Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Thieves Guild - 4 / Dampened Spirits
#1
resim

Şimdi Maven Black-Briar ile konuşacağız. Kendisi Bee and Barb’ın üst katında yada Black Briar Meadery’de bulunabilir. Onunla konuşacağız ve Honningbrew ve Black-Briar arasındaki rekabeti ortadan kaldırmak istediğini ve bize ihtiyacı olduğunu söyleyecek. Bu işletmenin daha yeni açıldığını söyleyecek ve Sabjorn’un burayı açacak kadar sermayeyi nereden bulduğunu ve ona yardım eden gizli ortağının kim olduğunu öğrenmemizi isteyecek.

resim

Whiterun’daki Bannered Mare aldı handa bekleyen Mallus Maccius ile konuşacağız. Maven bizi bu adamdan ayrıntıları almamız için gönderiyor çünkü. Mallus ile konuştuktan sonra bu sinsi planın her detayını bize anlatıyor. Honningbrew Meadery’yi işleten Sabjorn ile konuşmamızı istiyor ardından.

resim

Sabjorn’un çok heyecanlı olduğunu görebilirsiniz çünkü Commander Caius birasını tatmak için oraya gelecekmiş. Bodrum katındaki yuvalarla ilgili sorunları varmış. Etrafı sıçanlar basmış vesaire… Bu haşere temizleme işini alacağız ve o arada Honningbrew’un bira tankını zehirleyeceğiz.

resim

İşi alıyoruz ve bu yuvaya doğru yol alıyoruz. Oraya gitmek epey basit. Dümdüz ilerleyerek önümüze çıkan sıçan ve örümcekleri öldüreceğiz. Yuva kısmına geldiğinizde Hamelyn adlı herife dikkat edin. Epey güçlü büyülü saldırılar yapabiliyor bu adam. Eğer onu öldürmekte sıkıntı yaşarsanız kurtadama dönüşün ve özel havlama gücünüzü kullanarak korkutup kaçırın.
resim

Yuvayı zehirledikten sonra sağ taraftaki tünelden devam ediyoruz ve Honningbrew Boilery’ye giriyoruz. Yapmamız gereken üst kata çıkıp ortada duran bira varilini zehirlemek. Sabjorn’dan aldığımız zehri oraya boşaltıyoruz.

resim

İşimiz bitti. Sol tarafta asılı duran anahtarı alarak Boilery’den dışarı çıkıyoruz. Sabjorn ile konuşmak için geri dönüyoruz. Tam vaktinde geldiğimizi söyleyecek, çünkü Caius gelmiş. Ve parti başlıyor! Caius birayı tadıyor ve hiç beğenmiyor. Mallus’u Honningbrew’un başına geçirdikten sonra Sabjorn’u alıp Dragonsreach’in yolunu tutuyor.

resim

Bütün olanlardan sonra Mallus ile konuşuyoruz ve bize Sabjorn’un gizli ortağını bulmamız için yardımcı olabilecek kitapların nerede olduğunu söylüyor.

resim

Üst kata çıkıyoruz ve Sabjorn’un çekmecesini açıyoruz işimize yarayan belgeleri topladıktan sonra odanın içinde duran Honningbrew Decanter’ı da almayı unutmuyoruz. Decanter için Delvin Mallory bize iyi para ödüyor.

resim

Riften’a geri dönüyoruz ve Maven Black-Briar’a bulduğumuz notu veriyoruz. Bize bu notu Brynjolf'a vermemizi söylüyor. Nottaki sembolün ne anlama geldiğini açığa çıkarmamız gerekecek. Brynjolf ile konuştuktan sonra Mercer Frey’e gidiyoruz ve Scoundrel’s Folly görevi başlıyor.