Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Thief-Assasin hakkında birkaç soru
#1
Öncelikle merhaba beyler forumda açtığım ilk konu bu olacak fazla uzatmadan sadete geleyim Smile
oyunda henüz yeni sayılırım two handed savaşçı denedim ama pek sarmadı bende thief oynamaya karar verdim cidden baya zevkliymiş ama hiç main görev yapmadım thieves guilde katıldım bikaç gorev yaptım bu main görevi yapmamın bi zararı dokunurmu?
Bide silah olarak hançer+light kalkan kullanıyorum bu iyimidir yoksa illaki 2 hançermi kullanmam lazım eger öyleyse neden öyle?
Son olarakta sneak, archery, one handed ve light armorum baya gelişti ama speakingde çok geri kaldim bunu nasıl gelistirebilirim?
Şimdiden teşekkürler
#2
Ana görevi yapmamanın bir zararı yok, karakterine uygun guildlere katılarak kendini geliştir. Thieves Guild'i bitir önce, sonra Dark Brotherhood'a katıl, ana görev en son da yapılabilir. Hem ana görevi bitirdikten sonra yaptığın diğer işler boş gelebiliyor, ana görevden sonra yan görevleri yapamayan birçok arkadaşım var. Kalkan kullanman pek mantıklı değil, suikastçi olmak istiyorsan düşmanını en hızlı şekilde öldürmeye odaklanmalısın, o daha sana vuramadan ölmeli mesela. Kalkan defansif bir eşya, yararsız demiyorum ama oynadığın sınıfa çok uygun değil. Speech nasıl gelişiyor dersen NPC diyaloglarında eğer varsa ilk kesinlikle persuasion veya intimidate olan seçeneği seçmelisin, başarılı olursa speech artar. Bunun dışında sık sık ticaret yapmayı unutma, daha pahalı eşyaların alım satımı speech'i daha hızlı artıracaktır.
#3
Sağolun beyler ama neden thief assasin olmasınki? Demirciyi soyup gece o uyurken karısını evde  öldürmek
bence sarıyor bol ekşınlı Cheesy
#4
(19.09.2014, Saat: 00:34)Hyouzou link Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sağolun beyler ama neden thief assasin olmasınki? Demirciyi soyup gece o uyurken karısını evde  öldürmek

bence sarıyor bol ekşınlı Cheesy

Thief assassin oluyor zaten. Oyunda hayal edebileceğin her şey RPdir, asıl olay senin ona sadık kalarak oynaman. 
#5
Ben birazda kendi mantığımla takılmak istediğim için ana görevi yapmadım bu thieves guild ödülleri drop arttırıyormuş önce yaparsam mağaralardan falan daha zengin çıkarım diye düşündüm bide belli bi görevden sonra rasgele ejderha spawnlanıyormuş gelişmeden ejderlerle uğraşmak pek mantıklı gelmedi
#6
Sneak Tools modunu kur dostum.

Kuracaksan bunuda incele.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7U-N4Jo4tgs [/youtube]
#7
Daha hiç mod kurmadim ama dediğin mod güzele  benziyor deniycem eve geçince
#8
Dark Brotherhood'a katıl kesinlikle.Sneak Tools modunu ben de öneriyorum.Sneak geliştirmek için özel bir taktik var mı bende bilmiyorum.Zaten stealth'e dayalı karakter yapınca nasıl geliştiğini anlamıyorsun.Kalkan kullanma.(Rp yapıyorsan o başka)Thief ya da Assassin ikisi de yakın dövüş karakteri değildir tamda bu yüzden kalkan kullanma.Kılıç da kullanma bence yay ve hançer yeterli.