Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Anket Başlığı: TES Serisinden Hangi Oyunları Bitirdiniz?
TES: Arena
TES: Daggerfall
TES: Morrowind
TES: Oblivion
TES: Skyrim
[Anket Sonuçlarını Göster]
 
 
TES Serisinden Hangi Oyunları Bitirdiniz?
#1
Bu anketi sırf " Hikaye Bakımından Hangi Oyun?" anketinin güvenilirliğini tespit etmek için açıyorum, bakalım kaç kişi önceki oyunları da oynayıp Skyrim diye oy vermiş?
#2
Heçbiri. Fırk  :sad
#3
6 kişi oy vermiş diğer ankete, çoğu Skyrim'den başka oyunları oynayamayıp Oblivion'u görünce bile midesi bulananlar. Evet forumun zeka seviyesi bu işte.
#4
Oblivion ve Skyrim.

Morrowind oynamak istiyorum ama Skywind iyi olur ve çok beğenilirse onuda oynamak lazım şimdi. :düşün
#5
(28.09.2014, Saat: 13:47)shooter link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Oblivion ve Skyrim.

Morrowind oynamak istiyorum ama Skywind iyi olur ve çok beğenilirse onuda oynamak lazım şimdi. :düşün
Bekleme bence, Skywind'de bazı Morrowind özellikleri olmayacak mesela, farkettiysen videolarda Skyrim pusulası falan var.
#6
Pusula gibi özellikleri o kadar önemli değilde, oyunu tamamen skyrim motoru ile yapıyorlar, sadece dokular değişmeyecek mi? Özellikler niye olmasın ki?
#7
An itibariyle anket sonuçları önceki anketle aynı, herkes oynadığı oyuna puan veriyormuş demek, takdir ettim hepinizi, böyle devam edin.
#8
Ben önceki ankete oy vermedim orada benim oyum eksik. Buranın ki ile o konu anketleri farklı. Skyrim bu zaman da, bu grafikler ve diğer özellikleri ile çıktığı için beğeniliyor. Morrowind ya da Oblivion da Skyrim ile aynı zamanda, o ayarda grafikler ile çıksaydı, Skyrim kadar belki daha fazla beğenilecekti. O zamanda tartşıma Skyrim oynamadan, Morrowind'e oy verenler olurdu herhalde. Yani şuan son üç oyunu oynayıp bu ankete aynı kesim tekrar oy verse yine Skyrim önde olurdu.
#9
(28.09.2014, Saat: 14:05)shooter link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben önceki ankete oy vermedim orada benim oyum eksik. Buranın ki ile o konu anketleri farklı. Skyrim bu zaman da, bu grafikler ve diğer özellikleri ile çıktığı için beğeniliyor. Morrowind ya da Oblivion da Skyrim ile aynı zamanda, o ayarda grafikler ile çıksaydı, Skyrim kadar belki daha fazla beğenilecekti. O zamanda tartşıma Skyrim oynamadan, Morrowind'e oy verenler olurdu herhalde. Yani şuan son üç oyunu oynayıp bu ankete anı kesim tekrar oy verse yine Skyrim önde olurdu.

Shooter, senin açtığın anket hikaye anketi, oynanış grafik anketi değil. Ben o durumda da Morrowind'i işaretlerim, ama Skyrim işaretleyene laf atmazdım herkes hepsini oynadığı sürece. Ama oynamadığın oyunun hikayesi hakkında yorum yapamaz, başka bir oyunun hikayesi en iyi diyemezsin. Ben bunu anlatamıyorum, adam sadece Skyrim oynamış, Skyrim'in hikayesi en iyisidir diye oy veriyor? Tek kelimeyle SAÇMALIK. Ben de bu anketi açtım, biliyorum tabii ki kimsenin Morrowind oynamadığını. Ankete oy verenlerden bir tek ben hepsini oynadım, Morrowind'in hikayesi belki de en iyisi değildir, belki de objektif bakınca en iyisi Oblivion'dur. Fakat en azından hepsinin hikayesini bilerek oy verdim. Bir Elder Scrolls fan forumunun anketinden en iyi hikayeli oyun Skyrim çıkıyorsan oturup bir düşünün derim.
#10
Dediğim gibi oyunu bilmeden oy verenlerde haklısın ama oyunu oynamayıp, aratşırıp inceleyip yazılı kaynaklardan okuyup oyun hakkında daha fazla bilgiye sahip olunabilir, ben zaten oyunu kim oynamış kim oynamamış diye sormadım, son üç oyundan hikayesi en iyi olan hangisidir dedim, oyunu oynamayan ama açıp Morrowind hakkında bir sürü makale var onları okuyup oyun hakkında bilgi sahibi olan biri gelir görüşünü belirtir.

