Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Thieves Guild - 7 / Hard Answers
#1
Görevimize başlayalım. Öncelikle Winterhold’da bulunan Enthir ile konuşmaya gidiyoruz. Elf bize Gallus’ Journal’ın Falmer dilinde yazıldığını söylüyor ve Enthir de bu dili bilmediği için bizi Markarth’a Calcelmo’ya yönlendiriyor. Calcelmo’nun sahip olduğu bazı dökümanlar sayesinde bu kitabı tercüme edeceğiz.
Calcelmo ile konuştuğumuzda bize bu Falmer dili çalışmasının çok büyük bir öneme sahip olduğunu söylüyor. Eğer daha önceden The Book of Love görevini yaptıysanız size müzenin anahtarını verecektir. Eğer yapmadıysanız ve Speech yeteneğinizle anahtarı koparmayı başaramazsanız lockpick ile ilerlemeniz gerekiyor.

Ben görevi yaptığım için anahtarı alıyorum. Müzedeki askerlere görünmeden ilerlememiz gerekiyor. Hepsini teker teker avlarsanız işiniz bir nebze kolaylaşabilir. Yolumuza devam ediyoruz. Karşınıza çıkan Wizard’s Guardları ve askerleri öldürerek ilerleyin. Calcelmo’s Tower’a geldiğinizde taştan çevirileri almanız lazım.

resim

Bunun için bir adet Roll of Paper ve bir adet de Charcoal’a ihtiyacımız var. Bunları salonda masanın üzerinde bulabilirsiniz. Eşyaları elde ettikten sonra tekrar taşa gidip yazıları kağıda geçirin.

Siz yazıyı yazdıktan sonra karşı kapıdan çok sayıda asker içeri girecek. İsterseniz kafa göz girişebilir, isterseniz sabırlı davranırsanız hiç kan akıtmadan gizlice mekandan kaçabilirsiniz. Seçim sizin. Ben kapışmaya girmeden sessizce ayrıldım. Şimdi çıkınca sağ tarafa doğru ilerleyin ve şelalenin tam aktığı yerden atlayın. Hiç bir zarar almayacaksınız çünkü suya atlıyoruz. Yüzerek kıyıya çıkın ve yeni rotamız The Frozen Hearth.

Hana gittiğimizde alt kata iniyoruz ve kağıtları Enthir’e teslim ettikten sonra bize çevirisini yapacak. Anlaşılan Gallus’un Mercer Frey hakkında bazı şüpheleri varmış. Çeviri işi bitince önce Enthir, sonra da Karliah ile konuşun ve görevi bitirin..