Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

The Dark Brotherhood
#1
[fon‌t=trebuchet ms]Görevler[/font]

[align=center]I. Başlangıç ve Vicente Valtieri'nin Görevleri
resim

[fon‌t=trebuchet ms]Tanıtım[/font]

Dark Brotherhood bir profesyonel suikastçi loncasıdır. Morag Tong'a benzer,ancak misyonları tamamen farklıdır. Lucien Lachance'a göre, Kara Kardeşliğin Cyrodiil üzerinde birçok üssü bulunmakta, ancak oyuncumuzsa sadece Cheydinal'daki terkedilmiş eve erişebiliyor. Bu evin 200 yıllık geçmişi olduğunu yine Lucien'den öğreniyoruz.

Kardeşliğin,Cheydinal kolunun başında Ocheeva bulunmakta,ancak yeni katılanlara Vicente Valtieri tarafından talimat veriliyor. Ocheeva talimatları "Sözcü" rütbesindeki Lucien Lachance'dan almakta, aynı zamanda Lucien kardeşliğe yeni üye alımında da sorumlu kişidir. Lucien ise emirlerini "Dinleyici"den almaktadır.Kara Kardeşliğin mutlak ve tek lideri ise Night Mother'dır.

Rütbeler ise şu şekildedir; Murderer, Slayer, Eliminator, Assassin, Executioner*, Silencer, Speaker, Listener.
*Oyuncu loncada başarıları sayesinde direkt olarak Assassin'den Silencer'a terfi ettiği için Executioner olamaz.
İçeriği GösterResimli:


[fon‌t=trebuchet ms]Katılım[/font]

Katılmak mı istiyorsun? Öldür birini! Shivering Isles ve Cyrodiil'de duyduğun söylentilerin de belirttiği gibi Kara Kardeşlik üye alımlarını, katilleri uykudayken yapar.  Eğer katılmak istiyorsan masum bir vatandaşı öldürmek zorundasın. Birini öldürdüğünde sneak moduna olsan da olmasan da sağ yukarıda "Your killing has been observed by forces unknown...." yazacaktır. Yani "Bilinmeyen güçler cinayetinizden haberdar oldu" yazacaktır. Sonraki uyuyuşunuzun sonunda şöyle bir mesaj çıkacaktır; "The air grows chill and a shadow approaches...." yani "Hava soğuyor ve bir gölge yaklaşıyor". Ardından Lucien Lachance'ı karşınızda bulacaksınız. Kendisi önceden bahsettiğimiz üzere Kara Kardeşliğin "Sözcüsü" idi. Size Kardeşlik içinde üyelik teklif edecek ve kabul edilmeniz için yapmanız gerekenleri söyleyecek.

Şunu unutmayın ki eğer hedefiniz başka bir şey tarafından öldürülmüş ise göreviniz başarılı olmayacaktır. Ya da hedefinizi zehirli bir okla birkaç dakikada öldürürseniz yine sayılmayacaktır. Öldürücü ve son darbeyi oyuncu yapmak zorundadır.

Eğer Kara Kardeşlik'e katılmak istemiyorsanız;

1. Görevi unutun. Hep questline'da dursun ancak siz hiç yapmayın.
2. Luchien sizinle konuştuktan sonra onu öldürün. Ancak şunu da unutmayın Lucien Lachance'ı öldürdükten sonra bir daha asla Kara Kardeşliğe giremezsiniz.