Yorumu sileceğim. Tongue
#11
(28.09.2014, Saat: 14:34)shooter link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Dediğim gibi oyunu bilmeden oy verenlerde haklısın ama oyunu oynamayıp, aratşırıp inceleyip yazılı kaynaklardan okuyup oyun hakkında daha fazla bilgiye sahip olunabilir, ben zaten oyunu kim oynamış kim oynamamış diye sormadım, son üç oyundan hikayesi en iyi olan hangisidir dedim, oyunu oynamayan ama açıp Morrowind hakkında bir sürü makale var onları okuyup oyun hakkında bilgi sahibi olan biri gelir görüşünü belirtir.

Ben senin niyetine bir şey demiyorum shooter, kötü amaçla anketi açmadın. Ama ankete oy verenlerden kaçı oyunların hikayelerini biliyor zannediyorsun? Hadi oynamayı şunu bunu geçtim, okuyan var mı ki oy vermeden önce? Ben şu kategoriye gelip de Morrowind'de geçen olayları uzun uzun yazsam sonra da "yeni TES oyununun hikayesi" bu olacakmış desem, şaka falan yapmıyorum gayet ciddiyim, altına gelip "Oo yeni oyunun hikayesi Skyrim'den daha iyi olacak gibi gözüküyor" diyenler çıkacak. Ankete oy verenlerin çoğunluğu bundan ibaret, belki birkaç tane itiraz eden "ejderhalar, Ejderdoğan olamayacak mı?" diye itiraz eden bebeler çıkacaktır. Hala Elder Scrolls serisini Ejderdoğan'dan ibaret zannedenler var. Ben de seviyorum Skyrim'i ama bu adamlar yüzünden nefret etme kıvamına geldim, bilip bilmeden aptalca savunup durdukları için ben de zırt pırt kötülüyorum. Ben de bıktım eski oyunlar daha iyi diye bik bik ötmekten, ama adamlar anlamıyor ki, tamam oynamasın ama hikayesini bilsin öyle oy versin. Sanki önceki oyunlar düşman, sanki önceki oyunları başka biri yapmış. Açtığın konudaki yorumlara bak, aynı bu abartmıyorum.


[size=1.35em]Güncellendi: Bugün[/size]

Anketi trollemek için Arena ve Daggerfall'a oy atanlar, sizin için çeşitli sürprizlerimiz olacak. Som altından bir kupa, plaket verip tebrik edeceğiz sizi. Ayrıca balon da vereceğiz, oynarsınız, belki çıngırak ve diş kaşıyıcı da sizin için uygun olabilir.
#12
Bunları yazmak iyi oluyor işte Evren hakkında oyunlar hakkında bilgilendirici. Geçmiş oyunları oynayayım mı diyenler okur. Tongue Ben oynamayı düşünmediğim Morrowind'e başlıyorum. Smile
#13
Sadece 5 adet seçim yapabilmek ?
#14
Bu beşi ana oyun gibi bir şey oluyordu sanırım, eğer diğerlerinin neden eklenmediğini soruyorsan.
#15
Ben Oblivion ve Skyrim oynadım,ama Skyrim'in hikayesi bayat.Gerçekten hiç tatmin olmadım.Alduin'i öldürüyoruz,muhafızın dediği"Akçay'da sorun yaratıyorsun ve seni bizzat kendim Ejderkonak Zindanı'na tıkayacağım.".Böyle bir şey mantıklı mı? İzlediğim videolara ve okuduğum göre Morrowind'in hikayesi çok güzelmiş,üstelik o şarkısı var ya...Oblivion Skyrim'den daha iyiydi bence,ama sonda bozdu diyebilirim,Anında Mehrunes Dagon geliyor,bari biraz güçlü efektler koysaydınız da daha gerçekçi olsaydı, Oblivion'dan gelince bağırması felan Smile.