Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

White Assassin
#1
Merhaba, ilk rehberim fazla tutmadı ama ben oynarken zevk aldığım karakterleri sizlerle paylaşmayı seviyorum. Bu benim ikinci rehberim. Anlatacağım karakter fırtınapelerin ve gelenekçi bir Kuzeyli'nin savaşçılık yerine gizli bir vampir suikastçi olmayı tercih etmiştir. Eğer geleneksel bir Kuzeyli olmaktan mutluysanız ama savaşçı oynayış biçimini sevmiyorsanız bu karakteri tavsiye ederim.

                                                                    Hikaye

 Merhaba, ben Alvie ve yarın sabah infaz edilerek İmparatorluk köpeklerinin yüzünü güldüreceğim. Ve son olarak bu günlüğü okuyanlara hayatımı anlatmak istiyorum... Ah, nereden başlayacağımı bilmiyorum !

 Yaklaşık 23 yıl önce Bruma kentinde çiftçi bir ailede doğdum. Annem doğum sırasında ölmüştü, babam ise ahırdan bozma evimizde bana bakmak için hırsızlık yapıyordu. Bir Kuzeyli olmasına rağmen o kadar çok sinsi biriydi ki devamlı dışlanan bir hane haline gelmiştik. Ama kimse bizi sevmese bile ben biricik babamla o berbat hayatı yaşamaya katlanıyordum. Ergenlik çağına girdiğimde bende onu yüzüstü bırakmamak için dilenciliğe ve yankesiciliğe başladım. Taa ki bir akşam minik kanunsuz işimden geldiğimde kent meydanının kimsesiz sokaklarında babamı bir darağacında yanında iki İmparatorluk muhafızı ile gördüğüm zamana kadar. Hayatımda ilk defa geç kalmıştım.... Ve bu ilk ve son geç kalışım babamın canına mal olmuştu. Artık bir kese septim ile dönen saçma düzeni bozmaya yeminimi etmiştim bile.


 Askeri vali şehirde yetimhane olmadığı ve beni fazla uzaklaştırmak istemediği için tamı tamına 2 yıl boyunca şehir zindanında tuttu. Orada İmparatorluk muhafızlarının bana karşı nefret kokan zorba davranışlarının yanı sıra birçok mahkumla da tanışmak zorunda kaldım. Kimi benim için iyi bir tecrübeydi, kimi kötü. Ama orada can yoldaşım Ragnar ile tanışacağımı nereden bilebilirdim ki?

 O gerçekten çok iyi biriydi. Birbirimize çok benziyorduk, buraya girmemizin sebebi bile aynıydı. Tek farkı o benden çok daha iyi bir hırsızdı. Sohbetlerimizden birinde buradan çıkınca beni eğiteceğini ve beraber çalışacağımızı söyledi, öyle de oldu. 16 yaşında oradan serbest kaldığımızda ilk iş bir Talos tapınağına yerleşmek oldu. Gündüz orada ilahımıza tapıyor, akşamları çıkıp hırsızlık yapıyorduk. 23 yaşında koca adamlar olana kadar kader arkadaşlığımızı bu şekilde devam ettirdik. İki zıt fikre düşmüştük, ülkemizde iç savaş çıkan o yıllada ben Fırtınapelerin tarafını desteklerken of çok katı bir İmparatorluk yanlısıydı. Benim isyana katılmama izin vermiyor, devamlı fırtınapelerinler çapulcu olduğunu söylüyordu. Ama ben davama aşkla bağlı bir Kuzeyliydim ve Skyrim'e gidip orada ülkem için savaşmak istiyordum. Bir gece onu öldürdüm ve Skyrim'in yolunu tuttum. Ama maalesef sınırda yakalandım. Ertesi gün hayatımın son anı olacak. Yazdığım bu günlüğün mezarıma benimle birlikte gömülmesini arz ediyorum. Sanırım vasiyet vermek benim de hakkım.

                                                    Yetenekler


Sneak: Karakterimiz bir suikastçi olduğu için bu en önemli yeteneklerden biridir.

Archer: Genelde uzaktan oklama taktiğini uygulayacağız. Bu yüzden bu yetenek ister istemez gelişecektir. 

One-handed: Eğer fark edilirsek hançerler düşmanlarımıza biraz saldırdıktan sonra ilk fırsatta kaçacağız. Veya ikincil silahımız olan hançerleri düşmanımızın arkasından sinsice saldırmak içinde kullanabiliriz. Bu yüzden bu da çok önemli bir perk.

Kalan tüm yetenekler opsiyoneldir ama bunlara sahip olmanız aşırı bir önem arz etmektedir. Karakter önceki hayatına bakarsak ta bu yeteneklere sahip olduğunu anlayabiliriz.


Level atlanıldığında kuvvete ağırlık vermek en mantıklısı olacaktır. Ama arada sağlığı da yükseltmek gerekli, fark edilmelere karşı.

Gizlilik taşını aktif edip yeteneklerimizi geliştirdikten sonra Shadow Stone'u aktif ediniz.

