Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

The Elder Scrolls Romanları
#1
The Infernal City ve Lord of Souls romanlarını okuyan oldu mu hiç? Oblivion ile Skyrim arasındaki olayları anlatıyormuş. Nasıldır bu romanlar, alınmaya değer midir sizce lore bakımından? Gregory Keyes'in başka kitaplarını okumuş olanlar da varsa yazar hakkındaki fikirlerini de merak ediyorum onların. Bu romanlar hakkında bilgi sahibi olan birileri vardır umarım forumumuzda. Smile
#2
Aaa bu evrenin kitaplarının olduğunu hiç bilmiyordum. Liste şeklinde yazabilecek var mı ?
#3
Infernal City var bende ama hepsini okumadım. Oblivion oyunundan 40 sene sonrasında geçiyor, anlatımı nasıl dersen, oyun içi kitaplarda Argonya Raporu diye bir kitap var. Ona benzetiyorum anlatımını. Lore açısından oyunlar kadar geniş değil doğal olarak. Ejderha mızrağını okuyup sevdiysen bunu da seversin muhtemelen. Lord of souls hakkında bir şey diyemiyorum.

http://wiki.elderscrollsturk.com/argonya-raporu/
[+] mertusta isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#4
Bu kitaplar oyunun gerçek evreninde yaşanmış olaylara mı dayanıyor yoksa kurgu mu?
#5
(01.04.2018, Saat: 22:58)DRAGGUR22 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu kitaplar oyunun gerçek evreninde yaşanmış olaylara mı dayanıyor yoksa kurgu mu?

Kurgu derken? Cheesy Loreda var yaşananlar. Yani esonun ekleme yapması gibi bu kitap da eklemeler yaptı bir kaç tane. Ama eso kadar geniş çaplı değil tabi.
#6
(02.04.2018, Saat: 00:04)mertusta Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kurgu derken? Cheesy Loreda var yaşananlar. Yani esonun ekleme yapması gibi bu kitap da eklemeler yaptı bir kaç tane. Ama eso kadar geniş çaplı değil tabi.

Evreni geliştirdi yani resmi olarak. Onu merak etmiştim.
#7
Oblivion Skyrim arasındaki yaşanan olaylara ufak eklemeler yaptı ama dediğim gibi öyle çok büyük çapta bir şey değil.
[+] mertusta isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#8
Türkçeleri olsa kesinlikle okurdum.
#9
Kitapların sesli kitap sürümleri varmış Audible'da. Bir aylık ücretsiz deneme süresi bu ikisi için kullanılabilir. D&R'da da elektronik kitap olarak satılıyormuş. Pandora'da da fiziksel kopyası satılıyor. Biraz araştırdım, ilgilenenlere duyurmuş olayım.
[+] Altug isimli üyenin iletisini 2 üye beğendi