsan piyasadaki en iyi online kart oyunu.
[+] PhantomDancer isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#3
Legendsı hiç oynamadım. Gwenti de W3 ün içinde oynamıştım. Strateji gerektirmiyor demek yanlış olur. Evet kartların da önemi büyük ama hurra diye rastgele gelen kartı atarak da kazanılmaz.
#4
(25.07.2017, Saat: 02:55)Swindler22 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Legendsı hiç oynamadım. Gwenti de W3 ün içinde oynamıştım. Strateji gerektirmiyor demek yanlış olur. Evet kartların da önemi büyük ama hurra diye rastgele gelen kartı atarak da kazanılmaz.

Oyunun oynanışı öyle benlik bir şey yok. Elinde hasar vuran kart yoksa, aynen öyle hurraa diye elindeki kartları tek tek atıp duruyorsun.  Cheesy El değişme kart oynamaman falan pas geçme yok. Her el bir tane sallamak zorundasın ve yüksek puan olması lazım geride kalmaman için. Bence %85 desten önemli %15 oynayışın.

Ama legends da adamın destesi senden iyi olsa da kartlarını güzel kullanarak doğru gerekli hamleleri yaparak çok rahat adamı yenebiliyorsun. Misal video da gözüküyor 6/6 7/7 falan yüksek attığı kartların hepsini kırdım adamın. İstersen kart atmayabilir kart oynamadan eli devredip, elinde ki kartı daha iyi bir ana saklarsın. Her şey sana kalmış.

Oyun senden sıra sende masaya kart at. Sonra sıra sende sen at diye beklemiyor. Sağ alt köşede ki tuşa basarsın eli devredersin.

--
Hani onların bana attığı şu alanımı dondurma gibi.. Öyle special nereye kullansam diye düşüneceğin bir kart yoksa. (ki bende yok. Sadece tek o tırmık atan bir kart var işte. Onuda kullandık zaten gördünüz) Elinde olanı, aşağıdan alıp masaya atıyorsun her el tek tek. Düşünecek, şunu şöyle yapayım bunu böyle yapayım diye bir şey yok yani. Oradan alıp bir tane atacaksın işte. Rakamlar sayısı yüksek olması önemli.

Beni yendiler neden yendiler? Çünkü kartları güzeldi. Ben 5-5 okçu falan cart curt atarken(çok iyi olmayan kartlar) onların destesinde güzel şeyler varmış. Onları kullandılar ve yendiler.
En basit örnek: Yapay zekaya olan maça bak. 2tane ayı attı adam. Neredeyse o 4-5 el boyunce 4-5-6 sefer o kartı bana vurup durdu. Ben ise aşağıdan kart alıp masaya atıyorum. Ona yapabileceğim herhangi bir şeyim yok ?! ... Dolayısıyla düşünmene de gerek yok. Kartı güzelmiş.. Ekstra bir şey yapmadı kombolar hamleler taktikler :d Sende attın oda attı masaya. Ama kartı güzel olduğu için avantajı yakaladı.

Bana başka birinin hesabını ver. Oyunu benden fazla oynamış elinde kartı olan güzel destesi olan. Sana zafer videosu da atayım. 1lvl olmama, oyunu çok oynamamış olmama rağmen. Hiç sıkıntı değil..
Oyun gayet basit - dümdüz bir oyun.
#5
Bence Solitaire. Hiç bir kart oyunu onun yerini tutamaz Cheesy Eline sağlık bu arada güzel bir çalışma olmuş (daha doğrusu ağzına sağlık demeliyim sanırım). Gwent'in bende fiziksel hali var, legends'a öyle bir şey çıkarırlar umarım.
[+] mertusta isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#6
Solitaire Cheesy Bende ondan anlamıyorum nedense D: 10dan aşağıya 1e doğru dizdimizi Big Grin oynamışımdır bir kaç kere.  İnternet yokken.  kahve Cheesy