Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Türk filmlerine değer verin!
#1
Exclamation 
Konu dışı denince akla ilk gelen isim bendeniz Behlül "soytarI" SOĞUKSU yine sizlerle! Bu günkü konumuz ise benim az önce izlediğim Dağ filmlerininde sağbısı Alper Çağlar'ın Panzehir adlı filmine. Aslında burada filmden çok Türkiye'nin Türk aksiyon filmine aç olması ama destek olmaması. 

Yani adam bildiğin John Wick filmi yapmış ve bunu Warner Bros dağıtmış fakat 90.000 izlenmiş. Adam alman, italyan falan da kullanmış. Yok abi gitmiyor Türkiye'de. Bize Polat lazım Yusuf Miroğlu lazım. Ağır abisiz aksiyon tutmaz. Ya da Nefes ve Dağ filmleri gibi bizi can damarımızdan vura vura askerlerimizi anlatacak. 

Kısaca demek istediğim kime sorsan "Ya abi hep aynı şey, Amerikan filmleri gibi aksiyon filmi çekemiyorlar ki izleyelim". Yahu adam yapmış yine izlememişsiniz. 2014'de 77 milyon insan vardı hadi 20 milyonu çocuk 20 milyonu da yaşlı 20 milyon da film sevmiyor. 17 milyon kişiden 90 bin izleyici. Buna bende dahilim gerçi. Utanıyorum. Bir de yahu yakışmıyor ki. "Ahmet Rus mafyası eroini buradan sevk edecek Haydarla Süleyman siz şu binada olacaksınız" oldu mu şimdi. Bir yerden sonra insan illa ki Rıza Babayı bekliyoruz. Jason Statham filminin kopyasını yapsalar "Oha lan böyle şey mi olur film işte abartmışlar" derler. Dünyada bir kişi Statham'a bunu demiş midir acaba? 

Sinemaya gidiyoruz. "Ne film var? Aaa amerikan filmi koş koş." Hemen yurtdışı filmlere. Türk filmlerine zerre şans veren yok. Adamlar film yapıp zarara niye girsinki, haklılar. Türkiye'de izlenen tek Türk filmi türü romantik. Onunda sebebi belli. Ya arka koltuk sevgilileri ya da evliliğinin ilk yıllarındaki romantik koca figürlü abilerimiz ve eşleri. 

Bunları yazıyorum ve elderscrolls forumuna yazıyorum. Çoğunuz diyordur şimdi "Git video çek ya da Blogda yaz napalım şimdi" diye. Doğru ama ben senelerdir buradayım. Önce kendi evimden başlayayım dedim. Beni en iyi dostlarım anlar dedim. Çok yükseldim yahu sabah sabah. 

Neyse. Kısacası iyi veya kötü gidin film izleyin ama Türk filmi izleyin. Aksiyonsa direk zaten acımayın. Dağ 2 filmi bile ilk hafta 200 bin izlendi. O kadar reklama rağmen. Sonra o 200 bin kişi bende dahilim, deli gibi sağa sola "Abi gidin efsane" diyerek zorla götürüp çıkışında "Aa gerçekten güzelmiş, hayret güzel film yapabilmişler" diyen tiplere maruz kaldık. 25 haftada da 3 milyon izlendi sonra. Bu kabul edilir rakam işte. 

2 kere kısaca dedim ama yine kaptırdım bayır aşağı boşta. Gidin abi gidin. Türk aksiyonu iyidir. Bırakın kopya olsun ama olsun. İzleyinki adamlar para kazansın aşka gelip kendileri yazsın. 

Oh be rahatladım!