Peki girmek istediniz ama acaba kimi öldürmeliyim derseniz size bir kaç hedef söyleyebilirim;

Glenroy: Oyunun başında İmparator'a eskort eden güvenliklerden biri görevin sonlarına doğru öldürürseniz loncaya girebilirsiniz.
Agronak gro-Malog: Bu görevi yapmanız için Arena factionuna dahil olmamanız gerekir. Eğer Origin of the Gray Prince görevini yaptıysanız ona vursanız bile size saldırmayacaktır. Aynı zamanda onu öldürmek başınıza bedel bağlamayacaktır.
Alga: Bu tekrar doğan bir karakter olduğundan öldürmekten çekinmeyin. Bruma şehrinde yaşar. Olav's Tap and Tack'da bulunabilir.
Alval Uvani: Bu karakterin düşük bir sorumluluk seviyesi vardır,çünkü bolca seyahat eder. Yolda herhangi bir şahit olmadan onu gafil avlayabilirsiniz.(Alval Uvani'yi öldürmenin iyi yanı bu loncanın son görevlerinden biri olan bu karakteri öldürme görevini şimdiden bitirmek olacaktır.)
The Skooma Den adlı mekanda 3'ü 0 sorumluluk seviyesine sahip 4 kişi vardır. Bunlardan birini bedel ödemeden öldürebilirsiniz.
Arena rakipleri savaş dışında,eğer üstlerine fear/demorolize büyüsü yapılırsa bedelsiz bir şekilde öldürülebilir.
Arnora Auria: Eğer Two Sides of The Coin görevini yapmadıysanız,Jorundr'a onu öldürmek hakkında konuştuğunuzda onun Bruma'daki evine gidin ve onunla konuşmadan sadece onu öldürün.
Glarthir: Eğer Paranoia görevini yapmadıysanız,Skingrad şehrinde şapelin arkasında gece saat 12 pm gibi onu orada bulabilirsiniz. Öldürün hiç çekinmeyin. Sosyopatın teki zaten, çükünü ejderhalar ısıracak zannediyor zavallı.
Umbra: Eğer Clavicus Vile'in görevini yapmadıysanız,onu Clavicus Vile'in yakınlarındaki bir Fort yada mağarada bulabilirsiniz. Ama dikkat edin zindan tehlikeli ve Umbra da hafife alınacak biri değil.

Peki neden katılayım ki derseniz size şunun gibi avantajları sayabilirim;
 • Cheydinal Sığınağına tam erişim sağlar. Sığınaktaki eşsiz itemlar satan M'raaj-Dar isimli khajiit tüccarla ticaret yapma şansını elde ediyorsunuz.
 • İlerleyen görevlerde vampir olma fırsatı sunar.
 • Ağırlık yapmayan Poisoned Apple(Zehirli Elma)lara sahip olma şansını yakalarsınız. Bu item M'raaj-Dar'dan satın alınabilir.Ya da bu elmaları ilerleyen görevlerde Lucien Lachance'a ait Fort Farragut'da 3 günde bir bedavaya bulabilirsiniz.
 • Sayısız ve eşsiz bir çok itema erişebilme şansı bulunmaktadır,onlar;

  • [li]Shrouded Armor ve Shrouded Hood, A Knife in the Dark görevinden sonra
  • Dagger of Discipline, A Dark Exile görevinden sonra elde edilir.
  • Black Band, A Watery Grave görevinden sonra
  • Sufferthorn Dagger, Accidents Happen görevinden sonra
  • Scales of Pitiless Justice, Scheduled for Execution görevinden sonra
  • Cruelty's Heart, The Assassinated Man görevinden sonra
  • Shadowhunt, The Lonely Wanderer görevinden sonra
  • The Deceiver's Finery, Bad Medicine görevinden sonra
  • Boots of Bloody Bounding, The Renegade Shadowscale görevinden sonra
  • Shadowmere isimli at, The Purification görevinden sonra
  • Blade of Woe kılıcı, Honor Thy Mother görevinden sonra enchanted olur.
  [/li]

[fon‌t=trebuchet ms]Diğer[/font]

