Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

ESO Update 17 Data Mining - Bölüm 2
#1
Yeni data mining verileri Summerset isle genişleme paketi ile ilgili bilgiler artmaya devam ediyor.

Summerset Isle
İlk olarak summerset isle'da görebileceğimiz kasaba ve şehirler belli oldu. Aşağıdaki Arena'dan alınma haritadaki kırmızı işaretli bölgeler:

[Resim: pXLNwybIsCmGkTpW5ewLPyh2GRCg9oRjoLSMI67k...ZEoQU0j2-E]

Summerset Isle, Vvardenfell haritasına göre daha büyük olacak. Summerset Isle'da 144 harita hücresi bulunurken, Vvardenfell'de 81 adet bulunuyor. Ayrıca Sload harabeleri, Kristal Kule, Evergloam (Nocturnal'in diyarı), Arteaum (Summerset Isle'ın üçüncü en büyük adası), Dreaming Cave (Psijic Order kontrolünde bulunan ve oblivion diyarlarına gidip gelmeyi sağlayan bir yer) ve Spiral Skein (Mephala'nın diyarı) ile ilgili birçok dosya bulunmuş.

Psijic Order - Yeni class ve/veya yeni guild
Önceki yazıda da bahsedildiği gibi yeni gelecek sınıfın Necromancer olacağı düşünülüyordu. Fakat yeni data mining'e göre yeni sınıf Psijic olacak gibi duruyor. İşin ilginci oyunun dosyalarında hem yeni bir class hem de yeni bir guild olarak gözüküyor. Aktif yetenkeleri arasında zamanı durdurma, zamanı geri alma, iyileştirme gibi şeyler bulunuyor.

Bu arada guild yetenek ağacınızda ilerlerken kazandığınız deneyim puanını ayrı olarak görebileceksiniz. Aynı aşağıdaki gibi:

[Resim: MgFWJA1n1uWD2a-kxqSXk-3tGgMQbF_WW8ZN_3sC...MKdJc4aNyl]

Tüm guildlerin ikonlarına da ulaşılmış. Soldan sağa doğru sıralarsak şöyle oluyor; Fighters Guild, Mages Guild, Undaunted, Thieves Guild, Dark Brotherhood ve Psijic Order:

[Resim: r6z-qwNSrSUMOAJKEBwLILRkoIn4xY7sJK6IGGnc...dYZJakMkqr]

Skyrim'in mages guild görevinde de karşılaştığımız Psijic Order nedir diye merak edenler şu yazıya göz atabilir: http://wiki.elderscrollsturk.com/psijic-order/

Jewellery Crafting

Bir önceki yazıda bahsettiğimiz büyü yapımından sonra şimdi de mücevher yapımına dair dosyalar bulundu. Ayrıca mücevherler üretimi için oyuna yeni materyaller eklenecek.

Sıradaki dlc
Summerset Isle genişleme paketinden sonra gelecek dlc ile ilgili az bilgi var ama muhtemelen Psijic Order veya Mephala temalı olacak.

Çeşitli bilgiller
Geri kalan diğer bilgilere gelecek olursak, yeni genişleme paketinde Daggerfall Covenant görev serisinden tanıdığımız Darien bize eşlik edecek gibi gözüküyor. Onun dışında Sload'lar ile ilgili birçok yeni dosya bulunmuş. Büyük ihtimalle zihin kontrolü gibi yetenekleri olacak.

Genişleme paketinin giriş görevinin diyaloglarının bir kısmına da buradan bakabilirsiniz: http://en.uesp.net/wiki/Online:Through_a_Veil_Darkly

Son olarak ise Summerset Isle'da kullanılacak müziklerden biri:Kaynak: http://blog.uesp.net/index.php/2018/02/1...a-mining-3
[+] Darkdeep isimli üyenin iletisini 4 üye beğendi
#2
Umarım Psijic Order'ı çok fazla basitleştirmezler. Ritemaster Iachesis'i görsek yeter benim için. Fazla bir şeyde gözüm yok.
#3
Genişleme paketi bu akşam tanıtılacak ama bugün gelen son güncelleme ile oyuna eklenen bazı çizimleri de ekleyeyim:


İçeriği GösterSpoiler:

Ayrıca muhtemelen collector's edition'a özel bir pet olarak yavru griffin eklenecek. Bu zamana kadar tes evreninde görmediğimiz bir yaratık türü.

Kaynak
#4
ESO'nun artworkleri harika yav. Mükemmel çiziyor adamlar helali var.
#5
Aynen baya hoş gözüküyor. Tes6 da böyle olacak işte. Atmosfer yeşillikler muazzam görüntüler falan *-* Umuyoruz yani.