Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Vampir Temalı Dizi, Film ve Anime Tavsiyesi
#1
Son zamanlarda canım aşırı derecede vampir temalı film dizi vesaire istiyor ama ne kadar çok popüler bir konu olsada içerik çok kısıtlı.Dizi ve filmlerin çoğunu bir kaç günde tükettim ancak animeleri hakkında hiç bir fikrim yok. İzlediğim seriler:

True Blood
The Vampire Diaries
Gir Kanıma
Alacakranlık(Maalesef)
Dracula
Karanlıklar Ülkesi
Vampirle Görüşme
Blade
Vampir İmparatorluğu
Bir Vampir Hikayesi
Being Human
Hemlock Grove

Ne kaldıki? Dediğinizi duyar gibiyim ama hala doymadım.
#2
Vampire Diaries yazaktım fakat listeye yazmışsın da onu bitirdinmi gerçekten ben o diziyi 3 kere falan bitirmişimdir eğer bitirmediysen kesinlikle bitirmeni öneririm.
#3
(21.01.2018, Saat: 22:24)Batuhan. Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vampire Diaries yazaktım fakat listeye yazmışsın da onu bitirdinmi gerçekten ben o diziyi 3 kere falan bitirmişimdir eğer bitirmediysen kesinlikle bitirmeni öneririm.

Daha önce yine forumdan birisi önermişti, o yüzden evet tamamını izledim.
#4
Vampire: The Masquerade Bloodlines diye bir oyun var, ilgini çekebilir.
#5
(21.01.2018, Saat: 23:02)Newoooo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Vampire: The Masquerade Bloodlines diye bir oyun var, ilgini çekebilir.

Bir çok kez almayı planladım ama dili çok ağır gibi duruyor. Orta seviye Ingilizce ile oynanır mı?
#6
(21.01.2018, Saat: 23:35)savastutkunu67 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir çok kez almayı planladım ama dili çok ağır gibi duruyor. Orta seviye Ingilizce ile oynanır mı?

Dili çok ağır, az çok oynanır ama
#7
Vampir temalı oyun olarak ayrıca Castlevania ve Legacy of Kain serisi var. Legacy of Kain'in hikayesi için çok iyi diyorlar ama ben daha oynamadım.
#8
Castlevania'ı oynadım Legacy of Kain pek ısınamadığım bir seri.
#9
Castlevania'nın Netflix yapımı animesi de var. Çok kısaydı ama beğenmiştim ben, devamı da gelecek.

Oyun olaraksa Castlevania: Lords of Shadow'un (ikincisini oynamadım) vampir temalı olduğunu söylemek zor aslında, şimdi spoiler vermemek için söylemeyeyim de o oyunu gotik temalı, ortalamanın biraz üstünde bir hack & slash oyunu olarak değerlendirmek lazım. Bu arada Castlevania oyunu deyince aklına yeni çıkanlar geliyordur diye söylüyorum, eski oyunlarla ilgili bilgim yok.
#10
(22.01.2018, Saat: 00:44)Altug Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Castlevania'nın Netflix yapımı animesi de var. Çok kısaydı ama beğenmiştim ben, devamı da gelecek.

Oyun olaraksa Castlevania: Lords of Shadow'un (ikincisini oynamadım) vampir temalı olduğunu söylemek zor aslında, şimdi spoiler vermemek için söylemeyeyim de o oyunu gotik temalı, ortalamanın biraz üstünde bir hack & slash oyunu olarak değerlendirmek lazım. Bu arada Castlevania oyunu deyince aklına yeni çıkanlar geliyordur diye söylüyorum, eski oyunlarla ilgili bilgim yok.


Castlevania animesini izledim.
#11
Anime olarak Hellsing Ultimate ve özellikle Trinity Blood'u tavsiye ederim.

Oyun olarak da Vampire: Masquerade-Bloodlines'i şiddetle tavsiye ediyorum. Bana göre bu oyun, oynayabileceğin en iyi MMORPG oyunudur. Oyun için tavsiye edilen ingilizce seviyesi ise Intermediate. Uzun cümleleri anlayabiliyorsan çok rahat oynarsın. En kötü uzun cümlelerdeki bazı kelimeleri seçebilirsen yine o cümlenin ne demek istediğini anlarsın. Anlaması ve öğrenmesi zor bir oyun değil.
#12
@Darkdeep @PhantomDancer artık gerekirse elimde sözlükle oynarım diyerek gaza geldim ve Vampire Masquerade - Bloodline'ı aldım. Daha 20 dakika oynamış olmama rağmen gerçekten çok güzel. Sadece istediğimiz an birisinden kan çekebilmek bile aşırı iyi duruyor. Sonunda Sims ve Skyrim'deki ne kadar uğraşırsan uğraş yarım kalan vampir mekaniklerinden uzaklaşmak bünyeye iyi geldi sanırım şuan daha oynamadan çok mutluyum. Aslında bu zamana kadar hep almak istedim ama ben dili ağır oyunları sürrekli çevir ilerle çevir ilerle mantığı ile oynadığım zaman böyle bir içim daralıyo gözüm falan ağrıyo ama gülü seven dikenine katlanır. En azından oyunu bitirdiğimde yeni TES serisini sözlük olmadan oynayacak hale gelirim her halde.(Inşallah.) Akşam akşam beni gaza getirdiğiniz için teşekkürler ihtiyacım vardı.
[+] savastutkunu67 isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#13
Only Lovers Left Alive
#14
(22.01.2018, Saat: 02:43)Scathach Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Only Lovers Left Alive

İzledim.
#15
Van Helsing var çoğu kişi diziyi kötü yorumlasa da bana göre hoş bir dizi göz atmanı öneririm bro.