Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Witcher 1 Ve Witcher 2 Hakkında Sorular
#1
Question 
1-)Witcher 2'nin Savaş Mekanikleri Nasıl?Witcher 1'deki Gibi Mi?
2-)Witcher 1'de Karakter Geliştirme Önemli Mi?Yani Karakter Geliştirme Sadece Bonus Mu Yoksa Dark Souls'taki Gibi Yalnış Geliştirirsek Oyunun İlerisinde Ayvayı Yiyor muyuz?
3-)Witcher 1'de Nasıl Karakter Geliştirilir?
4-)Witcher 1'de Saldırılar Nasıl Bloklanır
5-)Witcher 1'de Saldırılardan Nasıl Kaçılır
#2
W2'nin savaş mekanikleri kısaca "yuvarlan, yuvarlan, bi' daha yuvarlan". Bi' kere vurduysan en az 3 kere kaçıyosun.
-
Görevleri yaparak. Oyun başında (Chapter I de) geceleri Barghest keserek XP kasabilirsin. Ayrıca kafatasları da güzel para ediyor.
Aynı zamanda Chapter II ve III boyunca "Swamp" diye bi' yere ulaşabiliyosun, orda da geceleri ortaya çıkan yaratıkları keserek güzel XP kasabilirsin.
Bloklayamıyosun.
W/A/S/D ye iki defa bastığında öne/sola/arkaya/sağa kaçınabiliyosun, ayrıca otomatik kaçınma şansı da var (animasyon falan yok, ekranda "Parry" yazısını gördüysen otomatik kaçınma gerçekleşmiş demektir, tuşlara basarak yaptığında animasyon var).
#3
W2'deki kadar saçma bir dövüş sistemini başka hiç bir oyunda görmedim sanırım Cheesy Bir tane kel kafalı eleman çıkıyor karşına adamın canı 100.000 seninki 1000 , onun hasarı 100 senin hasarın 50.
Ayrıca W2'de fark ettiğim kadarıyla ilk şu kalkan veren büyüyü geliştirmek önemli.
#4
Teşekkürler

Beyler Gittim Mumları Yaktım Ama Hala Lanetli Tazılar Yokolmadığından Muhterem Beni Cadıya Yolladı Cadı Da Benden 5 Yabanmersinin Toplamamı İstedi Bulamıyorum Yabanmersinini
#5
kanka eğer "Intelligence" yetenek ağacından (Sign'ler ile alakalı olan) "Herbalism" adlı yeteneği açmadıysan ne bitkiler hakkında bi' bilgin oluyo, ne de toplayabiliyosun.
Senin "yaban mersini" de büyük ihtimal "Berbercane fruit". Yeteneği açtıktan sonra ALT'a basarsan etraftaki bitkilerin isimlerini görebilirsin (tuşu yanlış hatırlıyo olabilirim).
Barghest, Ghoul, Graveir ve Drownerlar hakkında bilgi sahibi değilsen de "Monster Lore" adlı yeteneği de açabilirsin aynı yetenek ağacından.
http://witcher.wikia.com/wiki/Intelligence
#6
1- Witcher 2'nin ilk oyunla savaş mekanikleri açısından pek bir benzerliği yok. W1'de üç farklı saldırı biçimini kullanırken W2'de normal ve ağır şeklinde iki saldırı biçimi var ve kaçınma-savunma önemli bir yer tutuyor. W2'de temelde kılıç kullanımı, büyü ve simya üzerine kurulu bir yetenek sistemi var, savaş mekanikleri de bu yetenek sistemine dayanıyor. Seçtiğin yeteneklere göre de oyunu oynayış biçimini şekillendirebiliyorsun. Mesela büyü yetenekleri üzerine yoğunlaşıp Quen'i geliştirirsen ayrıca bir de kılıçla savunma yapmak için gereken yeteneği açmaya ihtiyaç duymazsın. Ya da simya yeteneklerini geliştirip daha kaliteli ve uzun süre etki eden iksirler yapıp canını yükseltebiliyorsun, böylece de istersen Quen'i bile kullanmazsın. Zaten oyunda açabileceğin yetenek sayısı da sınırlı, toplamda en fazla 34 yetenek puanı elde edebiliyorsun. Bu olay oyunu ikinci defa oynadığında farklı bir oynayış biçimiyle oynamana imkan sağlıyor ve dolayısıyla da oyunun tekrar oynanabilirliğini artırıyor. 

2- Ayvayı yeme durumu olacağını sanmıyorum, ben normal zorlukta çok zorlanmamıştım. Doğru zamanlamayla tıklamaya devam edebildiğin sürece ciddi bir sorunun olmaz. Eğer zamanlama hatası yapmadan combolarını sürdürerek (alevli kılıç sembolü çıktığında tıklayarak) oynayabilirsen düşmanın sana vurma şansını da azaltmış oluyorsun. Tabii sen her görevi yaparak olabildiğince çok XP kazanmaya çalış yine de. Zorlanırsan simyaya başvurabilirsin. Ayrıca para biriktirmeni de tavsiye ederim çünkü oyunda satın alabileceğin kimi zırhlar var. Bir de oyunun sonuna yaklaştığında yaptırabileceğin Raven's armor (Türkçe yamadaki karşılığını bilmiyorum) adında hoş bir zırh var, bir görev aracılığıyla ulaşabiliyorsun.