                                                         
                                                    Eşyalar

Bülbül zırh setini kullanmak mantıklı bir seçim olacaktır.

                                                                   Rol Önerileri


*Fast Travel Yapmayın.


*Bu karakterin özelliği zor olması. Siz de zorlaştırmaktan çekinmeyin. Legendary ve master zorluk seviyesi idealdir.

*Katı bir Stormcloak olun. Bu taraflı bir hikayedir. Eğer İmpratorluğu destekliyorsanız oynamayın.

*İmparatorluk kamplarını, haydut kamplarını, mağaraları vb... sık sık sinsice basın. Saldırılarınızı daima bir suikastçi gibi gizli yapın.

*Kısaca hem kötü kalpli, ailesi ve kendisinden başka birşey dünmeyen bir para düşkünü, hem de gelenekçi, ırkçı, dindar bir Kuzeyli olun!

                                                           Tavsiyeler

*Oyuna bir Khajiit veya sinsi bir ırk ile başlamamanız işinizi zorlaştırır. Bunu engelleri ortadan kaldırmak için;

1-) Faendal'ı yoldaş olarak yanınıza alın, ondan eğitim aldıktan sonra paranızı geri alırsınız. Böylece okçuluk yeteneğiniz erken gelişir.

2-) Geceleri sık sık ev ve dükkan soyun, hatta sarayları da. Böylece deneme yanılma yöntemiyle sinsiliğiniz gelişecektir. Hem de para kazanmış olursunuz. 
3-) Vampir olun!
4-) One-handed oldukça temel bir yetenek. Sık sık fark edileceğiniz için bol bol savaşacak ve bu yeteneğinizi geliştireceksiniz.


Mod Tavsiyeleri

*Tüm Dlc'ler yüklü olmalıdır. Dragonborn görevlerini yapmakta ve ana hikayeyi takip etmekte sakınca yoktur.

Vampirlik özelliklerini geliştiren mod: [font=arial, sans-serif]https://www.nexusmods.com/skyrim/mods/9717  [/font]
Better Vampires modu yüklenirse de kişi vampirlikten daha iyi faydalanabilir. 
Karakter hakkında anlaşılamayan soruları zevkle cevaplarım.[Resim: 7881d2298692f5e9a5dfcc5edf029809ee6a421d_hq.jpg]
[+] Apple3434 isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#2
Thumbs Down 
Sıradan
#3
(26.01.2018, Saat: 21:09)AsmMsb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıradan

Kesinlikle! Ben daha çok hikayesini yazmaktan zevk alıyorum. Bana kalırsa diğer kısmını komple siz halledin, değiştirin vb... Benim asıl amacım hikayemi paylaşmak.
#4
(26.01.2018, Saat: 21:09)AsmMsb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sıradan

Eminim amacın o değildir ama biraz fazla ofansif cevap olmuş gibi. 


@Apple3434 Hemen hemen her hikayeyi okurum,ayırt etmem yani. Yazdıklarını (karakter geçmişlerini) biraz daha komplike bir şekilde yazmaya çalışırsan eminim daha iyi olacaktır. Belki sen böyle oynamayı seviyorsun ama insanlar bu şekil karakter oluşumlarını zaten sürekli yapıyor. Skyrim'de ne kadar farklı karakter oluşturulabilir ki zaten.Hikayelere kendince farklı bir şeyler katmaya bak.Diğer oluşumlarını bekliyorum.
[+] Rask isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#5
(26.01.2018, Saat: 21:36)Rask Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Eminim amacın o değildir ama biraz fazla ofansif cevap olmuş gibi. 


@Apple3434 Hemen hemen her hikayeyi okurum,ayırt etmem yani. Yazdıklarını (karakter geçmişlerini) biraz daha komplike bir şekilde yazmaya çalışırsan eminim daha iyi olacaktır. Belki sen böyle oynamayı seviyorsun ama insanlar bu şekil karakter oluşumlarını zaten sürekli yapıyor. Skyrim'de ne kadar farklı karakter oluşturulabilir ki zaten.Hikayelere kendince farklı bir şeyler katmaya bak.Diğer oluşumlarını bekliyorum.

Sweetroll Thief'i de ben yazdım, sanırım daha iyiydi.
#6
Ona da göz attım. Normal oluşumlardan farklı olduğu için ilgi çekici geldi. Sonuç olarak herkese farklı oluşumlar hitap ediyor. Sen yazmaya devam et ama kendini zorlamadan yaz.
#7
(26.01.2018, Saat: 21:34)Apple3434 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kesinlikle! Ben daha çok hikayesini yazmaktan zevk alıyorum. Bana kalırsa diğer kısmını komple siz halledin, değiştirin vb... Benim asıl amacım hikayemi paylaşmak.

Ha hikaye iyi ama ona laf yok
[+] AsmMsb isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi
#8
(26.01.2018, Saat: 21:49)AsmMsb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ha hikaye iyi ama ona laf yok
Teşekkür ederim, bol bol hikaye yazacağım takip et lütfen Smile
[+] Apple3434 isimli üyenin iletisini 1 üye beğendi