Peki bu loncada bulunmanın kuralları ve sınırlamaları nelerdir derseniz size şunları söyleyebilirim;
 • Biri sizin masum diğer birini öldürdüğünüzü görmediği sürece kanun ile sorun yaşamazsınız. Ancak Dark Brotherhood görevlerini yapmak size, Infamy yani Kötü Ün kazandırır,ve infamy'nin de sizin üstünüzde birkaç etki yapar. Bunlardan en barizi ise infamy'nizin fame'inizi geçmesinden dolayı kilise ve tapınak sunaklarında taptığınızda canınızın artmamasıdır. Aynı zamanda Knights of The Nine görevleriyle de sorun yaşayabilirsiniz.
 • Kara Kardeşlik, Morrowind'deki Morag Tong kadar bölgede yeterince iyi kabul edilmemektedir. Ayrıca eğer bir cinayet esnasında suç üstü yakalanırsanız kendi başınızasınız. Thieves Guild'in aksine bu loncadaki üyeler sizin bedel yani bounty'lerinizi düşürmek için çaba sarfetmezler.
 • 5 Kutsal Kural... Eğer bu kuralları çiğnerseniz Kardeşlikten men edilirsiniz. İlk men edilişinizde tekrar girmek istiyorsanız Sithis'in Gazabını yenmeniz gerekmektedir. Toplamda 2 şansınız bulunmakta. Yani dikkatli olmanızda fayda var.

Ve eğer Dark Brotherhood'a üye ajanları ve yetkilileri daha yakından tanımak isterseniz size şunları diyebilirim;

Antoinetta Marie
İçeriği GösterSpoiler:
Bulunduğu yer: Cheydinal Rütbesi: Slayer

Alval Uvani
İçeriği GösterSpoiler:
Bulunduğu yer: Leyawiin

Arquen
İçeriği GösterSpoiler:

Banus Alor
İçeriği GösterSpoiler:

Belisarius Arius
İçeriği GösterSpoiler:

Gogron gro-Bolmog
İçeriği GösterSpoiler:

Fafnir
İçeriği GösterSpoiler:

Havilstein Hoar-Blood
İçeriği GösterSpoiler:

M'raaj-Dar
İçeriği GösterSpoiler:

Mathieu Bellamont
İçeriği GösterSpoiler:

Lucien Lachance
İçeriği GösterSpoiler:

J'Ghasta
İçeriği GösterSpoiler:

Ocheeva
İçeriği GösterSpoiler:

Shaleez
İçeriği GösterSpoiler:

Teinaava
İçeriği GösterSpoiler:

Telaendril
İçeriği GösterSpoiler:

Ungolim
İçeriği GösterSpoiler:

The Night Mother (nam-ı diğer Unholy Matron)
İçeriği GösterSpoiler:

Vicente Valtieri
İçeriği GösterSpoiler:Evet bunlar Dark Brotherhood'un tanıtım turuydu,sırada görevleri var onu yazdığımda sayfanın en başına birer birer koyucam. İzlemede kalın.
*Görevler kısmı tamamlandı.
[+] Nautilus isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#2
Görevleri yarın ekleyeceğim.
#3
Baya inceledim, ilgimi çekti. Çok güzel olmuş, teşekkürler.  :tebrik
#4
Eline sağlık, çok güzel olmuş. Smile
Ben ana görevde girdiğimiz ilk Oblivion Gate'deki askeri scampla arama girdiği için yanlışlıkla okla öldürmüştüm. Zaten kendisi o görevde her türlü ölüyor, son darbeyi de siz vurun. Smile
#5
Ben teşekkür ederim.
#6
Mükemmel...çok sıkı bir Oblivion oyuncusu olduğun anlaşılıyor. Sonuçta rehberborn'sun.. Cheesy
#7
(14.08.2013, Saat: 13:51)Lorkhan link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Mükemmel...çok sıkı bir Oblivion oyuncusu olduğun anlaşılıyor. Sonuçta rehberborn'sun.. Cheesy
Teşekkür ederim dostum. Sen de öylesin sonuçta.
#8
Ben senin kadar değilim. Bi ana hikayeyle Mages Guild'i bitirebildim. Diğerlerini oynamadım ama oynayacağım.. Cheesy
#9
Görevler kısmı güncellenmiştir.

#10
Dark Broterhood Forever