Konuyu Okuyanlar:
1 Ziyaretçi

Witcher1'in Savaş Mekanikleri
#1
Beyler Ben Şu Witcher1'in Savaş Mekaniklerini Çözemedim Yardımcı Olur Musunuz?
#2
basitçe şöyle tıkla-bekle-imlecin rengi değişince tekrar tıkla-ard arda tıklamıyosun yani. Tıkladan kastım sol tık. Aard falan kullanmak içinde tuşlara bakarsın.
#3
hançerin ucu turuncu, en geç kırmızı olunca basacaksın.
oyun başında sadece 3 kombo yapabiliyosun, ama oyun ortalarına - sonlarına doğru/ilerledikçe o 6 - 8 komboyu buluyo.

arkadaş Aard'dan bahsetmişken söyleyeyim, Aard ile yere serilen düşmanları tek vuruşta halledebiliyosun.
yani Chapter I de Aard'a biraz abanırsan Chapter sonundaki Hellhound'u kısa bi' sürede halletme şansın var.
oyun başlarında açacağın yetenekler Bronze talent istiyo, yine ilerledikçe bunlar Silver ve Gold talent istemeye başlıyo, zaten bunları da belli bi' seviyeye ulaştıktan sonra her seviye atlamada kazanıyosun. ben link bırakayım http://witcher.wikia.com/wiki/XP

Prologue'de eğer Vesemir'e yardım etmeyi seçtiysen 1 tane Red meteorite ore aldğını hatırlıyosundur, Chapter I'de bunlardan 2 tane daha var, onları da bulursan Harvall'ı alana kadar işini görecek bi' kılıcın olur.
onun dışında Chapter II yi görene kadar gümüş kılıç istesen de bulamıyosun, o yüzden boşuna uğraşma aramakla.
her Chapter ın geçtikleri alanda 2 tane "trophy" dediğimiz canavarlar var, bunları öldürdükten sonra kafalarını satıyosun. (Chapter başına 200 artıyo fiyat, başlangıç 200.)
toplamda 10 tane var bunlardan, hepsini öldürdüğünde ya G'valchir diye bi' çelik kılıç ya da Moonblade diye bi' gümüş kılıç seçme şansın var.
bende Aerondight olduğu için G'valchir'i seçmiştim ben, sen oraya kadar gelebilirsen kendi kafana göre seçersin.

bunların haricinde normal "contract"lar var, bunları tamamlamak içinde artık görev hangi yaratık ile alakalıysa onun hakkında bilgili olman lazım. yani contract "Fleder" üzerine kuruluysa, eğer Fleder'lar bi' journal entry e sahip değilsen görevi yapamazsın demektir. (oyun içindeki kitaplar anlatıyo böyle konuları, ama onlar da ucuz değil hani. bi' contract tan çıkardığın para 1 kitaba denk geliyo)

bi' de oyundaki "taraf"lara değinip gideyim ben, Scoia'tael, Order ve Neutral.
ben Neutral olarak bitirdiğim için oyun sonlarına doğru aldığın bi' zırh üzerinden konuşucam.
Scoia'tael'in zırhı daha çok Sign'ler (Aard - Igni vs.) ağırlıklı, Order'ın zırhı ise benim gibi pek Sign kullanmayanlar için, savaş ağırlıklı yani.
Neutral zırh ise heme Sign'ler hem de savaş ağırlıklı.
Statlar şöyle Order: Damage +%10, Vitality +150, Vitality Regeneration +%10, ekstra kısa silah slotu. Elves (Scoia'tael): Sign intensity (işaret gücü/şiddeti): +%10, Endurance +25, Endurance regeneration +%10, ekstra kısa silah slotu.
Neutral: Vitality +75, Endurance +15, Vitality regeneration +%5, Endurance regeneration +%5, bütün dirençler +%25, ekstra kısa silah slotu.

1. oyundan 2. oyuna geçen kararlar ve itemler var, "Witcher save import" diye aratsan bulursun ama ben yine de link atayım (spoiler içerebilir ya da içermeyebilir). 2 den 3 e sadece kararlar geçiyor.
http://witcher.wikia.com/wiki/Saved_game_import

konunun fazla dışına çıktım, ama bunlarla idare edersin sen baya bi'. Cheesy
#4
Teşekkürler