Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

The crpg book project
#1
Neredeyse piyasaya çıkmış tüm bilgisayar rol yapma oyunlarının tarihi sırasıyla birlikte incelemelerini içeren bir kitap. Baya ayrıntılı, hoş bir çalışma olmuş. Toplam 528 sayfa. İçinde elder scrolls serisi de var tabi. Aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz:

https://crpgbook.wordpress.com/2018/02/0...eased/amp/
[+] Darkdeep isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi
#2
(08.02.2018, Saat: 02:00)Darkdeep Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Neredeyse piyasaya çıkmış tüm bilgisayar rol yapma oyunlarının tarihi sırasıyla birlikte incelemelerini içeren bir kitap. Baya ayrıntılı, hoş bir çalışma olmuş. Toplam 528 sayfa. İçinde elder scrolls serisi de var tabi. Aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz:

https://crpgbook.wordpress.com/2018/02/0...eased/amp/

Güzel ama sadece bilinen oyunlara göre yapılmış bir liste. Şuan da çıkan oyunların neredeyse her oyunundan bahsedilmişken önceden çıkmış oyunların sadece en popüler oyunu ele alınmış. RPG'nin kendi içinde de türleri var artık cRPG demeleri kötü olmuş. cRPG de artık RPG nin farklı bi türü sayılıyor. (Baldur's Gate, Pillars of Eternity benzeri oyunlar cRPG.)
#3
(08.02.2018, Saat: 10:39)bluestorm02 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Güzel ama sadece bilinen oyunlara göre yapılmış bir liste. Şuan da çıkan oyunların neredeyse her oyunundan bahsedilmişken önceden çıkmış oyunların sadece en popüler oyunu ele alınmış. RPG'nin kendi içinde de türleri var artık cRPG demeleri kötü olmuş. cRPG de artık RPG nin farklı bi türü sayılıyor. (Baldur's Gate, Pillars of Eternity benzeri oyunlar cRPG.)

Eksiklikler olabilir ama özellikle 80'ler ve 90'lar listesindeki oyunların yarısını daha önce duymamıştım. Yine de toplamda 400'den fazla oyundan bahsetmişler. Crpg terimini ise computer rpg olarak kullanmışlardır. Masaüstü rpg oyunlarından ayırmak için büyük ihtimalle.
#4
Baya güzel birşeye benziyor bizlerle paylaşman çok iyi olmuş.
#5
Hem ingilizce hemde yazı boyutu karınca yazısı kadar küçük. Benim bunu okuma ihtimalim %0.00001 gibi bir şey. Diğer bir çok arkadaşında aynı büyük ihtimal.

--
Gerçi şimdi gördüm. Sağ alt köşeden +simgesine basınca istediğimiz kadar büyültebiliyormuşuz sayfaları. Ama genede pırt.. Cümle cümle okuyacaksında anlamaya çalışacaksın ~ Türkçe olsa bakardık.