Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Witcher 2 save sorunu
#1
Beyler witcher 2 steam den aldım fakat oyun kaydetmiyor sorun ne bilen var mı ?
#2
Bende de aynı. Oyunun bazı problemleri varmış zaten. Bilmem ne baya bir patch'i yapılmış. Onları yükleyip oynuyormuşsun sorunlar gideriliyormuş ama bende bir şey yüklemedim öyle oynuyorum. Şey F5 basıyorsun kayıt etti gibi tepki veriyor ama öldüğünde o f5 ile alakası olmayan. En son kendisi manuel kaydettiği yada senin manual aldığın save'den başlatıyor değil mi ? Smile

Benim bulduğum çözüm. Çözüm değilde rahat oynama şekli: F5 kullanmama. Her seferinde esc bas ve kayıt et de. Manuel save yap yani.

Buda bir diğer sorunu beraberinde getiriyor. Oyunda üzerine save yazmıyor. Her save için yeni dosya yeni isim açıyor. Ondan belli bir süre sonra çok fazla save yaptıysan. Oyunun yavaşlamaya başlıyor. Öldükten sonra evet'e basıp tekrar devam ederken baya bekletiyor seni.

Aynı şekilde oyun yükle deyip herhangi bir save'e tıkladığında yüklerken ağır ağır yüklüyor. Bazen ara sahneler geç giriyor. Sesler geliyor ekran karanlık.. ekran sonradan geliyor.

Çok fazla save biriktiğinde oyunun dosyalarına girip en son save'lerin 3-5 tanesi hariç alayını sil. Öyle rahatlıyor.
Save'i nereye kaydettiğini bulmak için: Google yaz witcher 2 save file diye bulursun. Bu bulut mulut steam'in hafızasına kaydetme açıksa steam klasörlerinin içerisinde.
O açık değilse normal belgelerim witcher 2 dosyasında falan oluyor.

O bulut cart curt açık ise. Başka bir sorun daha ortaya çıkıyor. Çok fazla kayıt biriktiğinde sil dedik ya. Sen dosyanın içerisinden elle sildiğinde. Steam'i açtığında oyunu başlatmadan önce sildiğin bütün save dosyalarını tekrar download ediyor bulut'dan. Onu kapat istersen. Bende kapattım.
--
Aynı steam'den aldım.

Steam'de bulut da mulut da değil bilgisayarında dursun save dosyası bir şey olmaz.

Sıkıntısı çok ama oyun çok eğlenceli. Vuruş hissi çok iyi Cheesy Ben çok sevdim.
#3
benim esc basıp kaydet deyincede olmuyo ya gekmiyo son kayıtlı yerlere aniden oldu bu kaç gündür oynuyodum lütfen yardım edermisiniz ne yapmalıyın save etmeden oyananmaz ya